Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy mondanád meg ezt a...

Hogy mondanád meg ezt a testvérednek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyvonalakban: Anyum rájött hogy apum egy 18 éves kis csajjal ügyködött valamit...(mindig is rossz volt a kapcsolatuk..) Mi megmondtuk neki a nővéremmel hogy ha most nem jön el tőle akkor mi nem fogunk hazajárni...Elköltöztünk nővéremékhez, viszont én itt nem találok munkát egy ideje, és nekem valószínűleg vissza kellene költöznöm pestre...Anyumnak van helye tesóméknál, ahol ott az unoka, de olyan mintha bentlakásos cselédnek akarnák..amikor náluk vagyunk, akkor anyum csinál mindent a gyerek körül, tesóm mindent át tol anyum nyakába, ő meg nyomkodja a telefont meg sorozatot néz...én ezt nagyon nem szeretném...és nem tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel, hogy egyik rossz helyzetből a másikba került anyum..anyum nem mer sose szólni semmit, mert tesóm manipulál, megsértődik ha valaki nem azt csinálja amit kér...szóval anyum sose fogja neki megmondani ha épp valamihez nincs kedve...

Így meg én nem tudok élni nyugodt szívvel...


Ti mit tennétek?



2019. szept. 30. 11:50
1 2 3
 1/22 Savlekotő ***** válasza:
82%
Ha vki szolga lelkű te fejre is állhatsz az marad ez az én tapasztalatom :(
2019. szept. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%

De ahhoz hogy apád "ügyködik" neked mi közöd van?

Ha anyáddal nem tudják mgoldani, neked felesleges volt ilyenekkel zsarolnod anyádat.

AZ hogy apád félre lép lehet anyádnak köszönheti, és neked ezért kár vlt beleszólni.

Ha meg így rosszabb lett mindenkinek, hát egyétek meg amit megfőztetek.

2019. szept. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%
Egyetértek az előzővel. Olyanba avatkoztatok, ami egy házaspár kizárólagos ügye. Anyátokat gyerekként kezelitek, költöztetitek ide-oda. És mi lett az eredmény? Úgy elrontottátok, hogy nincs már megoldás.
2019. szept. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Semmit.

Mindketten felnőtt emberek.


Amúgy várható volt valami hasonló végkifejlet.

Anyukád büszkeségből otthagyta apukádat. De lakni egyedül nem tud. Innentől rá van szorulva arra, aki befogadja. És mivel nem úgy fogadták be a nővéredék, hogy pl. leégett a háza és átmenetileg kell neki valami szállás, hanem úgy, hogy saját akaratából jött el otthonából, és sosem akar visszatérni, nos, aki ilyen helyzetben befogad valakit, az rendszerint vár is tőle valamit.

Kicsit cinikusan szólva: egy albérleti szoba ára mondjuk 40e Ft abban a városban. Nos, nővéred ezt ledolgoztatja anyukáddal.


Mi lenne a normális megoldás?


Anyukádnak le kéne ülnie apukáddal, hogy el akar válni tőle. A gyerekek már nagyok, tehát gyerekelhelyezésen, gyerektartáson nem lesz vita. A vagyonmegosztást kell végigcsinálni. Tehát előbb-utóbb (legrosszabb esetben a régi otthon eladásával) anyukád hozzájut egy fél lakás árához (kivéve, ha apukád még házasságkötés előtt vette a lakást).

Egy fél lakás árából már lehet valamit csinálni. Onnantól kell továbbgondolnia az életét.

Nos, ezeket egyetlen alkalommal elmondanám anyukámnak, hogy szerintem ez lenne a normális rendezése a helyzetnek. De ha ő nem csinál semmit, én többet nem szólnék.

2019. szept. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

Bocs, félreolvastam.

Anyukád nem büszkeségből, hanem a ti zsarolásotokra hagyta ott apukádat.

Végső soron ti teremtettétek neki ezt a helyzetet.


Hát, akkor olyan nagyon bele sem tudom magam képzelni ebbe a helyzetbe, mert én biztos nem zsaroltam volna meg anyukámat ilyennel.


Mégis mit gondoltatok, hova fog menni, ha eljön apukátoktól?

Ha nővérednél lakhat, akkor igenis cselédhelyzetben van: szívességből befogadott rokon, aki pontosan tudja, hogy ha innen kitennék, akkor nem lenne hova mennie.

És egyébként lehet, hogy egyszer csak nővéred férjének elege lesz abból, hogy az anyósával együtt lakjon, és megmondja: vagy a mama megy onnan, vagy ő. AZ megint egy szép dráma lesz!


Ezzel együtt válás esetén a vagyon megosztása miatt kaphatna pénzt, tehát amit a válásról írtam az előbb, azt most is fenntartom, és ezt érdemes is lenne megmondani neki.

2019. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Tehát a kisbabás nővéred ragaszkodott hozzá, hogy anyádat veled együtt magukhoz költöztesse és eltartassa a férjével, aki így 2 helyett hirtelen 4 embert kell eltartson. Anyu pedig szó nélkül feladta a házát, az életét, csak mert azt mondták neki. Hát én ebből egy szót nem hiszek el, full kamu.
2019. szept. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Anyukad meddig tervez ott lakni? Legalabb az 50%-ban tulajdonos hazat hagyta ott?

Hany evesek vagytok, hogy a zsarolast jonak gondoltatok?

2019. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%
Kiürítettétek apádnak a az ingatlant, hogy gond nélkül beköltöztethesse a 18 évest. Micsoda taktika...
2019. szept. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Savlekotő ***** válasza:
96%
Előző te se gondolod a 18 éves fruska majd feleségesdit játszik főz most stb,azok a 18 asok akik az apjuk korabelivel kevernek max dugni vágynak és kihasználnak egy pénztárcát..
2019. szept. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

És anyukád is cselédnek érzi magát? Vagy örül, hogy ott van az unokával és tesz vesz körülötte?

Szerintem ne mondj semmit se. Te költözz el, ha neked úgy jobb. Anyukád meg csinál, amit akar.

2019. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!