Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudunk kezdeni a nővéremmel?

Mit tudunk kezdeni a nővéremmel?

Figyelt kérdés

Egyidősek a lányaink a nővéremmel. Ő kiskorától fogva egyedül neveli.

Most fognak végezni a középiskolában a gyerekek, mindketten a fővárosban terveznek tovább tanulni.

Nyáron vásároltunk a lányom számára egy garzont, ahova a barátjával fognak beköltözni, addig újítgatjuk.

A nővérem mióta tud a lakásról kitalálta,hogy milyen jó lenne ha az ő lánya is odaköltözhetne. Szinte már az összes családi esemény,összejövetel vitába torkollik miatta.

Megértjük,hogy nehéz egyedül nevelnie a lányát, mi sem vagyunk milliomosok, csupán az évek során gyűjtögettünk.

Hogy lehetne ezt a helyzetet kezelni?



2019. nov. 17. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell kezelni a helyzetet. Egyszerűen közölni kell, hogy a garzonban a lányod és a barátja fog élni. Több ember nem is férne el. Ez nem vita téma, és itt le is zárod ezt a témát. Ha nem tetszik neki, sértődjön meg. ennyi.
2019. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Erre szokás azt mondani, hogy vannak megoldhatatlan helyzetek.
2019. nov. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez van. Semmiféle vitába ne menjél bele a nővéreddel, egyszerűen zárd rövidre a kérdést. Semmi kötelezettséged a gyereke felé (akkor sem lenne, ha a lányodék egy kétszobásban laknának majd.)
2019. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Te dolgoztál meg érte, neki semmi köze hozzá, ha nem érti meg, akkor ne értse.
2019. nov. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Egy ilyen élősködővel sok mindent nem lehet tenni. Nem fogja fel, hogy a jó lenne, nem lenne jó. Egy kis garzon, amibe ketten épp el fognak férni. Igen, jó lenne, de nem így lesz, és pont. Értessétek meg vele, hátha sikerül, bár a leírásod alapján ez veszett ügy.
2019. nov. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Tök érdekes, hogy ezt a régi kérdést pont ma emelték ki


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..

2019. nov. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékú válaszokat, még 1x beszélünk vele, ha most nem érti meg, ráhagyjuk.

#6,nem sok értelme volt a válaszodnak, azt a kérdést nem én írtam ki.

2019. nov. 17. 17:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdezném tőle, hogy mégis mit szeretne ott csinálni a lánya, gyertyát tartani? A garzon az egyszobás lakás - egy légtérben kíván lenni egy párral? Nekem kicsit egészségtelennek tűnik.
2019. nov. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott a kollégium... szinte ló...ba se kerül. :D Ott is maximum 2 másik emberrel lesz egy szobába. Plusz sokkal jobban jár ismerkedés, közös tanulás, és nem utolsó sorban bulizás terén. :D
2019. nov. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Ugyanerre gondoltam, mint a nyolcas, csak nem tudtam, hogy fejezzem ki szépen magam.

Ötös voltam.

2019. nov. 18. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!