Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem értem mért fontos az ép...

Nem értem mért fontos az ép testvéremnek annyira Karácsonykor is az új szerelme mint én?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy minden embernek szüksége van az önálló életre és magán életére főleg felnőtt korban. Hamarabb megtanultam elengedni a tőlem 6 évvel fiatalabb húgomat.


De mivel fogyatékossággal élő vagyok, és nőnek születtem sokkal nagyobb hátrányban vagyok, pl. soha nem lesz piacképes fizetésű állásom és piacképes szakmai végzettségem sem lesz. Ez a fogyatékosságom egyik hátránya.


Ráadásul a fogyatékosságom pont olyan, hogy a másik tünete: nagyon nehezebben fogok tudni magamnak párt találni olyan férfivel aki megbízható és elfogad engem.


Mert szívem szerint elköltöznék a testvéremtől vagy egy olcsóbb szállású vendégházban tölteném egyedül, a Karácsonyi ünnepeket bele értve a December 24-ét is. Hiába van külön lakrészem a testvéremtől, ennek ellenére mégis egy lakcím alatt élek vele.


Abból nem kérek, hogy olyan Karácsonyom legyen mint a tavalyi Karácsonyom volt. Eljönnek a szüleim December 24-én délelőtt és max délben haza mennek: többet beszélgetnek a szüleim a testvéremmel én hozzám meg alig szólnak. Ha én hozzájuk szólók akkor nem is érdekli őket nagyon amit mondok, és a testvéremet sem már a saját névnapomon is úgy érzem minden a testvéremről szólna.


Nem vagyok féltékeny a testvéremre de kezdem úgy érezni magamat, hogy testvérem élethelyzete sokkal fontosabb a saját élethelyzetemhez képest.


Aztán pedig a szüleim látogatása után szépen rendet rak a testvérem mert várja az új kedvesét, akivel a nagy házába bezárkózik akivel édes kettesben együtt tölti az ünnepeket. És az a rossz nekem, hogy a kis mellék épületben ahol lakom, az ablakomon a testvérem nagy házat látom mert csak egy normális méretű ablakom van. Míg a nagy háza mellett lévő másik nagy házban pedig a testvérem volt kedvese lakik és Karácsonykor pedig vendégségbe érkező új kedvesével, meg a testvérem volt kedvese az özvegy szülőjével is együtt lakik.


Tehát idén Karácsonyra meg sem látogathatom a testvérem volt kedvesének a testvéreit sem ahol két kicsi gyermek is van, mert nem szeretném őket zavarni őket hagy éljék az életüket ők is ahogy szeretnék.


Amikor a testvérem a volt kedvesével volt jó pár évig, soha nem volt ennyire zárkózott a testvérem irántam Karácsonyi ünnepek alatt. Lassan már a Közösségi portán MNS-n sem fogom tudni Karácsonykor tartani a testvéremmel a kapcsolatot.


Lakóotthonba meg nem költözhetek mert vagyok olyan mértékben fogyatékossággal élő, hogy ne tudjam önmagamat ellátni és felügyeletet igényeljek.



2019. nov. 1. 11:23
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/184 anonim ***** válasza:
96%

60 nem, nem lehet tudni - mert valószínű nincs is valódi oka az irigységének és tesze-toszaságának.


Ez az év legszánalmasabb kérdése.

2019. nov. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/184 A kérdező kommentje:

Már megszoktam, hogy Magyarországon belül a felnőtt rászoruló emberek ritkán kapnak segítséget bármiben.


De más fejlett országokban nem gúnyolódnának rajtam: hanem összefognának értem. És 1 hónapon belül meg lenne akkár a kívánt összegű megtakarított pénzem, aztán úszni járnék stb és pár hónap múlva különböző munkahelyeken néznék körbe állás interjúkra járnék és végül munkahelyet váltanék.


Nem vagyok hajlandó 2022. után is maradni a jelenlegi állásomban, ahol ugyan annyiért dolgoznék 2018-óta akár egészen 2022-ig fizetés emelés nélkül a Minimálbér felénél is kevesebb fizetésért.


Ha nem volnék fogyatékossággal élő akkor úgy kimennék innen külföldre mint a huzat, és vissza sem jönnék 5-6 évig ha olyan országban lennék ahol a Fogyatékosságomon nem gúnyolódnának.

2019. nov. 14. 21:22
 63/184 anonim ***** válasza:
95%
Undorító ez a nagy fokú irigység ami belőled árad...
2019. nov. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/184 A kérdező kommentje:

Nem olvasom az irántam lévő negatív kommenteket, mert úgy sem értik meg sokan bármelyik más fogyatékossággal élő emberek lelki és érzelmi világát.


Mert van jó indulatú irigylés és van rossz indulatú irigylés. Én meg a jó indulatú irigylésem van jelen.

2019. nov. 17. 15:34
 65/184 anonim ***** válasza:
100%
Áruld már el, mi az a nagy fogyatékosság, ami mellett dolgozni tudsz, de az probléma, hogy a testvéred Karácsonykor nem akar 0-24ben veled lenni!
2019. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/184 anonim ***** válasza:
100%
végül is a szeretethiány, empátiahiány felfogható érzelmi fogyatékosságként...
2019. nov. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/184 A kérdező kommentje:
Autizmussal élek!
2019. nov. 17. 17:16
 68/184 anonim ***** válasza:
100%
Azt lenne érdemes megtalálnod, mi az, amiben jó vagy ezáltal, vannak olyan munkák, melyeket autisták kiválóbban tudnak végezni mint mások, mert precízek, jól tűrik a monotóniát.
2019. nov. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/184 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm... ezek szerint egy magadan funkcionáló autista vagy, semmi szükség nincs rá, hogy gyertyát tarts a nővérednek, keress szépen barátokat meg párt magadnak.

És keress fel egy pszichológust, mert nem nagyon sikerül feldolgoznod, hogy nem te vagy a világ közepe

2019. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/184 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én Asperger-szindrómás vagyok, két diplomával. A diagnózisom után sikerült egy nagyon jó helyet találnom.

Ne add fel az álmaidat!

2019. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!