Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni ilyen testvérrel?

Mit lehet tenni ilyen testvérrel?

Figyelt kérdés

Bátyjámról lenne szó aki majdnem 8 évvel idősebb tőlem ő 24 én 17 leszek. Már rendesen az idegbaj kerülget tőle mert egyszerűen majdnem minden nap azokat az alkalmakat keresi amikor végre belém köthet valami miatt. Régebben is volt több összeszólalkozásunk tehát nem egy új dolog. Előfordult olyan hogy valamin összekaptunk és azt a monitort amit én használok ( ő vette kb 10 éve de már vagy 7-8 éve nem is használja) mondta hogy ha használni akarom akkor fizessem ki neki a 40 ezret mert ő annyiért vette. Utána volt olyan hogy mindig akkor indított szervergépről letöltést direkt ha nekem is kellett valamire én lenyomtam a kikapcsoló gombját ami miatt leállt akkor azt is ki akarta velem fizettetni. Ezeket úgy hogy nekem semmi keresetem neki kb havi 300 ezer. Ezeket a vitákat szüleink mindig megbeszélték velünk, de igazán nagy hatása nem lett. A mai napon is amint hazajöttem ő játszott én meg felmentem a szobába és elkezdtem dúdolgatni amire egyből felkapta a vizet és üvöltött nekem hogy a f.aszért kell itt dúdolgatni, erre annyit mondtam neki hogy lehetne velem is normálisan beszélni amire megint üvöltött hogy én ne ordítsak vele. Később egy játékbeli hibázása közben kérdeztem tőle és ott is egyből nekem állt hogy minek kell folyamatosan pofáznom amikor ő koncentrálna meg ilyenek, én ezt is letudtam annyival hogy mondtam neki hogy nem létezik hogy ő ha tanul ha játszik egyszerűen minden zavarja. Telt megint egy kis idő konkrétan a semmiből elkezd rám üvölteni hogy a f.aszért kellett haza jönnöm mert folyamatosan köhögök ( kb félóránként 1et) meg hogy azóta hogy itthon vagyok csak azt hallja hogy nálam a billentyűzet hogy kattog. Ezen már felkaptam a vizet én is hogy tényleg már mindenért belém köt úgyhogy már addigra én is szinte üvöltve mondtam neki hogy mellette nem lehet meglenni de ha annyira zavarok ő el tud költözni és húzzon el akkor messzire. Erre meg megint kezdte ő is hogy én "hülye majom" már megint csak üvölteni bírok,meg sose bírom befogni a számat. Holnap lesz diplomaosztója és utána mennénk családi vacsorára de már megfordult a fejemben hogy azt mondjam hogy márpedig én miatta nem megyek el, de szüleim miatt nem akartam. Mit lehet tenni ilyen helyzetben, jogos az én kiakadásom?

Bocsi hogy hosszú, köszi ha elolvastad és segítesz.



2020. febr. 5. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Ki kéne tenni őt a mamahotelből végre, ha nem képes másokkal normálisan együttélni. Csak sajnos erről nem te döntesz, hanem a szülők...
2020. febr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
diplomaosztó holnap???
2020. febr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2

Látom sikerült megfogni a lényeget, de igen holnap.

2020. febr. 5. 20:55
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, most lett vége az első félév utáni vizsgaidőszaknak.
2020. febr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Ok, bocs.

Jogos a kiakadásod. Egy frusztrált kötsög a testvéred. Van rá remény, hogy hamarosan elköltözik?

2020. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Tesóm is hasonló. Otthon dekkol, játszik, mondjuk ő nem is tanul. Mindenkinek rá kell tekintettel lenni. Ő alszik délután háromig, akkor addig lábujjhegyen kell közlekednie anyámnak is, pedig övé a ház, ő tol mindent a tesóm s-gge alá. Ha valaki felkelti kivágja az ajtaját hőbörög. Mondjuk velem nem mer már, mert megmondtam neki, hogy szánalmas úgy ahogy van. Egy időben miatta nem jártam haza, látogatni sem.

Vagy nem tud játszani, mert anyám szerinte hangosan hallgatja a tévét. És hisztizik.


A szülőknek durvábban kéne fellépnie tesóddal szemben, mert a fejükre fog nőni, neked meg totál megkeseríti az életed. Arról nem is bezsélve, hogy teljesen megromlik a viszonyotok.

Az a baj tényleg, ha nem mész el a vacsorára, te leszel megszólva.

Kitartás. Tolj le egy-két felest vacsi előtt.

2020. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azt még azért hozzá tenném hogy nem csak ül otthon mert jár dolgozni is, csak most új munkahelyet keres magának. De azt remélem hogy az új munkahelye az tényleg valahol elég messze lesz akármennyire is hangzik ez szemétségnek.
2020. febr. 5. 21:17
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Hát pedig ha el is költözik, nem biztos, hogy elsőre ki tud majd fizetni egy teljes albérletet. Szóval lehet másokkal kell majd bérelnie és együtt laknia. Más meg nem lesz vele olyan toleráns, mint te. Mondjuk ez már az ő gondja.
2020. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
van diplomaosztó februárban is
2020. febr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%
Igen, van ahol akkor van :(
2020. febr. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!