Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A 14 éves húgom csak tanul és...

A 14 éves húgom csak tanul és olvas? Mit lehet csinálni vele?

Figyelt kérdés

Nem beszél szinte senkivel, folyamatosan tankönyvekkel/könyvekkel van elfoglalva, esetleg zenét hallgat(klasszikust vagy népzenét), de ebből áll a napja. Nem találkozik barátokkal, ha mégis (1 van neki), akkor könyvesboltba mennek. Sorra kapja az 5-ösöket (kivéve franciából), matekból eddig 5 ötöst kapott és azt se értjük, hogy ez hogy lehet ilyen hamar. Ha valamit kérnek tőle megcsinálja, de amúgy a saját kis világában él, amit a szépirodalomból épített fel. Gyakran éjfél után fekszik le, 6 előtt kel... Régen nem volt ilyen. Még 1 évvel ezelőtt sem. Akkor se volt rossz tanuló, de tele volt hármasokkal, négyesekkel már az év legelején. Tavaly kettesre vizsgázott év végén biológiából! (8 osztályos gimnáziumba jár, ahol minden év végén van 3 vizsga)

Sose volt egy társasági ember, de most konkrétan velem se szokott beszélni, a saját nővérével. Eszik, alszik, tanul, olvas, stb.


Ez nem normális, amit csinál. Ijesztő...

Nem jön családi programokra se... Mit lehet csinálni ilyenkor???


17L



2019. okt. 9. 19:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 meszike91 ***** válasza:
94%
Szerintem nem akkora baj ez.
2019. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 anonim ***** válasza:
97%
Szuper rájött hogyha vinni akarja valamire akkor tanulnia kell ,én büszke lennék inkább rá.tanul jó jegyeket szerez olvas müvelödik.
2019. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 anonim ***** válasza:
95%
Nem baj.
2019. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 Agnarr ***** válasza:
20%

"Üljetek le beszélgetni, vegyétek el tőle a könyveket és értessétek meg vele hogy ebben a korban bulizni, pasizni és drogozni kell mint ahogy a többi..."


Az, hogy bizonyos korban mi a normális, az nagyon is relatív. Nem arra célzok, hogy egy negyven éves embernek is jó ötlet pelenkát húzni és gügyögni, de szerintem a buli és az ő életformája is teljesen elfogadható 14 évesen. Én is ilyen voltam és nem bántam meg. Nem szép dolog beskatulyázni az embereket csak az életkoruk miatt. Lehet, hogy ő majd 16-30 éves koráig fogja kitombolni magát. Szerintem az is teljesen normális. Mindenkinek magának kell éreznie, hogy hogy érzi jól magát.

2019. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
94%
Jól van az úgy, majd kialakul a saját élete. Lehet hogy nem bótos eladó lesz belőle vagy műkörmös hanem mondjuk irodalmár, tanár, mérnök vagy orvos.
2019. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim ***** válasza:
94%

Jujj, komolyzenét hallgat, könyvesboltba jár, egy jó barátja van. Borzasztó, ezek a mai fiatalok.

Egyébként normális, hogy most nem a családja társaságára vágyik egy tini.

Az is jó, hogy javít a jegyein.

2019. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 anonim ***** válasza:
93%

Például megkérdezheted tőle mit olvas és te is olvashatnál többet.

Amúgy szerintem ez teljesen rendben van. Év eleje bele kell húzni, majd szünidőben biztos kicsit kikapcsolódik. Amúgy is mint írtad sose volt egy társasági ember, akkor miért is indulna el bulizni meg szét csapni magát

2019. okt. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 anonim ***** válasza:
92%
Jól teszi inkább ez mint a cigi meg a pia a tanulás fontos
2019. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
75%

11es valaszolo. Kirazott a hideg,jo ertelemben. Nem is tudom mit irjak. Rohadt meno. :))) szivsebeszet meg Los Angeles. Atyavilag. Ismeretlenul is Gratulalok. Bar en is ilyen lettem vna... nekem keson jott meg az eszem es tudom ugy halok majd meg h nem lettem orvos. En regen az egesz eletemet a tancbak aldoztam be. Annak eltem es azzal akartam foglalkozni. Aztan jott egy baleset es ennyi vlt. Most is van egy caodas szakmam de szivem szerint orvos lennek....de mivel regen a tancot hajtottam kozel nem a tanulassal doglalkoztam nem sok eselyem van az orvosira....es most banom h nem tanultam ugy anno.meg azt is banom h lazado kamasu vltm es nem olyan mint akirol a kerdes szol.


Jah es h a kerdezonek is valaszoljak.lehet titokban rajott mi akar lenni es o arra hajt....talan 1x O is orvos szeretne lenni vgy kutato vgy bmi.amihez rengeteg tanulas es olvasas szukseges....meglatod egyszer buszkek lesztek ra. Ilyen embetekbol lesz a nagy ember. :) szerintem tamogasd.esetleg erdeklodj milyen konyveket olvasna szivesen vgy mi vlt a konyvesboltba mit latott? Hatha tudnatok tamogatni jo kis konyvekkel amiket szivesen olvasna. :) jah es ha gonsolod nezz utana mi az h introvertalt szemelyiseg.lehet O is az.nincs ezzel semmi baj.

2019. okt. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 anonim ***** válasza:
95%

Ha így álltok hozzá, hogy el akarjátok venni tőle azokat a dolgokat, amiket szeret, nem csoda, hogy nem akar veletek lenni.

Inkább érdeklődőbbnek kellene lennetek vele. Megkérdezni mit olvas, miről szól, miért tetszik neki az a történet. Így jobban megismernétek őt, és nem nőne köztetek a szakadék. Mert ezzel a hozzáállással csak ezt éritek el.

Lehet, valami bántja, amit elfed a tanulással, olvasással. De mivel ilyen ellenségesek vagytok vele, inkább nem beszél róla, teljesen jogosan.

2019. okt. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!