Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megszakítanátok a kapcsolatot,...

Megszakítanátok a kapcsolatot, ha nem egyeznek az elveitek?

Figyelt kérdés

Nővérem és köztem 10 ev korkülönbség van. Kb.10 eves koromtól hallgatom a pasiügyeit. Mindig foglalt pasikkal kezdett. Utoljára nős ferfival, aki vegul elvalt, szuletett 2 gyerekuk, majd megcsalta ot is. Remeltem, ez vegre eszhez teriti. Ehhez képest másfél évig hallgattam, ő milyen szerelmes a kollégájába, aki szinten párkapcsolatban volt. Mindent megtettem, hogy lebeszéljem, de sikerült felszednie. Semmi szégyenérzet nincs benne. Hétvégén a férfi elmegy berúgni a haverjaival, nővérem érte megy autóval, elhozza magához, szexelnek, utána hazafuvarozza. Volt rá példa, hogy a gyerekek is otthon voltak. A szobaik egybenyilnak.

Külföldön élek, és sokszor napi szinten hívogat. Mindig megsajnáltam, mert szegényt épp megcsaltak, elhagyták, elköltözött a gyerekekkel, magányos. Akárki felidegesíti, hiv engem. A szüleinket lenézi, pedig az ő használaton kívüli házukban lakik. Jár pszichológushoz, ahol olyan dolgokat derítenek ki, hogy anyámnak kimaradt vmi korszak és ezért elutasító vele. Nem azért, mert mindent csak elvár, mindenkinek őt kell segítenie. Ha a gyerekek betegek, az azért van, mert anyám vagy anyósa depressziós és leszivjak a gyerekek energiáját. Őszintén szólva megvan a magam baja. Autoimmun betegségem van, amivel 2 éve nagyon durván szenvedek, orulok, ha elmegyek dolgozni és haza tudok jönni. Depressziós is vagyok és a beszélgetéseinkét napokig heverem ki. Már sokszor nem veszem fel a telefont, erre jön az üzenet, hogy jól vagy? Ugy aggódom!

Mondtam neki, hogy hagyjon beken a pasiugyeivel, de max 2 hétig bírja ki, utána jön a jaj, mit csináljak? Nem bírom hallgatni. Depressziós vagyok. Beteg vagyok. Nem tudom megoldani az életét . Persze szeretem, a testvérem, de a személyisége olyan irányba fejlődött, amivel nem tudok azonosulni. Mit tennetek?

32N, ő 42N


2019. okt. 29. 19:30
 1/8 Savlekotő ***** válasza:
85%
Megszabadulnék tőle lehet a betegséged is emiatt van részben,de h nem segít a zaklatása a gyógyulásban az fix.
2019. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Depressziós vagyok. Beteg vagyok.


Kezeltesd magad.

2019. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Ez nem elvi nézetkülönbség, tehát ne szakítsd meg a kapcsolatot. Nővéred nem ismeri a házinyúlra nem vadászunk törvényt. Az ő számára az jelent izgalmat, ha egy feleség mellől elcsalhat egy férfit, ilyenkor úgy érzi, hogy ő a szebb és okosabb a feleségnél.
2019. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

Nem szakítanám, mert azért nem emberölő, csak hülye. Meg fárasztó, de mégiscsak a testvéred, és nem mérgez, csak leszív.

Ellenben a kapcsolatotokat felül kell vizsgálni. Világos, hogy téged megterhel a dolog. Határozottan mondd el neki, hogy a pasiügyeit ne hozza szóba. Ha megemlíti, elköszönsz, és leteszed a telefont. Megegyezhettek heti 1-2 hívásban is. Egy cseppet se aggódj! Nem érted aggódik, hanem a lelki szemetesládájáért, de kell a felszínes érdeklődés és az "Aggódok érted" jelzés, hogy a látszatja meglegyen, hogy nem csak "ürítésre" használ téged.

Sajnálom őt egy kicsit, mert érzelmileg nyomorék, hogy mindig a más pasija kell neki. Ez komoly törést mutat korábbról.

Anyámnak egy barátnője ilyen telefonvámpír. Amikor anyám elmondta neki ezt azbegy kicsit használt.

Neked jobbulást!

2019. okt. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek 1-essel: könnyen lehet, hogy mivel te nem tudod továbbadni a lelki terhet, ezért betegségként jelentkezik.
2019. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Ne szakítsd meg vele a kapcsolatot, de minden alkalommal, amikor a magánéletéről nyavalyog, tehát a problémáit rád terheli, azonnal vágj közbe, és mondd el neki, hogy ezt nem bírod hallgatni, leszívja az energiáidat. Nyugodtan mondd meg neki, hogy az az érzésed, hogy lelki szemetesládának használ téged (egyébként így van!), és ebből eleged van. Minden alkalommal, amikor nem tartja tiszteletben, hogy beteg vagy, és nem az ő életét akarod megoldani, le fogod tenni a telefont.
2019. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

A helyedben én egyetlen nagy (lehetőleg személyes) beszélgetést folyttanék vel ebben a témában. Elmondanám neki, hogy milyen hatással vannak az ő kalandjai a gyerekei életére és lelki világára, emellett pedig te is kimerültél a sok pasiügyének a részleteitől. Mondd el neki, hogy ne tegyen kárt a saját gyerekeiben, illetve benned sem, úgyhogy ha csak egy-két egyéjszakás kalandról akarna beszámolni, akkor azt tegye meg mással. Ha látja, hogy komolyan rosszul érzed magadat ezen témák miatt, akkor hátha észbe kap. A gyerekei is jó "eszközök" lehetnének, hogy felnyisd a szemét, hogy ez a számára is egészségtelen életmód (42 évesen meg főleg) sem neki, sem a gyerekeinek nem jó hosszú távon.

Ha valami drasztikusabbat akarnék mondani, biztos, hogy felvázolnám neki, hogy mennyire magányos lesz idős korában, ha most mindenkinek megmutatja, hogy ő házasságokat tép szét és megcsalja a párjait, így aztán később senki nem akar majd vele komolyan kezdeni. Ő is meg fog egyszer öregedni, akkor meg már snekinek nem fog kelleni...

Neki is komoly lelki gondjai lehetnek, ha ezt nem látja be, és ilyen rövid kapcsolatokba menekül.

2019. okt. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Mond meg neki,hogy eleged van a pasiügyeiből,és ha nincs más témája akkor hyagyjon téged békén.A kapcsolatot ne szakitsd meg,mert nem tudod mit hoz a jövő.Még szükséged lehet rá.
2019. okt. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!