Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvéri irigység igen durva...

Testvéri irigység igen durva szinten! Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Bátyám volt a nagyreménységű csillag a családban. Szétbulizta magát, az egyetemet se végezte el mert ellógta. Én közepes tanulóként, általa hülyének kikiáltva épphogy bejutottam, de elvégeztem.

Nekem közepesen jó állásom van egy irodában, neki raktárosi. A feleségem felsővezető a konkurenciánál, az övé bolti eladó.

Annyira irigy hogy azt elmondani nem tudom. A feleségemmel nászúton voltunk 2 hétre az USA-ban de egy szót nem kérdezett mi volt velünk. Ha szóba hozzuk kimegy cigizni. Pedig nem dicsekedtünk! Autót vettünk, úgy csinál mintha észre se venné! 4 éve lakást vettünk, a mai napig mindent kitalál, csak hogy ne kelljen idejönni. Hívjuk őket de hiába. Az ő felesége Anyánkhoz jár tarhálni. Amikor mi veszünk valamit, akkor úgy érzi hogy Anyánknak kötelessége kisegíteni őket anyagilag. Bár nem tudom hogyan függ össze, mert még egy forintot nem adott nekünk semmire.

Mi a megoldás ilyen irigységre? Végülis magának köszönheti ahol tart! Ha elvégzi az egyetemet és nem csajozik és bulizik végig akkor irodai állása lehetne neki is. Soha nem mondta ki az irigységet, nem hajlandó beszélni a dologról, inkább elkerül. A barátaitól tudom, hogy azt állítja, nekem csak szerencsém volt és a feleségem tart el engem. Igaz, hogy ő 30%-al többet keres nálam, de nálunk erről nem is esik szó! Ami marad plusz hónap végén (kb az az összeg) azt félretesszük a születendő gyerekünknek.


2020. febr. 17. 20:41
1 2
 1/11 anonim válasza:
49%

Én nem látok irigységet, csak Te akarod nagy az arcára verni a középszintű sikereidet.

Mit kéne észrevennie a Ti autótokon mégis?

2020. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

hát úgy tűnik, a bátyád elkallódott.. Avval ne foglalkozz, hogy anyukád hogy próbál segíteni, az az ő dolguk.

Ha nem tudtok függetlenedni- minél kevesebbet találkozni, akkor meg lehet próbálni egy nagyon nehéz dolgot. egy ellenerőt alkalmazni. nem ellenállót, hanem egy ellentéteset, mint amit érzel. Bánt téged, és irigyel. Te ne bántsd őt és próbálj meg önzetlenül beszélgetni vele, nem a saját élményeidről - amit szívesen megosztanál, tedd mással-, hanem talán régi gyerekkori dolgokról, megkeresni, mi az amit szeretett akkor, hogy lehetne azon az úton haladni (valószínű nem érdekelte az egyetem, de lehet hogy más érdekelné. Nagyon nehéz, emberfeletti dolgot mondtam. De érdemes megpróbálni, mert tapasztalatból tudom, hogy működik. Ügyes légy.

2020. febr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Ne találkozzatok vele. Nem kellenek energiavámpírok.
2020. febr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 acelsziv ***** válasza:
91%

Lehet, hogy irigy. Lehet. De anyátok is megéri a pénzét ahogy még mindig az ő pártját fogja.

Én a helyedben odaállnék eléjük, megmondanám a maganét aztán fel is út, le is út mindegyiknek.

Az, hogy rokonok még nem ok arra, hogy idegileg tönkretedd magad miattuk.

2020. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez a Ti életetek, amaz meg az övék. Viselkedjetek velük szemben természetesen, ahogy a testvéreknek illik. Lehetőleg ne dicsekedjetek a sikereitekkel, nem kell sülve-főve együtt lenni, de ne is kerüljétek a találkozást. Idővel bizonyára rendeződnek a viszonyok.
2020. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szorosan csak arra hagyatkozva amit írtál és nem bele képzelve semmit nem igazán érthető a problémád.

Miért kéne hogy érdekelje a kocsid? Miért kéne annyit hozzátok járniuk? Ti szoktatok hozzájuk menni? Akkor milyen a hangulat? Nekem ebből annyi jön le hogy csak simán nem érdeklitek őt/őket.

A nászút mese is hangozhat dicsekedésnek még ha te nem is szánod annak.

Az meg, hogy az anyátoktól kérnek kölcsön, hát lehet ha ti vesztek valamit belegondolnak hogy nekik is de jó lenne már egy új bútor vagy ilyesmi.

Ennyiből ez nem tűnik nagy irigységnek. Csak egy gyenge testvéri kapcsolatnak.

De te felvágósnak tűnsz ezzel a (mennyire sikeresebb vagyok nála) bevezetéssel.

2020. febr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Minden ünnepkor náluk vagyunk! Ők nem akarnak eljönni hozzánk látogatóba. Évek óta! Nem dicsekedünk semmivel! A bátyám ha a barátai vesznek autót napokig arról beszél még Anyánknak is. Beleül, vezetni akarja, odavan tőle. Amikor mi vettük nem is mondtuk, nem dicsekedtünk. Elment mellette, még a fejét is elfordította látványosan pedig tudom hogy ez a típus tetszik neki! Aztán Anyánknak mondta, hogy “ilyen autót vettek?” Azóta is elmegy mellette, szóba se hozza, de a haverjai autóit azóta is meséli órákig.

Nagyon is érdekli mi van velünk mert mindent tud! Anyánktól. A barátai mondják nekem vissza, hogy nekik is elmeséli minden mozdulatunkat.

2020. febr. 18. 15:51
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

Mondjuk te se tűnsz egy szerető testvérnek.

Olyan, mint ha most revansot vennél rajta a gyerekkorotokért, és nagyon érezhető a káröröm is a soraidból.

2020. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Ő nem foglalkozik veletek. Te minek akaszkodsz a nyakára? Nem értem pl mi a célod a kérdéssel;jobb kapcsolatot szeretnél vele, mert hiányzik ő neked,úgy általánosságban; vagy el akarod benne/nála érni, hogy megneveld,és ne menjen anyutokhoz tarhálni a pénzt, amikor ti vesztek pároddal valami újat, hanem dolgozzon meg ő is érte? Hogy erre meg szeretnéd őt nevelni? De hát fogadd el őt, ő ilyen, meg pl kíváncsinak se kíváncsi rád; szemmel láthatóan mivel nem keres, és mindent bevet , hogy ne kelljen veled találkozni. Ő nem szeret téged, nem akar veled kapcsolódni, nem feltétlenül szeretné ő fenntartani ezt a testvéri köteléket. Ha meg így van, engedd el őt, és ne mássz folyton a nyakára. Egyébként meg szerintem nem is irigy, csak el van keseredve, hogy neki nem adatott meg pl egy új autó, meg ilyenek, tehát hogy minden , ami neked van, és őt ez elkeseríti , elszomorítja; és inkább ezért tudomást se akar venni róla (pl új autódról), hogy ne kelljen irigykednie, mert az irigykedés rossz érzés. Amúgy pl nemtom , hogy pl a tesód párja direktben kunyerál-e pénzt, vagy csak rávezeti anyukádat, hogy "jól jönne egy kis segítség", meg hogy pl a tesód is hogy van ezzel, ezekkel a kéréseivel anyutok felé, hogy adjon pénzt, mert hogy pl neki is legyen egy szép autólja meg satöbbi.
2020. febr. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
*amugy szerintem lehet, hogy csak te látod ekkorának a problémát. Meg pl ha neki van problémája, az az ő problémája, neki kell megoldani, feloldani magában; de talán neked meg problémád van vele, talán lehet, hogy meg akarod őt változtatni, és a saját képedre formálni, hogy gyakrabban jöjjön hozzátok; de szerintem ha ezt a dolgot elengeded; te máris elégedettebb; boldogabb leszel. Ne próbáld őt megváltoztatni, ne őröld ebbe bele az energiáidat
2020. febr. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!