Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Autisztikus testvérem sajnos...

Shaggy95 kérdése:

Autisztikus testvérem sajnos nemegyszer bántottam! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

A bátyám autisztikus vonású. Körülbelül fél éve elkezdett egy helyben topogni, a mosdóban is ezt szokta, bemegy a wc-re, és nem készül elő a pisilésre, csak topog. Fürdőszobában is ezt szokta, egyszer láttam az utcán hazafelé, topogott, visszament a zebrához, ott is topogott, majd elindult haza. Nem vette fel a telefont, pedig vagy 20x hívtam és otthon volt. Nem vittem kulcsot, ezért hívtam. A munkahelyen nagyon leromlott a teljesítménye, lehet, hogy el fogják küldeni megint, pedig nyáron még nagyon jól nyomta, és klassz hely összességében. Engem az szorongat, hogy egy idő után ketten fogunk maradni, és nekem kell rá vigyáznom, ha esetleg meghalnék előbb, akkor egyedül maradna , és hiába szakadna rá több lakás, nem tudna mit kezdeni vele, egy rosszindulatú valaki kitúrhatná, ő meg megfagyna az utcán.Az a gondolat bosszant, hogy a család, nagyszülők mennyit dolgoztak egész életükben, hogy nekünk/neki jó legyen, aztán teljesen felesleges lenne az egész, ha már csak ő élne, mert nem tudná felfogni az értéket a dolgoknak, és az államhoz jutna minden, ő meg lehet, hogy az utcára. Rossz belegondolni abba, hogy ha velem valami történne, ő is borulna idővel valószínűleg. Ha meghalnék, még csak eltemettetni se tudna, mert ahhoz is telefonálni, intézkedni kell. Nem tudja, mennyi 23+3, tippel, hogy 40 , meg 35. Már fejlődött sokat, mert nem ad pénzt senkinek többet, páran lehúzták már 10-20 ezerrel. De ha nem tud számolni és tippel, akkor hogyan lesz esélye boldogulni? Gondolkodtam otthonon is, ahol lakhatna, és egy lakást eladva pl jogosultságot szerezhetne bennlakásra. De az a pénz is elfogyna egyszer. Vagy ha a halálom után állna csak ez be, mármint a beköltözés. A szüleim nem mentek sehova szinte, külföldre legalábbis,minden pénzt félretesznek, hogy neki könnyebb legyen. Ha fel se fogja a dolgokat maga körül, akkor nem érzem, miért kéne megfosztanunk magunkat az élet ilyen dolgaitól is. Hogy aztán egy köszönömöt se mondjon soha szinte.

És nagyon elkezdett tompulni.. Ha a szüleink meghalnának, sírni se tudna szerintem, mert nem fogná fel úgy. Nem szól hozzám semmit, mert fél szerintem. Apa foglalkozik vele főleg, mindig azt mondja, hogy türelem, de nekem sokszor elpattan a cérna és akkor kirángatom a fürdőszobából meg a falba verek. Volt, hogy tenyérrel a feje tetejére ütöttem, meg az oldalába vagy 3x..Nagyon szégyellem magam ezért, muszáj lesz véget vetnem ennek a viselkedésnek, ha nem akarom, hogy a szüleink egyszer forogjanak a sírjukban, és tesóm élete teljes félelemben teljen. Mit tanácsoltok?

(Mindketten huszonévesek fiúk vagyunk)



2019. nov. 10. 11:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Huhhh tesó nem irigyelek.

De egy bentlakásos hely "mint nyugdíjas apartman lakások" nem rossz 5let állandó orvosi felügyelet kozben ha akar jöhet mehet.

2019. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyámság alá kell vetetni, és akkor nem szórhatja el az örökséget.

Azt meg fel kéne fognod, hogy agyon is verheted, attól autista marad.

A jövőjét beszéld meg a szüleiddel. Jogid van azt mondani, hogy nem vállalod a gondozását, keressenek rá megoldást.

2019. nov. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!

Szeretnék segíteni, rajtam kívül senkire se számíthatna.

A gyámság esetében, testvér is betölthetné ezt a szerepet?

Azon gondolkodtam még, hogy egy biztos ember ha lenne, aki a halálom után időnként legalább ránézne, hogy minden rendben van-e, kaja, számlák. De mivel nem tudna mosni, satöbbi, így valószínűleg bennlakásos otthon lenne idővel.

2019. nov. 10. 12:29
 4/17 anonim ***** válasza:
17%

Bocs, de hány éves vagy te meg a testvéred?

A kérdésedböl ugyanis úgy tünt, hogy még fiatalok, de uána meg vannak megjegyzéseid, ami szerint idösebbek lehettek.


A másik meg, hogy amit a testvéred csinál, az nem ausztiszikusokra jellemzö, hanem más pszichikai betegségekre.

2019. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Bocs, most vetten észre, hogy írtad az utolsó mondatodban.

AKkor meg végképp nem értem, miért töröd most a fejed azon, mi lesz, ha a szüleid meghalnak meg ha te is!

2019. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, még fiatalok vagyunk. Sok barátom mondja, hogy miért agyalok már most ezen és érthető is. Sajnos ez ilyen "mániám" lett, hogy sötéten látom a dolgokat sokszor és már most be szeretném biztosítani a későbbi dolgokat, vagy legalábbis valamin elindulni.

Sok ilyen apróbb "dolga" van, oxigénhiánnyal született, autisztikus tulajdonságokkal rendelkezik.

Köszi neked is a kommentet!

2019. nov. 10. 12:56
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

NE haragudj, de nem érdemes ezen törni a fejed egyelöre.

Elöre bebiztoitani nem tudod magad, mert rengeteg olyan tényezö van, amit nem lehet elöre bekalkulálni.

Ezzel csak magad teszed tönkre, minden eredmény nélkül.

2019. nov. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

18 év alattinak gyámja van, 18 év felettinek gondnoka.

Nem tudom, mennyire lehet megtanítani neki, hogy ha számokról van szó, használja a számológépet. Ettől függetlenül is bármiféle mesével, ígérettel átverhetik sajnos. :-(

Kereshetsz hasonló fogyatékossággal élők csoportjait (például a legnagyobb közösségi oldalon), beszélhetsz más hozzátartozóival, ötleteket kérhetsz: ők hogy oldják meg. Megértem, teljesen megértem, hogy aggódsz ezen, de addig még sokminden történhet.

2019. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Az autizmusnak meg a gluténnak semmi köze egymáshoz!

Ha autista voltál és gluténmentes étrenden megszünt volna, akkor te orvosi csoda lennél. Az autizmus ugyanis veleszületett állapot, genetikai elváltozás, amit semmiféle diéta nem változtat!

2019. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
A gyerekem autista. Ilyen osztályba is jár. Van gluténérzékeny osztálytársa, konkrétan glutén mentes étrenden él, de ettől még autista maradt. Az autizmus veleszületett pszichés betegség. Lehet, hogy a túlzott gluténfogyasztás ront az állapotukon, mert érzékenyebbek rá, de az eredeti okot nem fogja egy étrend megszüntetni.
2019. nov. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!