Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Aki olyan helyzetben van,...

Aki olyan helyzetben van, hogy a párjának már van egy gyereke mástól, hogy viselte a kisgyerek a testvér érkezését?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy 6 éves kislánya, minden második hétvégén nálunk van, most szeretnénk közös babát, de nem tudom erre ő hogy fog reagálni, elég nagyszájú, szókimondó, mikor egyszer fel lett említve a testvér, azt mondta hallani sem akar róla. Amúgy sokszor még rám is féltékeny, szeret az apjára “akaszkodni”
2019. dec. 29. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Kommunikálni kell vele, hármasban is, meg a gyerek az apjával
2019. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk eleve nem kell kikérni a véleményét.
2019. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem meg igenis ki kell kérni a véleményét. A család élete változik meg, és ő is a család része.


Szépen el kell neki mondani, hogy neked még nincs kisbabád és nagyon szeretnél. Hogy az a baba nagyon fogja őt szeretni stb. És bárhogy is reagál, akkor sem volt kihagyva a döntésből.


Ezért szívás a mozaik család. Valaki mindig sérül.


Én gyerekként ezt nem fogadtam volna el, emlékszem az akkori önmagamra,de ettől ő még lehet hogy változik.

2019. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Egy 6 éves gyerek véleményét nem kell kikérni arról, higy valaki vállaljon e gyereket vagy sem. Baromság. Ha nem akarja, akkor nem lesz kisteso? Te amúgy felnőtt vagy ennyi esszel?
2019. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Valszeg nem egy 6 éves kislány fogja eldönteni hogy mi legyen a család sorsa :D
2019. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

"Ezért szívás a mozaik család. Valaki mindig sérül."


Nem mozaik családban is előfordul, hogy a már meglevő gyerek tiltakozik a kistestvér ellen, de ez nem olyan dolog, amit a gyereknek kell eldönteni. Nehogy már a nyúl vigye a puskát.

2019. dec. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem véleményét kérni hanem elbeszelgetni vele hogy milyen lesz ha lesz testvére
2019. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nyilván nem fogjuk kikérni a 6 éves véleményét, hogy szeretné e vagy sem, csak érdekelne másoknál mi volt a reakció
2019. dec. 29. 16:19
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

Nyugodtan kritizálhatod a hozzászólásomat, nem hat meg. Én igenis azt mondom, hogy ki kell kérni és ha ellenkezik, akkor annak ki kell deríteni az okát.


Biztos nagyon jó dolog, ha a nagyobb nem akarja és mégis rá van kényszerítve, ahelyett, hogy szépen be lenne vezetve a dologba és úgy érezné számít.


A kérdezőnek van igaza, aki eleve megkérdezte a gyereket.


Az igaz, hogy nem mozaik családban is előfordul, a szomszédban is ez volt, most 18-24 éves a 2 gyerek, gyűlölik egymást. A nagy azért utálja a húgát, mert ő nem akarta, a kicsi meg azért, mert sosem szerette és soha, egyetlen egyszer sem játszott vele.


Igazán megérte,okos gondolat volt kihagyni az idősebb gyereket ott is.


Én is így vagyok a tesómmal, csak nálunk más a felállás. Sose akartam kistestvért, de ugye semmi közöm hozzá. Mégis nekem kellett osztoznom mindenemen, nekem kellett vele egy szobában lennem, nekem kellett hallgatni ha üvölt, én nem tudtam aludni és tanulni tőle.


Jóval idősebbek vagyunk, egyetem óta nem beszéltünk, mert éppen elég volt az a ránk kényszerített tizenöt év.

A szülők azóta is kérdezik mit rontottak el, nem így akarták.


Bezzeg mikor megtudtuk, hogy akarnak harmadikat, akkor a kistestvérem sírt, hogy csak azt ne. Végül nem lett hála istennek, de inkább ennek anyagi okai voltak, a vélemény ugyanúgy nem számított.


Lehet nyugodtan figyelmen kívül hagyni, nem a gyerek dönt, de felnőtt kortól meg rohadtul nem a szülő dönti el, hogy beszélünk többé vagy sem. És ez az, ami most nekik pokolian fáj.

2019. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, neked valami komoly bajod lehet, hogy azért nem beszélsz a testvéreddel, mert te nem akartad, neki is ugyanannyi joga volt megszületni mint neked
2019. dec. 29. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!