Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Te feldobnád önként a testvére...

Te feldobnád önként a testvéredet?

Figyelt kérdés
Egy dokumentumfilm ihlette a kérdésemet: egy gyilkost csak azért tudtak összekötni az esettel, mert annak a testvére telefonált a rendőrségre, és elmondta, hogy az adott időpontban ott volt a testvére a környéken, és egy évvel azelőtt abban az idősotthonban dolgozott, ahol megöltek valakit. Ha ő nem hívja fel erre a rendőrök figyelmét, talán sosem kapják el. Én nem tudom, hogy megtenném-e. Te?
2019. nov. 20. 12:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Ez a körülményektől is függ. Ha például tudnám, hogy erőszakos természetű, veszélyes a társadalomra, akkor elképzelhető.
2019. nov. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Egy gyilkost nem szeretnék szabadlábon tudni akkor sem, ha a testvérem, mert veszélyes másokra nézve. Szóval igen.
2019. nov. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ, hogy mennyire szociális, mennyire agresszív, veszélyes-e a társadalomra... stb
2019. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

2-essel értek egyet.

Ha gyilkolt, akkor én is tartanék tőle, úgyhogy saját érdekemben is feldobnám.

2019. nov. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Önként biztos nem telefonálnék be, viszont ha beidéznek és kikérdeznek, akkor más a helyzet.
2019. nov. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Arra, hogy más életét kioltja, nincs mentség. Másrészt iszont a testvérem, gyerekem, szüleim feltétel nélkül szeretem - tehát igen, feladnám, és látogatnám a börtönben.
2019. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
17%

Biztos, hogy nem. És a testvérem sem.

Mondom ezt úgy, hogy életünkben a bűnözés közelébe sem kerültünk.

2019. nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

"Attól függ, hogy mennyire szociális, mennyire agresszív, veszélyes-e a társadalomra..."


Egy gyilkos mindíg veszélyes a társadalomra, még akkor is, ha egyébként szociálisnak tűnik. Sok sorozatgyilkos látszott normálisnak, akik ismerték soha nem gondolták volna róla. Ha pedig megússza, a következő gyilkosságot is el fogja követni, mert hogy úgyse kapják el. Szóval igen, feldobnám, mert ha nem teszem, az esetleges következő áldozat halála az én lelkemen is száradna.

2019. nov. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
Nem mind1 ám hogy mi volt a gyilkosság indítéka. Ha pl. anyagi haszonszerzés, akkor szemrebbenés nélkül felnyomnám. Ha viszont az áldozat előtte fenyegette, bántotta stb. akkor semmi pénzért nem.
2019. nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
25%

Önként? Még kényszer hatására sem!

Vannak szervek, akik azért kapják a fizetésüket, hogy a bűneseteket felderítsék. Ha én meg sem születek, akkor felderítetlen marad? Nehogy már!

2019. nov. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!