Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek a helyembe?...

Ti mit tennétek a helyembe? Hitelt vesz fel a Nővérének!

Figyelt kérdés

Párommal 5 éve együtt vagyunk nem rég költöztünk össze( az ő házába )


A lényeg, hogy a Sógornőm most szeretett volna felvenni hitelt, hogy vásároljon házat sajnos neki nem sikerült, így ő és a párom apja kitalálták,hogy a párom vegyen fel és majd ők kifizetik. Én ezt megértem és tudom , hogy kifizetik csak az zavar hogy nagyon jól tudják, hogy én nem szeretnék hitelt a nevünkre semmilyen formában, a párom persze beleegyezett és az én véleményemet ki sem kérte. Engem ez borzasztóan zavar.


Szerintetek túlreagáltam az egészet, hogy ezen megsértődtem?


2019. okt. 18. 20:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%

Nem reagáltad túl.


A minimum, hogy ebbe beavat és előtte együtt megbeszélitek

2019. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%
Természetes, hogy zavar, ha közös kasszán vagytok, engem is zavarna. Egyszerű megoldás, kérd meg, hogy tanúval, ügyvéddel aláírt szerződést kössenek a párod és a nővéred. Ha ez nem történik meg, akkor minden jogod azt mondani, hogy váljatok anyagilag külön.
2019. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
76%
...nővére...
2019. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem reagálod túl. Ennek lehet az lesz a vége, higy majd ti jártok rosszul, mert majd lesz kifogás, hogy miért nem fizetnek... Legalább kezességet vállalnak, ha már igy felajánlották?
2019. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válászodat!


Pont ez zavar, hogy meg sem kérdezett.

Tavaly felakart ő is venni hitelt, hogy a házon tudjunk alakítani.

Ebbe sem mentem bele és most tessék ezt hallom.

2019. okt. 18. 20:33
 6/33 anonim ***** válasza:
75%
A te nevedre is szól a hitel, vagy csak a férjedére?
2019. okt. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%
Nálam ez válóok lenne. A semmibe vevésem.
2019. okt. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Csak az ővére!
2019. okt. 18. 20:34
 9/33 anonim ***** válasza:
91%

Anyám hitelt vett fel a bátyjának ugyanígy egyszer. Kezesek voltak meg minden.

A pénzből egyetlen forintot sem költöttek arra, ami miatt felvetették anyámmal, helyette lett telefon, kocsi, toronyóra...

Persze nem fizették. Bár ők voltak a kezesek, de a bank minket zaklatott évekig, mire végrehajtásig jutott az ügy. Ők bukták a házukat a behajtásra, de nem baj, beköltöztek a nagyszülői házba (ezzel kvázi kiforgatva anyámat az örökségből), anyám cserébe khr-es, kb soha többé nem kap hitelt.


Nálam ez válóok lenne, ha a párom ilyet csinálna.

2019. okt. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
94%

Házasok vagytok? Mert ha igen, akkor bizony az nem az ő hitele, hanem a ti hiteletek, amit neked is fizetned kell. Egy ilyen húzás nálam egyértelműen válóok lenne.

De gondolom nem vagytok azok, hiszen most költöztél hozzá. Így nem közös a hitel, de elgondolkodnék rajta, hogy mi keresni valóm van egy tutyimutyi alak mellett, aki úgy ugrál ahogy a családja fütyül.

2019. okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!