Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bátyám kb lassan alkoholista,...

Bátyám kb lassan alkoholista, mit kezdhetnék vele?

Figyelt kérdés

20 éves, dolgozik meg minden, egész jó és jól fizető melója van.

Eddig csak hétvégen piált, akkor is max péntek este/éjjel amikor a haverjaival ment valahová.


Aztán tavalyelőtt apunak volt ilyen öngyilkossági kísérlete, akkor nagyon sokáig kórházban volt, és a bátyám kb akkor kezdett el jobban inni.


Most már péntek-szombat-vasárnap is iszik ha megy ki a haverjaival, meg egyre gyakrabban hétközben is.


Általában még ezen a kicsit részeg de még tűrhető szinten van, de havi 3-4 alkalommal előfordul már az is, hogy vagy hulla részegen jön haza, vagy ami rosszabb hogy hulla részegen jön és a haverjait is hozza, itt piálnak tovább.


Anyuék 2013-ban elvàltak, azóta és és ő is a nagyiéknál lakunk anyuval együtt, de ő általában mindig dolgozik.



2020. febr. 10. 11:49
 1/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Beszélgetni kell vele. Az alkoholizmus mindig tünet, menekülés valami elől. Érzékenyen érinthette a válás, majd utána jobban az öngyilkossági kísérlet.

Mivel ilyent eléggé kínos tud lenni megbeszélni családtaggal, szerintem keress ki neki egy megfelelő pszichológust, és annak a telefonszámát add oda a tesódnak!

2020. febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Meginnám előle..
2020. febr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hallottam, hogy valaki akkor tért észhez, amikor lefotózták/videózták őt, amikor részeg, magatehetetlen volt. Belátta a képek alapján, hogy állatot csinál magából.

Amikor józan, akkor kellene vele beszélnetek, de nem szidalmazóan, hanem nyugodtan, segítőkészen. Nincs szerelmi bánata?

2020. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem kB minden 20év körüli srác így csinál. Nincs ebben semmi extra. Megy egy 2-3évig aztán lecseng.
2020. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:
#4: laktam BME-s kollégiumban, és nem teszi ezt kb. minden 20 év körüli srác.
2020. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Én már tizen éve ezt csinálom és semmi bajom nincs.
2020. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os,

Te régóta csinálod és (szerinted) semmi bajod sincs. Viszont a kérdező enyhén részegként említi a testvérét! Nem egy a kettő!

2020. febr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as ötlete jónak tűnik.
2020. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!