Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, ha a férjem...

Mit csináljak, ha a férjem felnőtt gyerekei féltékenyek a 2 éves kislányomra?

Figyelt kérdés
A ferjemnek van 2 felnott gyereke elozo hazassagabol. Van egy kozos ket eves kislanyunk. Nagyon jo a hazassagunk, tokeletes minden. Egy bibi van, hogy a ket nagy gyereke kb undorral nez a kislanyomra. Az apjuk elott ugy tesznek mintha szeretnek, de kozben latom rajtuk hogy nem. Ezt egy anya erzi. A kislanyom ragaszkodna hozzajuk, de nem tudom akarom e, mert ok nem tul jo emberek szerintem. Nem sokszor jonnek hozzank, de pl ha nyaralunk oket is hozza a ferjem. Kicsit mergezonek erzem a legkort. Ha uj jatekot kap a lanyom, akkor pofakat vagnak hogy mar megint kapott valamit ...... a ferjem teljesen elfogult veluk kapcsolatban, azt mondja hogy szeretik a lanyunkat. Tegyuk fel felteszek nagy ritkan a lanyomrol egy kepet a kozossegi oldalra ott sem likoljak.... ez is egy jel szamomra, tudom pitinek tunik de akkor is erzem. Mit tegyek ebben a helyzetben?
2020. jan. 10. 13:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
93%

Nem lájkolják? A cudarmindenitt!

Nőljünk már ki ebből a like betegségből..most komolyan. Ez annyira nevetséges már bocs.


Nézd valószínűleg egyrészt a korkülönbség is közre játszik, másfelől meg a puszta tény, hogy a közös gyereketekre több ideje jut férjednek mint rájuk jutott bármikor. Harmadrészt Ti most egy család vagytok, ők meg csak csonka család. Keveset látják ergo 0 kötődésük.

De szimplán az is lehet, hogy téged nem kedvelnek.

2020. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim ***** válasza:
92%

Nem likeolják? megérzés? ISTENEM.

Miért kéne minden fránya képet likeolniuk? Nem lehet, hogy esetleg téged nem bírnak és a kislánnyal semmi bajuk.

Nekem is van egy 4 éves féltesóm és a kisfiút imádom, de apám új nőjét nem. Én sem likeolok semmit, bocs, de ez van. Nem is jópofizok nagyon az anyuka előtt.


21/lány

2020. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
93%
2. vagyok a férjed meg TELJESEN JOGOSAN ELFOGULT A SAJÁT GYEREKEIVEL. Mint ahogy te is az vagy a tieddel. Nem csak a kislányodat szereti, hanem a 2 nagyot is. Tőle végképp ne várd, hogy a gyerekei ellen menjen, mert előbb utál meg majd téged.
2020. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim ***** válasza:
96%
Ha veletek járnak nyaralni, akkor valszeg nincs még saját családjuk. Nagyon sok fiatal felnőtt nem bírja a babákat, pici gyerekeket. Majd talán kinövik, és lesznek nekik is gyerekeik. De addig is fogadd el, hogy nem a te gyereked körül forog a világ, és ne legyél ennyire tigrisanyu.
2020. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 anonim ***** válasza:
98%

Ez egy sokkal bonyolultabb kérdés annál a 7 sornál, ami a gyakorikérdésekbe idefért. Több kérdést felvet. Biztos-e, hogy tényleg nem szeretik a gyereketeket, mert az, hogy te úgy érzed, az nem jelent semmit a tényekre nézve. Hogy két felnőtt egy teljesen más kategóriába eső kétéves gyerekre legyen féltékeny, ez azért meglehetősen valószerűtlen. Könnyen lehet, hogy valójában te vagy féltékeny őrájuk, és ez az "ő szájukba adod", ezt hívja pszichológia projekciónak. A pofákat vágást lehet, hogy csak te látod beléjük, hát mit zavarna felnőtt embert, hogy a féltestvére kap egy párezer forintos ajándékot. A mérgező légkört ezzel nem lehet egy napon említeni, az gyerekbántalmazást jelent. A kicsi hogy szereti a nagyokat. A gyerekek ösztönös lények, nyugodtan hagyatkozhatsz rá, nem téved.

Milyen a kapcsolatod a férjeddel? Lehet, hogy te ezt érzed bizonytalannak, és ezért akarod kitaszítani a nagyobb gyerekeit. A korkülönbség mindenesetre köztetek minimum 10 év, inkább több, ha neki felnőtt gyerekei vannak, neked meg kétéves. Ez nem garancia a jó házasságra, már csak korotoknál fogva is tök más emberek vagytok. Nem kéne együtt nyaralnotok, ha te ezt ennyire nehezen viseled.

Keress egy pszichológust, akivel az érzéseidet átbeszéled, legalább saját magadat ne ámítsd.

2020. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/99 A kérdező kommentje:
Kedves 21 eves kislany! Nem varom el, hogy a ferjem utalja a gyerekeit, errol szo nincsen. De azert tisztan latni nem art. Az ember a gyereke hibait is latja , es ha nem megfeleloen viselkedik akkor helyrebillenti. Ès igen latom ha valaki szereti a lanyomat, majd ha lesz gyereked te is latni fogod. Es igen nekem a kislanyom az elso, es nem akarom hogy barki is megvezesse. Ök pedig felnott emberek viselkedjenek felnott ember modjara. Ha nem szivlelik a lanyomat pedig ne jatszak meg magukat a ferjem elott sem. Az engem nem erdekel engem szeretnek e vagy sem, en normalis voltam veluk az elmult 10 evben. Foztem mostam rajuk. Ha nem tudnak nornalisan viselkedni akkor pedig talalkozzanak csak az apjukkal, a kislanyommal es velem nem muszaj.
2020. jan. 10. 13:40
 7/99 anonim ***** válasza:
92%

Én sem lájkolok soha semmilyen "édibédi" kisgyereket mert nem szeretem őket. Hányingert kapok ha valaki a kisgyerekét pakolja fel fészbukra.


Egyébként nekik alig van közük a gyerekhez. Csak féltestvérek. Ráadásul ott van a nagy korkülönbség is.


Tipikus hisztis anyuka vagy, akinek a gyerek körül forog az élete, és elvárja hogy mindenki az ő gyerekét csodálja.


És ha sz.rnak a gyerek fejére akkor mi van? Nem laknak veletek.

2020. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 A kérdező kommentje:
Ha azt latnam , hogy szeretik valojaban akkor en orulnek neki a legjobban. Mert tudnam a lanyomnak van a szulein kivul mèg tàmasza az eletben. De nem ezt latom. Itt szo nincs arrol, hogy feltekeny vagyok rajuk. Elegge kiismertem mar oket az elmult 10 evben. Soha nem mondtam a ferjemnek hogy menjunk nelkuluk nyaralni. Tudom, hogy a gyerekei. De mikor azt latom, hogy a 25 eves lanya szineszkedve az apja elott szeretgeti a lanyomat olyankor a falnak megyek mert latom nem oszinte, es azt erzem a gyerekemet veri at.
2020. jan. 10. 13:45
 9/99 anonim ***** válasza:
97%

Tkp. semmi érdemit nem tudtál felróni nekik.


Nem like-olják, pofákat vágnak, érzed, hogy utálják.

Ezek belemagyarázások.


Mit csinálj?

Viselkedj velük udvariasan, mint ahogyan férjed gyerekeivel egyébként is illik.

Ha konkrétan bunkók, azt nem kell lenyelni, de amiket leírtál, ez nem utal erre.

2020. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/99 anonim ***** válasza:
98%

De honnan veszed, hogy ők megjátszák magukat? Talán szépen bánnak vele? Az miért lenne megjátszás? Mellesleg nem érezhetik ugyanazt a kislány iránt mint te, hisz nekik csak tetsvérük, FÉLtestvérük. Biztos, hogy nem utálják, akkor nem így viselkednének.

Te meg majd meglátod, hogy te sem fogod észrevenni a tied "hibáit", bár az nem tudom, hogy miért hiba, ha nem nyalják ki a gyereked seggét.

2020. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!