Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az mennyire normális hogy...

Az mennyire normális hogy mindig rosszul érzem magam amikor a közelemben van a nővérem? Ezen hogyan tudnék javítani?

Figyelt kérdés

Sosem voltunk olyan nagyon jóban, de amíg velünk együtt lakott nem voltam ennyire feszült mellette.

Mikor kisebbek voltunk (én 5-6, ő 10-11) sokat kellett kettesben lennünk de akkor még féltem tőle.

Ha nem szerettem volna valamit megcsinálni öngyilkossággal fenyegetett meg hasonlók szóval szerintem akkor még érthető volt.

Viszont mostmár magamban úgy érzem túltettem magam rajta, meg amíg el nem költözött aztán nem volt nagyobb probléma, viszont most már két éve távol lakott erre visszaköltözött pár hónapot hozzánk

Annyira stresszes vagyok mióta itt van, pedig próbálok rendes maradni, programokat csinálni vele meg ilyenek hátha de egyszerűen nem segít

Szeretnék vele rendes testvéri kapcsolatot viszont nem sikerül

Mit tehetnék?


16L



2019. szept. 27. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Jó és biztató jel, hogy részedről megvan az akarat a közeledésre. És a nővéred részéről? Ő hidegen viszonyul hozzád, vagy eddig sem úgy viszonyult, csak Te, feléje?

Mivel Te - helyesen - nem tartod elfogadhatónak ezt a helyzetet, továbbra is igyekezz magad meggyőzni arról, hogy jóban akarsz lenni vele, tehát igyekezzetek sokat együtt lenni, közös programokat tervezni, akár együtt fiúzni...

Ügyelj arra, hogy ne fortyanj fel minden apróságon, amit ő tesz de neked nem tetszik, tehát ne a vélt vagy valós hibáin lovagolj.

Minden jót!

Sok sikert.

2019. szept. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én mindig próbálok rendes lenni

Ő is, szerintem rajta. Nincs ez a nyomás

Lehet ő nem is emlékszik ezekre a régebbi dolgokra vagy csak nem veszi komolyan őket

Ő biztosan szeretne rendes kapcsolatot velem de valahogy nem tudok nyugodt maradni mellette

2019. szept. 27. 17:49
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező!

Kérlek, fésüld meg a gondolataidat.

Ugye, ezt akartad írni (de nem ezt írtad)?

"Én mindig próbálok rendes lenni. Ő is. Szerintem rajta nincs ez a nyomás."

Ez pedig valóban így van? "Ő biztosan szeretne rendes kapcsolatot velem de valahogy nem tudok nyugodt maradni mellette". Tehát ő sincs veled jó viszonyban, tehát ő is szeretne rendezett kapcsolatot? Fentebb azt írtad, hogy ő talán nem is emlékszik a Te régebbi sérelmeidre. Hogy is van a valóság? Zaklatott vagy? Máskor is ilyen kuszán fogalmazol? Ne vedd szidásnak tőlem, inkább jóindulatú figyelmeztetésnek. Köszönöm, ha így veszed fel.

2019. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, tényleg elég kuszán fogalmazok, nem veszem leszidásnak.


Úgy nem vagyunk valami jóban hogy sosem beszélgettünk rendesen meg ilyenek

Ő nem neheztel rám komolyabban, ezért gondolom hogy nem nagyon emlékezhet a dolgokra

Mert ő is változott ugye

Én neheztelek, de nem szándékosan úgymond

Nem szeretnék neheztelni rá, nem szeretnék stresszelni rajta

2019. szept. 27. 20:10
 5/8 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy biztosan szeretne rendes kapcsolatot hogy közeledik felém.

Szeretne velem beszélgetni, egy ideig megy is majd elkezdek feszengeni

2019. szept. 27. 20:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Életem során gyakran szoktam idézni Váci Mihály: Nem elég! c. verséből. Most csak egy sort idézek: "...tenni, tenni kell!"

Tehát tegyél. Hogy mit? Beszéld be magadnak, hogy a nővéred nem ellenszenves neked, igyekezz vele sokat együtt lenni, legyen közös vagy családi programotok.

Ha egyedül nem megy, akkor fordulj az iskola pszichológusához és őszintén mondj el neki mindent, talán még többet is, mint amit leírtál nekünk, de csakis az igazat mondjad el, ne ferdíts neki semmit, mert félrevezeted. Jó esélyed van a változásra, mert te is akarod, csak egyelőre nem elég hozzá a lelkierőd.

2019. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszod!
2019. szept. 27. 20:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit köszönnöd, apróság.

Sok sikert kívánok!

2019. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!