Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen és miért nem tud...

Miért ilyen és miért nem tud elfogadni vagy igazat adni nekem? (anyám)

Figyelt kérdés

Annyira szerettem volna neki megfelelni. Mindig megcsinálom a házimunkát, segíteni próbálok amiben csak tudok.

Legutóbb mondtam hogy megfőzök helyettem mert nagyon fáradt volt, gondoltam majd teszek a kedvére. Tudomásul veszi ,,pici megmozdulásaimat" és ennyi.

Elkezdtem komolyabban edzeni. Judo-zok és az edzőm ,,tanyáján" reggelente kondi edzések vannak. délután pedig bent a városban a küzdelmi edzéseink. Eddig nem jártam ki reggelente csak délután. Anyának ez pedig nem tetszett hogy én minden délelőtt kilométereket biciklizek aztán délre fáradtan haza esek és ,,nem csinálok semmit".

Folyamatosan kritizál, nem látja hogy én segíteni akarok, ha valamit rosszul csinálok egyből jönnek a megjegyzések:

- Soha semmit nem tudsz megcsinálni.

-Semmit nem lehet rád bízni.

-Egy nagy nulla vagy.

- Az edzésen kívül semmi más nem érdekel.

-Én ilyen idős koromban már főztem.

Stb.

Mások feleannyi dolgot nem csinálnak meg mint én. Ahogy hallom a barátnőimet, hogy beszélgetnek tiszta kupi az egész lakás, folyamatosan a városban vannak és nem segítenek, én meg itt szenvedek és az sem elég. Aztán bevágom a ,,durcit" és hát mit mond?

- Én mindent megteszek azért hogy nektek jó legyen, tökéletes életed van nem kell aggódnod semmi miatt és itt pukkadozol miközben semmi okod rá!

Mégis mi a fenét csináljak? Mi nem jó? Miért nem vagyok jó?



2019. júl. 23. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ennyi edzés (no meg iskola) mellett én is nehezen tudom elképzelni, hogy otthon még a háztartásban is oszlopos segítség lennél, de ha komolyan sportolsz, akkor nem is várja el ezt (normálisabb)szülő.

Te tudod, hogy mennyire veszed komolyan a sportot és milyen eredményeket tűztél ki célul és ezt kellene átbeszélned az édesanyáddal, ha lesznek eredményeid, akkor a család is beáll mögéd.

Viszont ha nem érsz el jelentős sikereket, akkor ezt nem várhatod el, mert a te "hobbid" levét ne az anyád igya meg.

2019. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Tudom, tudom, hogy most szünidő van, de nyilván nem 2 hete kezdted és nem akarod szeptemberben befejezni.

2019. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Anyád sajnos meg van teljesen keseredve, a saját életével elégedetlen, és a saját problémáit vetíti rád. Nálunk is így volt. Az első adandó alkalommal elköltöztem, nem is volt szomorú, mert azt gondolta, hogy teljesen életképtelen vagyok, és pár hét után hason csúszva fogom hozzá visszakönyörögni magam. Nem így történt, teljesen önálló lettem, el tudom tartani magam. Na akkor jött a rohadt nagy meglepetés! Neked is javaslom, hogy lépj le a francba, semmit sem lehet ilyen szülővel kezdeni.
2019. júl. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
Mit kellene elfogadnia? Hogy edzeni jársz ? Nekem se tetszene ha kb az egész napod ezzel menne el, márpedig ha reggel kibiciklizel a tanyára, délre fáradtan haza esel, délután pedig megint mész edzeni, akkor nem sokat vagy otthon. Kétlem hogy bármiféle házimunka beleférne az idődbe vagy az energiádba. Igy aztan igazat se tudok neked adni én se.
2019. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
11%

Egyszerű: mert nem szeret kellően, vagy inkább sehogy. Te halálra pedálozod magad neki, ő pedig csak kritizál - miközben irigyel téged a sikereidért, a fiatalságodért stb -, és ami a rosszabb: folyton-folyvást ő az etalon: magához mér téged. Másoklat vesz elő, hogy azok bezzeg ...miközben TÉGED nem lát vagy nem hajlandó látni. Kit érdekel a bezzeg meg a más? Az ő te meg te vagy. Miért nem hajlandó ezt látni?


Sajnálom, de anyukád meglehetősen rossz szülő.


A másik: sem lányként, sem fiúként nem anyukának teljesítünk, hanem apukának. Hol van apád? Mit szól a sporthoz? Mit szól a sikereidhez, mit szól az életedhez? Miért nem véd meg anyukád agressziójával és becsmérlésével, önbizalom-töréseivel szemben?


A kérdésedre az a válasz: nem benned van a hiba, hanem anyukádban. Csináld azt, amit te jól csinálsz és amihez értesz, amit szeretsz, amihez tehetséged van, ami boldoggá tesz ÉS minden mást szXrj le. A házimunkát is. Csinálja csak ő maga, ha akkora nagy egója van, hogy mindent csak ő csinálhat a legjobban. Vagy csináltassa meg az egyik "bezzeg"-gel.


Menj a saját utadon és a saját fejed után. Mindig az a legjobb. Hallgass a jó tanácsra, szíveld meg, de te dönts, hogy mit akarsz az életeddel csinálni. Vagy tanyán akarsz megrohadni, htb-ként, boldogtalan, nyomorult emberként, csak mert anyukád az?

2019. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak: A szüleim 2 éve elváltak. Apám azóta nem keresett.


A többieknek: Hiába esek haza délben, anyám soha nem mocsokra és kupira ért haza. Mindig megcsináltam ami a kötelességem.

2019. júl. 23. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!