Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyenek a testvéreim?

Miért ilyenek a testvéreim?

Figyelt kérdés

Olyan nagyon szerettem, mikor még együtt volt a család! Amikor viszont elköltözött a bátyám, és az öcsém, utána szinte semmi kapcsolat nem maradt köztünk. A bátyámmal még munka miatt összejöttünk, jó barátok voltunk, de az öcsémmel csak karácsonykor találkozunk, mára már a bátyám is hasonló cipőben evez...

Mit lehetne tenni, hogy megint többet találkozzunk, és sűrűbben találkozzunk megint?



2019. okt. 9. 03:38
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Bármilyen furcsa és hihetetlen de ott a nők, a feleségek azok akik befolyásolják a tesódékat.
2019. okt. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező!


Ez semmit sem jelent, csak azt hogy kirepültek a házból, mindenki a saját családjával van elfoglalva, megy az óton hogy haladjon. Sajnos ezek az idők már elmúltak mikor mindenki mindig otthon volt meg vasárnap együtt ebéd stb. Nekem is bátyám elköltözött, manapság havi 2-3x látom maximum de akkor is ha munka van és segiteni kell. Most már csak akkor jön össze a család ha ünnep van meg hasonlók, esetleg közös nyaralás úgy hogy fél évvel előtte mindenki kiveszi a szabit és foglaltok.

2019. okt. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is külön élünk már egy jó ideje, de én fel szoktam hívni a tesómat (és ő is engem), hogy nincs-e kedvük átjönni vagy elmenni valamerre.


Így azért havi 1x el szoktunk járkálni vagy átmegyünk egymáshoz, pedig ott már kisgyerek is van.

Próbálj meg kezdeményezni, ne várjatok arra, hogy majd a másik felhív...

2019. okt. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Élik saját életüket, lekötik őket a saját gondjaik, és a családon kívül is van életük. Ennyi.
2019. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek meg van a saját élete.De hívd fel őket vagy szervezzetek néha közös vacsit
2019. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Probalj meg telefonon/videochaten kapcsolatpot tartani. En lassan 5 eve kulfoldre koltoztem, eleinte heti 2-3* hivtam fel a tesomat, de az elmult egy evben nincs olyan nap, h nem hivnam fel videon vagy minimum par uzenet messengeren. Ra kellett jonnom, h oke, hogy van parom, meg sajat eletem stb de testverbol csak egy van. Kellett neki par ev mire mindketten rajottunk es napi szinten keressuk egymast. (O a fiatalabb)
2019. okt. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer mindenki kirepűl a családi fészekből és saját családja lesz.Akkor már a házastárs és a gyerekek kerülnek előtérbe.Ez mindig így volt és lesz.

A mai modern technikának köszönhetően,nem kell várni hetekig egy levélre,napi szinten lehet beszélni,kamerázni.

2019. okt. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

" mára már a bátyám is hasonló cipőben evez..."

Atyaisten! Hányas lábatok van?

2019. okt. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Valóban... ez az élet rendje. Semmi nem marad örökké ugyanolyan, mint amilyen régen volt. És jó volt. Elhiszem. De.. mindenki így van ezzel. Nem csak Te, hanem mindenki. Azt a gondolatot dédelgesd magadban, hogy... ami volt, az elmúlik... a mi jön, az el is érkezik... Te viszont itt vagy a MOST-ban. Ezt a jelent éled. Bátyád is, öcséd is. Csak Ők a saját jelenüket... ami nem mindig találkozik és egyre ritkábban a tiéddel.


Hogy mit is lehetne tenni? Hát megszervezni időnként egy-egy találkozót velük. De... ne legyenek hiú ábrándjaid, hogy ezt bármikor, bármelyik hétvégére össze tudod hozni. Hárman háromféle úton jártok. Ez is természetes. A ti korotokban.

Szóval kezdeményezz, de ne erőszakosan, hanem csak testvériesen. Ennyit tudsz tenni. Sokkal többet igazából nem.

De, ez is legyen elég... egyelőre. Ne kívánd, hogy évekkel később is vissza álljon a régi, megszokott rend. Hogy az milyen jó volt. Igaz... de az már a múlt. És mindenkinek egyéni útja van. Még az egypetéjű ikreknek is... Ha ezt megérted, akkor közelebb kerültél az önvalódhoz. Egyúttal testvéreid megértéséhez is.


Testvéreid olyanok, amilyenek. Ezen Te nem tudsz változtatni. És nem is kell.

És Te magad is olyan vagy, amilyen. Hogy nem vagytok egyformák, mint az ikrek... hát ezen ne rágódj. Ez is természetes.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!