Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyám leutánozza az életeme...

A bátyám leutánozza az életemet amit eddig csúfolt? Hogyan lehet leszerelni?

Figyelt kérdés

Nekem 22 évesen párom lett. Szép lassan összeköltöztünk, majd 26 évesen úgy döntöttünk várunk a gyerekkel (párom 23 volt) és kimegyünk szerencsét próbálni az USA-ba. New York mellett laktunk, nekem irodai legális munkám volt, a párom pincérnő volt általam legális papírokkal. Közben a bátyám végig minket fúrt, a szüleinket is felbújtotta, hogy elhagytuk őket, menjünk haza! Ezt hallgattuk 4 évig! Mire aztán hazajöttünk inkább, kitaláltuk hogy legyen gyerekünk és jobb lesz a nagyszülők mellett! A szüleim is minden nap sírtak a Skypeon emiatt, hogy nem láthatnák az unokát.

Hazajövetel után az eddig bulizó bátyám nagyon irigy lett! Kiderült hogy addig is elment dolgozni a régi munkahelyemre amit addig gúnyolt! Gyorsan talált egy barátnőt és 3 hónap után kihirdette az esküvőt, amikor tudta hogy mi idén nyáron akarjuk tartani. Meg is tartották ősszel. Majd még mielőtt nekünk sikerült volna, bejelentették a gyerek érkezését is! Közben mi is szervezzük a dolgokat, de most vasárnap szólaltak fel a családi ebéden, hogy a munkahelye által (az én régi helyem) Amerikába helyezteti át magát és viszi a családját is! Mindenki el volt ájulva, annyira örültek!

Évekig hallgattam tőle hogy mi ott csórónak számítunk, nincs kolbászból a kerítés, a helyiek utálják a bevándorlókat, meg minden egyéb rosszat! Mindig csúfolódott! Közben meg csak irigy volt és azt intézte hogy ő is kimehessen. Ha szól, segítek neki, de neki nem az fájt hogy ő nem lehet ott, hanem az hogy én ott vagyok. Szerintem szüleink fejét is ő tömte tele, hogy sírjanak és hívjanak haza minket bűntudat keltéssel.

Szerintetek is irigy volt és megtervezte ezt? Láttatok már ilyen testvért? Amikor számon kértem azt mondta, hogy nem tehet arról, hogy nekem nem jöttek össze a dolgok neki meg igen :D Amíg én nem voltam sikeresebb, addig bulizott, nem volt nője sem, aztán amint nekem jöttek a dolgok elkezdett kapálózni hogy idősebbként beérjen engem. Szerintem full szánalom.


2020. febr. 25. 09:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Itt vannak jó válaszok.

Teljesen ugyanez a sztori, csak lánytestvérekkel.


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri..

2020. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem a problemadwwt, komolyan. Éld a saját életedet.
2020. febr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Első köszi!
2020. febr. 25. 09:18
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Minek jöttetek haza szülői nyomásra?? Nem vagytok normálisak.
2020. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Én csak azt nem értem, felnőtt, családos emberként miért függ másoktól az önértékelésed és miért másoktól teszed függővé, hol laksz, mit csinálsz.

Próbálj meg felnőni végre.

2020. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem itt te vagy a szánalmas, irigy alak!

Elöször is minek jöttetek vissza, ha ott normális életetek volt?

Attól, hogy az itthoniak elmesélik nektek, hogy ott milyen a sorsotok, miért hiszitek inkább azt, mit amit tapasztaltok?

Másrészt a bátyád úgy él, ahogy neki tetszik, ha rájött, hogy az addigi élete nem igazán visz sehová, akkor jogos, hogy változtat.

A "te" régi munkahelyed meg kizárt, hogy külön neked kitalált hely volt, oda bárki mehet.

Au, hogy a testvéred talált magának valakit, akivel összeházasodik, szintén nem a te dolgod. Ha te is akarsz házasodni, akkor tedd meg, nem értem, miért kizáró ok, ha nekik is lesz esküvöjük.

Ha lesz gyerekük, az miért akadályozna benneketek abban, hogy nektek is legyen?


Az egészböl nekem csak annyi derül ki, hogy egyrészt hülyék voltatok, hogy otthagytatok egy jó lehetöséget, és most meg irígykedsz, hogy a bátyádnak is vannak sikerei.


Az élet nem verseny, nem az a lényeg, kinek mi jönn elöbb össze, aki ilyen szinten van, az szánalmas alak.

2020. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
26-27 évesen már nem a szülők elvárásainak akarunk megfelelni, főleg nem úgy hogy sikerül megvetni a lábad Amerikában... Fogd magad, a csajod és húzás vissza amcsiba MOST!
2020. febr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
80%
jesszusatyaúristen
2020. febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is rosszul esne, igaz nem az “utanzas” hanem a testvérem viselkedése. Én eleve haza se jöttem volna ha olyan jó dolgom volt kint, sőt ott vállaltam volna a gyereket a testvéremet pedig elkönyveltem volna, hogy olyan amilyen. Esetleg a szülőknek segítem volna anyagilag hogy ki jussanak hozzam látogatóba ne csak én menjek haza. Nekem az az érzésem ha hazajöttetek mégsem volt olyan klassz kint minden, és kapóra jött hogy sokat magyaráztak nektek az itthoniak. Ebben az esetben meg hirtelen fordult is a kocka ki az irigy mert hat az hogy fog esni ha neki bejön kint az élet, le telepszik és eszébe se jut majd haza koltozni.
2020. febr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Párom, menyasszonyom nem tudott elhelyezkedni csak pincérnőként. Itthon diploma nélkül is irodai állása volt! Tudta a dolgát, ezért nem kértek tőle papírt. Sajnos kint ez nem volt járható út neki kapcsolatok nélkül. Egyébként 7 évre kaptuk meg a munkavízumot.

Anyagilag nem engedhettük volna meg hogy babysitter járjon hozzánk! USA-ban nincsen gyes, gyed, stb. Szültés és utána húzzál vissza dolgozni, nincs ilyen hogy 3 évig otthon vagy.

Testvérem nője nem egy észlény, ő a gyári sori munka után elájulna hogy élete végéig pincérnő lehet.

Bátyámban az a vicces, hogy gúnyolta a munkahelyemet, munkámat is. Lúzer IT-snak hívott, sztereotípiákkal csúfolt. Majd mint kiderült beiratkozott egy programozói tanfolyamra és elment a régi cégemhez melózni.

2020. febr. 25. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!