Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy találjam meg a nővéremet?

Hogy találjam meg a nővéremet?

Figyelt kérdés
A minap tudtam meg, hogy van egy másik nővérem apai ágról. Meg szeretném őt találni, de nem igazán tudom hogyan tovább. A nővéremet születésekor örökbe adta az édesanyja. Az édesanyát nem ismerem, csak néhany információt tudok rola, (nev, hova valosi, kb a korat) viszont se apam se senki nem tud tobbet. Hova tovabb? Mit tudok tenni? Hogyan talaljam meg a noveremet?

2019. aug. 18. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Facebook?
2019. aug. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A noveremrol semmit sem tudok. Az edesanyat probaltam keresni de nem talaltam a facebookon, lehetseges hogy ott nem elerheto a holgy.
2019. aug. 19. 00:04
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Lilu- Keresem a családom
2019. aug. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Ha tudod a születési helyét a nővérednek,vagy azt,hogy apukád hol lakott a tesód születésének környékén akkor az Anyakönyvi Hivatalon keresztűl /aktuális önkormányzatnál.

Azt hiszem,Magyarországon is létezik olyan szerv aki segít megkeresni a családtagot és ez a Vöröskereszttől függetlenül teszi.

2019. aug. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Ez kb esélytelen, mivel Magyarországon védik az örökbefogadottak jogait, így róluk semmi információ nem adható ki. Fordított esetben működik csak.

Hiába találnad meg a szülöanyját, mivel titkos örökbefogadás volt, ő semmit se tudhat a gyerekről.

2019. aug. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
57%
A megyédben illetékes Tegyesznél (Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat) érdeklődj!
2019. aug. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

A TEGYESZ nem ad ki semmi információt. Ahogy semmi más szerv se teszi. A törvény az örökbefogadottak érdekeit nézi. A lánynak van csak joga a verszerinti szüleit keresni, de számára se fognak semmi adatot kiadói, m csak akkor ha abba az intézmény által megkeresett szülő beleegyezik.

Gondoljatok bele, egyáltalán nem biztos, hogy a lány tudja, hogy örökbefogadott gyerek. Mekkora sokk lenne neki, ha egyszercsak beállítana hozzá Kovács Juliska, hogy Szia Zsuzsa, én vagyok a feltestvered a verszerinti apad oldaláról. Ja, nem is tudtad hogy orokbefogadtak?

2019. aug. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
KEKKH kapcsolatfelveteli kerelem.
2019. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!