Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Túl érzékeny, féltékeny típus...

Túl érzékeny, féltékeny típus a bátyám? Hogy lehetne kezelni?

Figyelt kérdés

Nemrégiben ráakadtam a facebookon a bátyám egyik gimnáziumi osztálytársára, aki egyben a legjobb barátja és bizalmasa volt, és mint utólag kiderült, máig tartja a kapcsolatot ezzel a sráccal. (Mi a bátyámmal fél tesók vagyunk, és elég messze is lakunk egymástól, úgyhogy viszonylag ritkán találkozunk, azok is csak olyan rutin rokonlátogatás szerű összejövetelek a szülői házban. Én 29 vagyok, ő 33.) Váltottam pár üzenetet ezzel a gyerekkori baráttal, majd megbeszéltük, személyesen is találkozunk, és olyan jól alakult a beszélgetés, hogy barátságot kötöttünk, ha lehet ezt így mondani. Viszont akkor derült csak ki számomra, hogy a bátyámmal még mindig összejárnak, és amikor a bátyám megtudta, hogy mi is összebarátkoztunk, eléggé kiakadt, ami számomra fura volt, és megmondom őszintén, éretlen viselkedésnek tartom. Már felnőtt emberek vagyunk, mindenki azzal tartja a kapcsolatot, akivel akarja. A tesóm viszont, elmondása szerint úgy érzi, hogy rányomultam az ő baráti körére (mondjuk csak egy emberről van szó, de mindegy), és hogy neki mennyire fontos volt, hogy a családon kívül (ahol sokszor rosszul érezte magát) legyen olyan barátja / barátai, akiknek nincs közük a családhoz, akik egy teljesen más világot képviselnek és nyújtanak számára. Most erre mit lehet mondani? Én nem akarom megszakítani a kapcsolatot a volt osztálytárssal, de a tesómat sem akarom bántani, viszont szerintem ő látja helytelenül ezt az egész szituációt. Lehet, hogy közrejátszik nála az is, hogy pár éve a barátnője miattam hagyta őt el, mert én jobban bejöttem neki, és nem tagadom, nekem is a csaj, és össze is jöttünk. Ő ezt egyfajta árulásnak élte meg, és az egész család is rosszallóan nézett akkor ránk, az új párra, bár igyekeztek nem nagyon mutatni, de látszott rajtuk, hogy megütközést váltott ki bennük a dolog. De ezt magában kellene szerintem lerendeznie, mert az élet az néha ilyen, és nem lehet embereknek megtiltani, hogy közel kerüljenek egymáshoz, csak mert egy harmadiknak ez fáj. Szóval lehet, hogy ez az emlék még mindig munkál benne, és ezért féltékeny most is? Pedig most még nem is szerelemről van szó, mint a régi esetnél, csak barátságról.

29/f



2020. febr. 19. 11:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer már leloptad a kezéről a barátnőjét (oké, hogy kölcsönös volt a szimpátia köztetek, de testvér párjával vagy exével nem kezdünk, azt hittem ez alap), most fél, hogy a barátait is kisajátítod. Nem nagy rejtély ez, amúgy megértem, én csodálkozom, hogy szóba áll még veled :D
2020. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Te direkt keresed az ilyen helyzeteket? Nem a te volt osztálytársad, nem a te barátod. Nekem eszembe nem jutna az ismerőseim, rokonaim volt osztálytársainak írogatni.

Szerintem érthető a féltestvéred reakciója. Tényleg olyan, mintha direkt nyomulnál az ő ismerőseire.

2020. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Testvér vagy barát párjával nem jövünk össze. Az ilyesmi még akkor is nehéz ügy lehet, ha exről van szó, hát még így. Alapesetben nem hinném, hogy gond lenne, ha egy családtag is barátkozik a haverokkal, de ez most más: a bátyádban biztosan benne van a tüske a fentebb írtak miatt, és zavarja, hogy egy nem kívánatos személy beleártja magát a baráti körébe, ahol eddig el tudott szakadni a napi gondjaitól. Elhiszem, hogy nem rossz szándékból csinálod, de rád férne némi érzelmi intelligencia, mert úgy viselkedsz, mint az elefánt a porcelánboltban.
2020. febr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Testvér exe is tabu nemhogy az aktuális csaja. Undorító a gondolkodásmódod. Neked a sráchoz SEMMI közöd, nem volt a haverok osztálytársad és a csajos sztori után leegne a pofamrol a bőr, de nem még neked áll feljebb. Fuj
2020. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Üzenem a bátyádnak, hogy 33 évesen tanulja meg végre, hogy szar emberekkel akkor se kell szóbaállni, ha rokonok.
2020. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos a bátyád reakciója, megértem, én is felhúztam magam rajtad.

Csodálom, hogy szóba áll még veled, miután lenyúltad a barátnőjét. Undorító.

Elmondta, hogy szeretne egy közeget a családján kívül, amibe te most éppen belepofátlankodsz. Most is éppen az ő régi barátját készülődsz lenyúlni. Mi lenne, ha saját barátokat keresnél, az már nem megy?

2020. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A barátnős sztori fényében érthető a reakciója.

Valóban nem lehet megtiltani embereknek, hogy közel kerüljenek egymáshoz, viszont az különbözteti meg az embert az állattól, hogy uralkodik az ösztönein. Ha tényleg a bátyád "testvére" lennél neked is ment volna.

Egyébként a bátyád tényleg rosszul kezeli a barátos dolgot szerintem. Veled már rég szóba sem kellene állnia, a havernak meg elmesélni a barátnős sztorit és ha így is haverkodni akar veled, akkor őt is elfelejteni. Ha még beszélne veled a bátyád, vesd fel neki ezt az ötletet, kérlek!

2020. febr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Jó, elismerem, hogy a régi barátnős sztorinál volt bennem önzés, és jogosan bántódott meg. De ha ettől eltekintünk, és csak a mostani helyzetet nézzük önmagában, akkor is szar alak lennék? Egy fiú barátot már csak nem lehet kisajátítani, nem birtoklásról szól ez!
2020. febr. 19. 12:58
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez arról szól, hogy már megint beleoffolsz a magánéletébe, mert annyira nem bírod őt elviselni, hogy keresed az alkalmat, hogy tönkre tehesd a jó dolgait. Elég gané dolog. Nem ő az irigy, hanem te.
2020. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De hát lehetnénk akár hármasban is jóbarátok.
2020. febr. 19. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!