Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben...

Ti mit tennétek a helyemben ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A nővérem a hétvégén érkezik haza, hogy megünnepeljük a születésnapját, de nekem nincs hozzá semmi kedvem. Nem azzal van a baj, hogy születésnapja lesz, hanem, hogy erőszakosan elvárja, hogy hogy ünnepeljük, hónapok óta zaklat vele, hogy miket akar a születésnapjára, mit adjak neki ajándékba, közben meg amikor az én születésnapom volt, abszolút nem érdekelte, még csak egy üdvözlő kártyát sem kaptam tőle. Annyit csinált csak, hogy nagy kegyesen idefáradt enni a tortámból, de azt is sértődötten meg semmi kedvvel, a programra, amit szerveztünk nem jött el, mert megsértődött, hogy mivel annyi hely nem volt a kocsiban, mondtam neki, hogy mivel az én születésnapom az én barátomat hívnám meg, akivel már évek óta együtt vagyunk, nem az övét, akivel még akkor csak ismerkedési fázisban volt. Erre azt mondta, hogy hát akkor ha az én barátomat hívom nem az övét, akkor ő nem jön. Kb minden évben másik van neki és mindig elvárja, hogy az éppen aktuálisat meghívjam, de ő még az enyémet pl sosem hívta meg az ő születésnapjára, egyébként most sem. (Nem azért van neki minden évben másik, mert "olyan nő" , hanem, mert valahogy sajnos mindig bunkókat fog ki.)

Ilyen körülmények mellett nekem most semmi kedvem megünnepelni a születésnapját meg odaadni neki azt az ajándékot, amivel már hónapok óta zargat, mert ő meg így állt hozzá a születésnapomhoz. Viszont Anyukámat meg nem szeretném megbántani, mert ő meg mindig mondja, hogy annyira bántja, hogy ilyen a viszonyunk meg most is nagyon készül, hogy jön haza a nővérem. Ti mit tennétek a helyemben?



2019. nov. 23. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Odamennék. És jól érezném magam a család többi tagjával. Legfeljebb nem maradsz sokáig
2019. nov. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Ti hány évesek is vagytok? 10 és 12? :D
2019. nov. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

Ha nálunk (család/település) van az ünneplés, akkor tartanám az illő minimális bájolgást anyám miatt. Majd, amikor a nővérem elment, közölném:

Anyu, miattad tettem. De ha a nővérem a következő születésnapomra nem javul meg, akkor ez volt az utolsó alkalom, hogy bájologtam vele. Lehet, hogy neked kellemetlen, ha úgymond fújunk egymásra, de nekem meg az kellemetlen, hogy itt szépelegjek, miközben ő ß@rik rám. Ez képmutatás. Az meg mire jó? Hazugság. Nem ezt érdemlem tőle. Gondolom, te sem hazugságot akarsz mutatni. A nővérem sem ezt érdemli tőlem - kevesebbet -, de miattad eddig hallgattam. Legyen vége. Nem tudom, hogy hol vagy kiben a hiba, de nem bennem, hanem máshol. (Megölelném anyámat. És mennék a dolgomra.)

2019. nov. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A testvért nem kötelező szeretni, de szerencsére általában összejön.

Ha a nővéred bunkókat választ be, akkor vagy bedől a kezdeti csillogásnak, ergo rossz emberismerő, esetleg azt sem tudja kit akar. A másik lehetőség, hogy - tudat alatt - ennyire tartja magát.

2019. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam beszélni róla anyukámmal és kikaptam. Azt mondta rossz testvér vagyok, ne viselkednek így a nővéremmel. Mondtam, hogy ő mit csinált és erre még annyit mondott, hogy nem tud vele mit csinálni, ő ilyen. Sokszor olyan érzésem van, hogy a nővéremet sokkal jobban szeretik a szüleim, mint engem :(
2019. nov. 24. 13:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen fogod magad, és nem mész el, nem csinálsz bulit, nem adsz ajándékot és le van tudva... Mit csinálnak? Fejenpörögnek majd?
2019. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kapcsolo18 válasza:
Mondd meg neki azt, amit leírtál itt! Hogy nincs kedved hozzá, méghozzá amiatt, amit eddig produkált "testvérként". Írok privátban is!
2019. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Unknowngirl válasza:
Mit tennek? Azok utan amit leirtal semmit. Es ha megkerdezi hogy mivan, csak annyit mondanek : Annyit kapsz, emennyit adsz. ¯\_(ツ)_/¯
2021. júl. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!