Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért baj az, ha két különnemü...

Miért baj az, ha két különnemü kamasz egy szobában él?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyat hallottam, hogy két különnemü kamasz "egészségtelen" ha együtt élnek. Miért?

Pl én 19 éves leszek, van egy 16 éves fiú testvérem, egy szobában élünk már kiskorunk óta, mégsincs semmi baj. Egyikünk se érzi rosszul magát. Mégis elkezdtem ezen gondolkozni, hogy miért baj ez, miért egészségtelen ?Akkor most mi is azok vagyunk?

Ha valaki megtudja a barátaim körében, hogy én egy 16 éves kamasszal élek egyszobában akkor fintorognak meg ilyesmi.

Mondjuk én már 5-6 éve kollégiumos vagyok, de nem emiatt, hanem mert bentlakásos iskolába jártam, de akkor sem volt külön szobám, hanem 5 lánnyal kellett osztozkodnom, most fősulin is osztoznom kell. Én már nem is tudnék egyedül szobába lenni, néha igénylem az egyedüllétet, de erre elég sok lehetőség van, nemcsak a szoba.



2019. júl. 23. 22:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%

Figyelmedbe ajánlom azt a kérdést, ahol azt taglalja egy kérdező, mennyire idegesíti, ha valaki ropogtatva eszik mellette valamit. Vagy ha isznak mellette és hallja a kortyolásukat. És ezekre rengeteg egyetértő reagálás jött!

Találtam olyat is, ahol valaki azt írta, hogy már az is idegesíti, ha mellette erősebben vesznek levegőt.


Egy generációval ezelőtt meg természetes volt, hogy kétszobás lakásban két gyerekkel laktak: egyikben a szülők, másikban a gyerekek. És akkor sem csak azonos nemű testvérek születtek...


Egyszerűen egyre több a hiperérzékeny, alkalmazkodni nem tudó és nem akaró ember, aki rinyálni fog attól is, ha a kollégiumban egy szobában lesz másokkal, és a szüleitől várja, hogy havi 100e Ft-ért béreljenek neki egy komplett lakást. (Ilyen kérdés is volt.)


Nem, nem egészségtelen, csupán kényelmetlen. Ha neked nem is kényelmetlen, akkor szerencsés természetű vagy.

A kényelmetlenség amúgy is relatív fogalom: minél jobb körülmények között nő fel valaki, minél kevesebb kényelmetlenséggel találkozik gyerekkorában, annál érzékenyebb lesz minden ilyenre.

Én azt mondom: lehetőleg legyen külön szobájuk, legalább kamaszkorukra. Kényelmesebb. De nem lesz semmi bajuk, ha közös szobában kénytelenek maradni.

2019. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Amit az első ír az a mizofónia. Nem kellene idekeverni amihez nem ért az ember.
2019. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2019. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Ha 19 évesen erre magadtól nem jöttél rá, akkor más véleményét sem fogsz foglalkozni.

Történetesen mi azért költöztünk annak idején másik ingatlanba mert csak két szoba volt, és a szülők már régen tudták hogy csak félmegoldás egy ilyen kis lakás, ezért kellett költözni.


Gondolom kapcsolatod nincs, azért nem is jelent ez számodra különösebb gondot, vagy ha van valakid hogy áll ehhez a dologhoz?

Erre kíváncsi vagyok, mert nálunk a családban a kamaszoknál néha ott alszik egy-egy barát, de nekik saját szobájuk van.

2019. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Van barátom, de nem jön el hozzánk, ha meg mégis, akkor megkérem a testvéremet, menjen költözzön a nappaliba. Barátnőim aludtak nálam minden nyáron, tesóm nappaliba költözött.
2019. júl. 23. 22:45
 6/22 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem egészségtelen. Nem értem, hogy az ilyen miért lenne egészségtelen. Akkor beszélnénk arról, ha a két kamasz azért van egy szobában, mert nem mernek külön aludni, vagy ilyesmi. De egyébként ha az senkit se akadályoz, se téged, se a testvéredet semmiben, akkor nem baj. Ha nektek ez így oké, akkor nem érdekes, hogy más mit gondol.
2019. júl. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%
Nekem az a fura, hogyha valakit nem idegesít ha valaki ropog, csámcsog. Gondolom csak azt nem idegesíti, aki maga is ilyen undormányul eszik. És még ő nézi h.lyének a masikat te jó ég :)
2019. júl. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
nem lesz tőle baja senkinek csak egyszerűen kényelmetlen néhány pl ha pl hulla fáradt vagy tesód meg még tévézne gépezne nem tudsz nyugodtan pihenni vagy ő kénytelen kimenni a saját szobájábol, vagy reggel ha nem egyszerre kell indulnotok akkor felébresztitek egymást, aztán még itt van hogy ki takarítson ki mit pakoljan milyen legyen a szoba kinézete stb meg tesód ha csajozni akar külön szervezés hogy te ne legyél ott éjszakára a saját szobádban pedig pl ott van az összes cuccod mit csinálsz bekopogtatsz ha kell valami miközben dugnak :) persze mindent meg lehet oldani...
2019. júl. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
Majd térjünk erre vissza 7-8 év múlva.
2019. júl. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Alvásritmus,olvasás,tanulás,kreatív tevékenység,ki magány utáni vágy,csend igénye, önkielégítés,szexuális élet - Ezeket mind zavarhatja az egy szobában lakás.


Én anno utáltam az öcsémmel lalni,mert mellette mindezek sérültek. És akkor ott volt pluszban,hogy szörnyen hisztis volt,én meg 0/24 azt hallgattam.

2019. júl. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!