Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem értem mért fontos az ép...

Nem értem mért fontos az ép testvéremnek annyira Karácsonykor is az új szerelme mint én?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy minden embernek szüksége van az önálló életre és magán életére főleg felnőtt korban. Hamarabb megtanultam elengedni a tőlem 6 évvel fiatalabb húgomat.


De mivel fogyatékossággal élő vagyok, és nőnek születtem sokkal nagyobb hátrányban vagyok, pl. soha nem lesz piacképes fizetésű állásom és piacképes szakmai végzettségem sem lesz. Ez a fogyatékosságom egyik hátránya.


Ráadásul a fogyatékosságom pont olyan, hogy a másik tünete: nagyon nehezebben fogok tudni magamnak párt találni olyan férfivel aki megbízható és elfogad engem.


Mert szívem szerint elköltöznék a testvéremtől vagy egy olcsóbb szállású vendégházban tölteném egyedül, a Karácsonyi ünnepeket bele értve a December 24-ét is. Hiába van külön lakrészem a testvéremtől, ennek ellenére mégis egy lakcím alatt élek vele.


Abból nem kérek, hogy olyan Karácsonyom legyen mint a tavalyi Karácsonyom volt. Eljönnek a szüleim December 24-én délelőtt és max délben haza mennek: többet beszélgetnek a szüleim a testvéremmel én hozzám meg alig szólnak. Ha én hozzájuk szólók akkor nem is érdekli őket nagyon amit mondok, és a testvéremet sem már a saját névnapomon is úgy érzem minden a testvéremről szólna.


Nem vagyok féltékeny a testvéremre de kezdem úgy érezni magamat, hogy testvérem élethelyzete sokkal fontosabb a saját élethelyzetemhez képest.


Aztán pedig a szüleim látogatása után szépen rendet rak a testvérem mert várja az új kedvesét, akivel a nagy házába bezárkózik akivel édes kettesben együtt tölti az ünnepeket. És az a rossz nekem, hogy a kis mellék épületben ahol lakom, az ablakomon a testvérem nagy házat látom mert csak egy normális méretű ablakom van. Míg a nagy háza mellett lévő másik nagy házban pedig a testvérem volt kedvese lakik és Karácsonykor pedig vendégségbe érkező új kedvesével, meg a testvérem volt kedvese az özvegy szülőjével is együtt lakik.


Tehát idén Karácsonyra meg sem látogathatom a testvérem volt kedvesének a testvéreit sem ahol két kicsi gyermek is van, mert nem szeretném őket zavarni őket hagy éljék az életüket ők is ahogy szeretnék.


Amikor a testvérem a volt kedvesével volt jó pár évig, soha nem volt ennyire zárkózott a testvérem irántam Karácsonyi ünnepek alatt. Lassan már a Közösségi portán MNS-n sem fogom tudni Karácsonykor tartani a testvéremmel a kapcsolatot.


Lakóotthonba meg nem költözhetek mert vagyok olyan mértékben fogyatékossággal élő, hogy ne tudjam önmagamat ellátni és felügyeletet igényeljek.



2019. nov. 1. 11:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/184 anonim ***** válasza:
88%
Azzal,hogy magadat sajnáltatod,nem fogsz előbbre jutni. A párkapcsolatot meg egy ideig felejtsd is el,mert ha lenne is valaki,aki a fogyatékosságoddal el is fogad,ilyen mentalitás mellett ami neked van,hamar ki fog belőled ábrándulni. Először magadat hozd rendbe lelkileg. Járj közösségbe,nyisd ki a világot magad előtt. A többi majd jön magától. Megértem,hogy nehéz elfogadni,hogy aki egészséges,annak majdnem minden könnyebben megy,de ha csak irigykedsz,azzal magadnak ártassz,és soha nem jutsz egyről a kettőre. Legyen önbizalmad.
2019. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/184 anonim ***** válasza:
98%
"Eljönnek a szüleim December 24-én" - te nem tudnál hozzájuk menni Karácsonykor. és ott lenni? Jutna idő beszélgetésre, együtt ünnepelve.
2019. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/184 anonim ***** válasza:
81%

Felnőtt vagy, el tudod látni magad, akkor képes vagy munkát és párt is találni... semmi értelme az irigykedésnek, nem a testvéred tehet a fogyatékosságodról

Pl meg lehet tanulni 2-3 idegen nyelvet és dolgozhatsz egy ssc-ben, havi akár havi 5-600k nettóért is akár

Arról viszont te tehetsz, hogy senki nem akar veled időt tölteni.

2019. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/184 A kérdező kommentje:

Csak én nem érzékszervi fogyatékos vagyok, és mozgáskorlátozót sem vagyok. Hanem olyan fogyatékossággal élő vagyok, ami tanulási nehézséget okoz nálam és Szociális képességem önállóságát is nagy mértékben korlátozza.


Aki hozzám hasonlóan ilyen fogyatékossággal él mint én kizárt, hogy A-Z teljesebb életük legyen ki tudják alakítani a saját életerüket.


Mert a fogyatékossággal élők számára akik ilyen típusú fogyatékossággal élnek mint én, ritkábban kapnak esélyegyenlőséget.


Úgy kell elképezni mint amikor először létezett védőoltás a gyermekek számára, de legelső sorban azok a gyermekek kaphatták meg akiknek a szüleik gazdagok voltak. Vagy nemesi származásúak voltak.


Míg a szegényebb családban élő vagy átlag családban élő gyermekek nem kaphatták meg ezt jó pár évtizedekig. Így az immunrendszerükre voltak teljesen rá támaszkodva.

2019. nov. 1. 13:10
 15/184 anonim ***** válasza:
96%

Pontosan mi bajod van? Azon kivül, hogy rébuszokban beszélsz a betegségedről?

Mivel vagy leszázalékolva?

2019. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/184 anonim ***** válasza:
96%
Ha egy anonim oldalon nem nevezed meg a betegségedet, akkor bennem csak erősödik a meggyőződés, hogy csak trollkodsz.
2019. nov. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/184 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem értelmileg akadályozott (azt hiszem, így hívják most polkorrekten).

Nincs az önkormányzat szervezésében valamilyen napközi otthon, ahol a hasonló emberek összegyűlnek? Vagy valamilyen szociális munkalehetőség?

Azt a számodra kedves embert, a testvéred volt kedvesének a családját kérdezd meg, hogy odamehetnél-e valamelyik nap karácsony körül. Bízd rájuk a döntést, ne döntsd el nélkülük, hogy zavarnád őket.

2019. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/184 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem fejezd be, hogy áldozatnak tekinted és sajnáltatod magad. Bármilyen fogyatékossággal lehet társad, munkád, piacképes fizetésed.

A szüleid is jó eséllyel azért inkább a testvéreddel beszélgetnek, mert nem kíváncsiak az önsajnálatodra.

2019. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/184 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a viccet? Amikor a nyuszika kölcsön akarja kérni a medve fűnyíróját, de egész útközben azon agyal, hogy a medve biztos nem fogja odaadni a fűnyírót, aztán amikor odaér, már nem is mond semmit, csak hogy: Tudod mit medve? Akkor b...d meg a fűnyíródat!


Te is előre eldöntötted, hogy a testvéred a kedvesével bezárkózva akarja tölteni a karácsony, meg a szomszédban lakóhoz sem akarsz átmenni, mert biztos csak zavarnád. Mindezt úgy döntötted el, hogy meg se kérdezted őket... közben lehet, ha megkérdeznéd, hogy mittudomém "25-én átugorhatok ebédelni?" Akkor simán lehet, hogy azt mondanák, hogy persze, gyere csak.

2019. nov. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/184 anonim ***** válasza:
92%
Leszázalékoltathatod magadat (ha amid van, az nem beszédzavar), akkor lehet fogyatékossági támogatásod (utazási kedvezménnyel), rokkantsági járadékod (adókedvezménnyel), és bekerülhetsz védett munkahelyre. Akkor napi négy órában dolgozol, és máris védett vagy, biztosítva lesz a szegényes megélhetésed. Emellett tanulhatsz is, ehhez kérheted a szüleid segítségét, ha a tanfolyam vagy a vizsga fizetős.
2019. nov. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!