Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én lennék a gonosz testvér?...

Én lennék a gonosz testvér? Összejönnél egy ilyen férfival

Figyelt kérdés

25N vagyok testvérem 38F,igen nem várt gyerek lettem nagy a korkülönbség,de most nem erről van szó.


A helyzet az,hogy tesóm már 38 éves és még mindig a Tescóban dolgozik mind pék, utálja amúgy, fájnak a vállai ahogy dagasztani kell,folyton pénz szűkebben van alig kap valamit, pedig 18 éves kora óta itt van (kb 185 nettó az éjszakai műszak pótlék is benne van és a hétvége).


Albérletben lakik,nincs autó,nincs jogsi, csúnyák a fogai alul mind kihullott

Folyton tőlem kér pénzt pedig én se keresek többet ( pályakezdőként kapok 145e nettóban) folyton azt várja el,hogy én furikázzam amit nem teszek meg mindig és nem is add benzinpénz ...olyankor én vagyok a rossz és állandóan hívja anyánkat,anyám meg folyton az ő párját fogja,hogy segíts a bátyádnak,miszerint testvérek vagyunk ...jó ebben igaza is van, de ne várja el mindig,én úgy gondolom,hogy egy 38 éves férfinak nem itt kéne tartania.


Itt vagyok én 25 éves, leérettségiztem informatikából, tovább tanultam logisztikai és szállítmányozási ügyintézőként végeztem most németből nyelvvizsgázok

5 éve van jogsim,tavaly tudtam venni először autót. Minden segítség nélkül.

Látja a jó példát előtte van az,hogy ez nem lehetetlen megcsinálni,de egyszerűen nem akarja ezt meglépni,folyton megjátsza a hattyú halálát,és csak sajnáltatni tudja magát... Az egyik barátja felajánlotta,hogy dolgozzon nála (310nettóba ugyan úgy pékként),de ez a hülye meg akarja,meg akarja várni a Tescóba a végkielégítés mert az 500-600 ezer forint nem tudom ezt honnan szedte ezt amúgy kétlem.

Folyton panaszkodik,hogy nincs barátnője és amikor elmondom,hogy ezek az okok még én vagyok a gonosz és a rosszindulatú

Nekem se könnyű,de én teszek érte

Miért én vagyok a hibás?



2019. nov. 12. 12:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Oké,te vagy az etalon,ő meg a lúzer,ennyi derül ki ebből az ömlengésből,de mi is pontosan a kérdésed ? Azt várod hogy most akkor mindenki mondja el a tesódat mindennek ?
2019. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy nagy baromság. A tesód normálisan dolgozik, van munkahelye, rendszeres fizetése. Biztosan nem ezért nincs barátnője, mert a Tescóban dolgozik, és nincs autója. Egy csomó lepukkant pasinak is van, akik alkalmi munkákból tengődnek, vagy sokkal rosszabb munkájuk van, mint a tesódnak.

Nem itt kéne tartania? Egy csomó embernek nincs autója, aztán mégis boldogul. Az valóban nem szép tőle, hogy ha tényleg sokat fuvaroztatja magát veled. De ki tudja, neked mi a sok.

De azért nem kéne ennyire szidni. Ezzel semmit se segítesz neki.

2019. nov. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Minimál pénzért dolgozik 18 éves kora óta folyton panaszkodik

A jóbb lehetőséget ott hagyja

Nincs kocsi nincs jogsi

Szüleink házban lakik az anyánknak adja le az albérleti pénz ami 80.000 Ft

Amikor meglett az autóm napi rendszerességgel hozztam vittem aki 80km volt naponta ezt fél évig csinálta egyszer nem adott benzin pénz,amikor szóltam neki egyből ment árulkodni mint egy óvodás

Napi rendszerességgel felváltotta a heti 2 alkalom és szemen szúr 500 ftal,tudja nagyon jól 100 eszik 6-7 litert a kocsi naponta 80 km nem kis pénz nekem ez havi szinten 35 ezer

2019. nov. 12. 13:19
 4/30 A kérdező kommentje:
Sok nő volt az életébe mind pár hónaposak és azért párnak nem tetszett ez a stílus,hogy nyafog,és kb semmit nem kezdett az életével
2019. nov. 12. 13:22
 5/30 anonim ***** válasza:
89%
A nettó 185 az azért nem minimál...
2019. nov. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
34%

A bátyád egy tipikus lúzer típus.


Amíg albérletben lakik addig nem is lesz soha semmije. Kidobott pénz.


A másik meg amit próbálj meg neki megmagyarázni, hogy ha elfogadja az állásajánlatot, akkor fél éven belül a zsebében lesz a végkielégítésként kapható összeg. De ha a tesco nem mond fel neki, akkor viszont onnantól annyival kevesebbje lesz. Viszont hosszú távon jobban járna a váltással. Vagy az új helyen jobban kellene hajtani? Lehet, ez a baj, hogy tudja, hogy nem állná meg a helyét. A tescoban meg el tudja sumákolni.


Amúgy meg igazad van, miért pátyolgasd, meg furikázd, nem vagy az anyja. Inkább fordítva kellene, a nagytesó a kistesót. De azt is csak egészséges mértékben.

2019. nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Én segítettem anyánkat mindenbe,elmentem diákmelozni volt,hogy leadtam a pénz vagy magamnak vettem meg

Kedves tesó meg kikovetelte a házat

Pedig úgy volt,hogy el lesz adva 10 millióért és 5_5 kapunk fejenként, vegyünk fel hitelt van 5 millió nézzünk ki házat magunknak és inkább a hitelt fizessük mint az albérlet pénz másnak és akkor nincs is a fejed fölött semmi semmibe fizeted az albérletet

Így itt legalább az a sajátod lesz


Nem testvérem kitalálta,hogy ő a lakásba marad és anyánknak fizet

2019. nov. 12. 13:27
 8/30 A kérdező kommentje:

A nettó 185 pár éve kapja úgy hogy 20 éve dolgozik

Nem mindegy hogy 20 év után ennyit sikerült

2019. nov. 12. 13:30
 9/30 A kérdező kommentje:

Az ajánlat ezerszer jobb

Hétvége szabad

Munkaidő 8-16 tart 310 ért


Tescóba munkaideje 5-16

Éjszakás 22-06

Hétvége meg végig 5-ameddig nyitva van

2019. nov. 12. 13:32
 10/30 anonim válasza:
78%
Ugyanolyan hisztis pcsa vagy mint tesód, fszért segítesz neki, ha úgy gondolod nem érdemli meg
2019. nov. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!