Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem értem mért fontos az ép...

Nem értem mért fontos az ép testvéremnek annyira Karácsonykor is az új szerelme mint én?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy minden embernek szüksége van az önálló életre és magán életére főleg felnőtt korban. Hamarabb megtanultam elengedni a tőlem 6 évvel fiatalabb húgomat.


De mivel fogyatékossággal élő vagyok, és nőnek születtem sokkal nagyobb hátrányban vagyok, pl. soha nem lesz piacképes fizetésű állásom és piacképes szakmai végzettségem sem lesz. Ez a fogyatékosságom egyik hátránya.


Ráadásul a fogyatékosságom pont olyan, hogy a másik tünete: nagyon nehezebben fogok tudni magamnak párt találni olyan férfivel aki megbízható és elfogad engem.


Mert szívem szerint elköltöznék a testvéremtől vagy egy olcsóbb szállású vendégházban tölteném egyedül, a Karácsonyi ünnepeket bele értve a December 24-ét is. Hiába van külön lakrészem a testvéremtől, ennek ellenére mégis egy lakcím alatt élek vele.


Abból nem kérek, hogy olyan Karácsonyom legyen mint a tavalyi Karácsonyom volt. Eljönnek a szüleim December 24-én délelőtt és max délben haza mennek: többet beszélgetnek a szüleim a testvéremmel én hozzám meg alig szólnak. Ha én hozzájuk szólók akkor nem is érdekli őket nagyon amit mondok, és a testvéremet sem már a saját névnapomon is úgy érzem minden a testvéremről szólna.


Nem vagyok féltékeny a testvéremre de kezdem úgy érezni magamat, hogy testvérem élethelyzete sokkal fontosabb a saját élethelyzetemhez képest.


Aztán pedig a szüleim látogatása után szépen rendet rak a testvérem mert várja az új kedvesét, akivel a nagy házába bezárkózik akivel édes kettesben együtt tölti az ünnepeket. És az a rossz nekem, hogy a kis mellék épületben ahol lakom, az ablakomon a testvérem nagy házat látom mert csak egy normális méretű ablakom van. Míg a nagy háza mellett lévő másik nagy házban pedig a testvérem volt kedvese lakik és Karácsonykor pedig vendégségbe érkező új kedvesével, meg a testvérem volt kedvese az özvegy szülőjével is együtt lakik.


Tehát idén Karácsonyra meg sem látogathatom a testvérem volt kedvesének a testvéreit sem ahol két kicsi gyermek is van, mert nem szeretném őket zavarni őket hagy éljék az életüket ők is ahogy szeretnék.


Amikor a testvérem a volt kedvesével volt jó pár évig, soha nem volt ennyire zárkózott a testvérem irántam Karácsonyi ünnepek alatt. Lassan már a Közösségi portán MNS-n sem fogom tudni Karácsonykor tartani a testvéremmel a kapcsolatot.


Lakóotthonba meg nem költözhetek mert vagyok olyan mértékben fogyatékossággal élő, hogy ne tudjam önmagamat ellátni és felügyeletet igényeljek.



2019. nov. 1. 11:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/184 anonim ***** válasza:
87%

Ne mondjátok neki, hogy irigy, meg vele van a probléma, mert a ti válaszaitokat is törölteti!

XD

2019. nov. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/184 anonim ***** válasza:
98%

Önkormányzatnál, orvosodnál tudsz érdeklődni a lehetőségeidről. Amíg nincs munkád, addig az önkormányzat átvállalja a biztosításodat, és minden hétköznap meleg ebédet ad neked. Közmunkásként közgyógyod is lehet, és annyi fizetett szabadságot veszel ki állásinterjúra, amennyi csak kell.

Az orvosodnál rákérdezhetsz arra, hogy milyen támogatások járnak egészségi állapotod miatt. A kettőből együtt már megélhetsz valamennyire. Védett munkahelyhez a fogyatékossági csoportod szerinti szövetséget kérdezd.

2019. nov. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/184 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el mielőbb, amit az előző válasz írt, különben a szüleid halála után elindíthatják a gondnokság alá vételedet. Kell, hogy legyen megélhetésed addigra.
2019. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/184 anonim ***** válasza:
85%
Akinek nem biztosított a megélhetése, vagy nincs munkaviszonya, az nem ok arra, hogy gondnokság alá helyezzék. Ilyet ne állítson senki. Ha valaki pár évig nem talál munkát, gondnokság alá helyezik? ...
2019. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/184 A kérdező kommentje:

1. Van Állásom a védett munkahelyemen belül.


2. 5 éve kapom a fizetésemet ami sajnos még a Minimálbér felénél is kevesebbet ér: ennyire becsülik a fogyatékossággal élő dolgozó sorstársaimat és engem is.


3. 5 év alatt nem sokat fejlődtem alapfokú szinten anyagilag, és még az 1. mérföld kövemet sem értem el ebben.


4. Jelenleg azt teszem, hogy igyekszem annyi megtakarított pénzt begyűjteni amennyire szükségem van, és amennyire csak lehetséges számomra és valóban meg valósítható önerőmből.


5. Ha meg lesz az 1. mérföldkövem a megtakarított pénzem megléte után, szépen életmódot fogok váltani és aztán munkahelyet fogok váltani.


Amíg nem lesz meg az 1. mérföld kövem addig hallani sem akarok, hogy máshová menjek dolgozni nem szeretném ha 3 hónapon belül elbocsájtanának esetleg az új munkahelyemről. És aztán meg nézhetek mint borjú az új kapura: se megtakarított pénzem nem lenne, se állásom nem lenne de még reményem sem lenne, hogy legrosszabb esetben 12 hónapon belül új állásom legyen.

2019. nov. 2. 21:42
 46/184 anonim ***** válasza:
91%
Na, pont ezért javasoltam a programozást, de helyette bármi jó, amit otthonról lehet csinálni és még pénzt is kapsz érte. Én a helyedben ezekre nagyon gyúrnék, mert nem egy faxa skandináv országban vagy, ahol embernek nézzenek, hanem egy olyan országban, ami lassan a balkánt is kenterbe veri. Úgyhogy én kitanulnék valamit, amit otthonról is tudnék csinálni és persze minimum megtanulnék angolul, mert ma már ez kb. az analfabetizmussal ér fel.
2019. nov. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/184 A kérdező kommentje:

Hagyjatok már a tanfolyammal békében!!!!

Azért nem érdekel az egész dolog mert szerezni szerettem volna 2. OKJ-s Szakmát, és hiába tanultam látástól-vakulásig meg fizettem a beiratkozási díjakat félévente és vizsga díjat.


És még sem engedtek engem vizsgázni de még pótvizsgázni sem engedtek, de a befizetett pénzemet vissza sem kaptam.


Engem már csak egy dolog érdekel, hogy a munkahely váltásom előtt meg legyen a kívánt összegű megtakarított pénzem saját önerőmből ha már semmilyen segítséget nem kapok ebben. És aztán életmódot váltok és ha fittebb leszek akkor jöhet a munkahely váltásom de csak akkor ha lesz végre kormány váltás Magyarországon belül.

2019. nov. 3. 18:49
 48/184 anonim ***** válasza:
90%

Programozást ingyen is tanulhatsz a Freecodecampen, csak mondom, ha csak ez a gond.

De másban is vannak kis kapuk.

2019. nov. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/184 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
És milyen indokkal nem engedtek vizsgàzni?
2019. nov. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/184 anonim ***** válasza:
89%

Kérted már az orvos segítségét, hogy hozzájuss a téged megillető támogatásokhoz?

Kérj meg valakit a családodból, hogy segítsen neked a ruhák szétválogatásában, hogy mi való itthonra, és mi városba. Állásinterjúra mindig frissen mosakodva, bedezodorozva, tiszta körömmel, megfésülködve, szép ruhában menjél. A többségiek számára fontos, hogy szépen nézzél ki.

Amikor megérkezel, köszönjél. Ne kérj innivalót. A kabátodat akaszd fel, ha lehet. Ha nincs hova, akkor kérdezd meg, hogy hova teheted. Az interjúztatót informáld állapotodról.

Otthon is tanulhatsz programozni, tanfolyam nem szükséges. Használj elektronikus jegyzeteket, oldj meg feladatokat. Nem mindenhol várják el a diplomát. Van érettségid? Ha nincs, akkor azt szerezd meg, esti tagozaton.

2019. nov. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!