Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tegyek úgy, mintha nem történt...

Tegyek úgy, mintha nem történt volna semmi?

Figyelt kérdés
A nővérem tervezetlenül teherbeesett, nem szerette volna a babát. Felajánlottam, hogy ha nem akarja megtartani, én örökbefogadom és felnevelem, mivel nekem lehet gyerekem, így pedig a saját unokahúgomat/öcsémet nevelném. A nővérem azt mondta, hogy még gondolkodik rajta. Aztán a közepén abortuszra ment. Persze tudom, hogy az ő döntése, azt csinál amit akar, nem is támadtam le vagy ilyesmi, de nagyon rosszul esett. Legszívesebben legalább egy időre szüneteltetném vele a kapcsolatot. De utána is fel fog merülni a kérdés, hogy hogyan tovább a kettőnk viszonyát tekintve.
2019. nov. 17. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Ez az ö döntése, nyílván neki kellett volna végigcsinálni a terhességet, szülést, ami nem könnyü még akkor sem, ha akarja a gyereket, másrészt szerintem sokkal nehezebb dolog úgy örökbeadni a gyereket, hogy utána azért mindig a szeme elött van, ha nem tetszik neki valami a nevelésedben, akkor nem szólhat bele, annak ellenére, hogy az ö gyerek - szóval szerintem nagyon érthetö, ha nem akarta éppen neked öröbeadni, illetve nem akarta a terhességet meg a szülést végigcsinálni!

Egyszerüen lépj tovább, és felejtsd el az egészet.

2019. nov. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Az a baj, hogy egyrészt teljesen igaza van az 1-es válaszolónak, másrészt a te érzéseid is azok.

Hogy hogyan rendezitek ezután a viszonyotokat, az tőled függ. A nővéred helyében azt is megérteném, ha nem tudnál ezen túllépni - más kérdés, hogy ha nem akartam volna, nyilván akkor sem szültem volna meg a kedvedért.

2019. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
A testvéred józanul döntött . te meg gondolkodj el mit vártál tőle, csak mert TE a gyerekére pályáztál. A te kedvedért ki kellett volna esni a munkából, kockáztatni az életét, majd mosolyogva végignézni hogy játszod az anyukát az Ő gyereke mellet? É s rettegni hogy mikor derül ki hogy eldobta, vagy mikor marod el magatok mellől hogy ki ne derüljön, mit tettél? Magyarán: szar ötlet lett volna ha szül, és családon belül lepasszolja a babát. Helyesen döntött.
2019. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak így megölte a babát...Nálam meg élhetett és felnőhetett volna.
2019. nov. 17. 15:46
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem ölt meg semmit, ugyanis még nem élt. Ne hárítsd rá ezt, ez csak arról szól hogy önző módon magadnak akartad a gyereket. Ostobaság kihordani a nem kívánt terhességet, csak mert más gyereket akar.
2019. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Az ő döntése, az ő teste, az ő élete.

Lehet hogy te most úgy látod hogy megölte a babát, de abba gondolj bele, hogy ha kiderül, hogy nem te vagy az anyja, mit érzett volna az a gyerek? Vagy a nővéred? Lehet meggondolta volna magát, ha látja a gyereket felnőni!

2019. nov. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Eloszor is, az meg boven nem baba. Masodszor az o teste, o elete, o erzesei. Milyen ember vagy, ha kepes lennel a sajat testveredet tonkretenni egy nem kivant terhesseggel, majd szulessel, hogy vegul az orra elott neveld fel az o gyereket, akit nem akart? Aztan meg ha kiderul a gyerek elott az egesz csere-bere akcio, szerinted mit elne at?? Jezusom...
2019. nov. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Érdeki is az ilyet.. csak az számít hogy ő gyereket akar. a szenvedés amit okozna már nem számít neki.
2019. nov. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8%

Ez az ő önző döntése volt, a könnyebb utat választotta.

Én biztos tudomásul venném a helyedben és kizárnám az életemből

2019. nov. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

"Felajánlottam, hogy ha nem akarja megtartani, én örökbefogadom és felnevelem, mivel nekem lehet gyerekem, így pedig a saját unokahúgomat/öcsémet nevelném. " - ahogy elnézem Kérdező, te nem felajánlottál valamit, hanem elvártál volna valamit, és ez nagy kettő...

Másfelől szívesen mondanám, hogy ez a legelmebetegebb gondolat, amivel itt találkozom - de ez nem lenne igaz, pár éve valakit a saját anyja talált meg valami hasonlóval... na, az egy fokkal még elmebetegebb...

Tudod, ha valaki nem akar gyereket (az adott helyzetben) az nagyon nem azt jelenti, hogy azért kihord egy terhességet, szül egy gyereket, és ráadásul még el sem tud szakadni tőle, mert a saját családjába kerül. Nem várhatsz el másoktól emberes méretű önsorsrontást pusztán azért, mert neked az lenne a jó, ember nem lehet ennyire önző és szemellenzős.

2019. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!