Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvéremmel összevesztünk,...

Testvéremmel összevesztünk, kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A testvérem kölcsönkért tőlünk valamit, de nem találtunk olyan időpontot, amikor tudtunk volna találkozni, hogy odaadjam neki, s ezért ott hagytam neki a lakáskulcsot, hogy jöjjön el érte. Így is tett, ám amikor idejött, pont takarított nálunk a takarítónk. Testvérem nem tudta, hogy van takarítónk, ezért a vele való találkozás után egyből felhívott, hogy elmondja, talált valakit a házunkban, aki takarított.

Mondtam neki, hogy igen, ő XY, a takarítónk. Erre a testvéremnek olyan megjegyzése volt hogy ez micsoda luxus, miért nem teszem félre azt a pénzt, hol láttam ilyet, nálunk ez nem volt divat (gyerekkorunkban), bezzeg neki alig van pénze, nekem meg jön a takarító stb.

Azt tudni kell, hogy a férjemmel sokkal jobb körülmény közt élünk, persze ennek ára, hogy alig vagyunk otthon. Ezért is van takarítónk, hogy amikor együtt vagyunk, ne takarítással menjen az idő, hanem programozzunk stb (sok vitánk volt, és ez egy jó megoldásnak bizonyul most). Ezért mondtam a testvéremnek, hogy ha gondolja, akkor jöjjön ő, csinálja meg ő, ha ennyire zavarja, és akkor félreteheti ő a pénzt legalább. Bevallom, ezt mérgemben mondtam, mert nem kérdeztem a véleményét és nincs rá szükségem, hogy kioktasson bárki is ilyen dolgokról.

A testvérem halálosan megsértődött ezen, azóta nem beszél velem. Hívtam többször, hogy beszéljük meg, de nem veszi fel a telefont.

Ez azért is probléma, mert amit elvitt kölcsönbe, tegnap kellett volna visszahoznia és persze arról sem tudok semmit.

Mit gondoltok erről az esetről? Arra gondoltam, hogy végső esetben felhívom apánkat, hogy hozza vissza ő a kölcsönkért dolgot (nem kis érték), de nem akartam bevonni a szülőket egy ilyen gyerekes vitába.



2020. márc. 2. 16:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

Ha elmondtad az időspórolásos részt, akkor 100%-ban, ha nem mondtad el, akkor 95%-ban van igazad.

Hívd fel, és udvariasan emlékeztesd a cuccra. Ha ez nem hat, hívd apátokat. A testvéred irígy.

2020. márc. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
91%

"ez micsoda luxus, miért nem teszem félre azt a pénzt, hol láttam ilyet, nálunk ez nem volt divat"


80 éves a testvéred, hogy ilyeneket mond?

2020. márc. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:

Nem mondtam el neki, mivel nem érzem úgy, hogy bármi magyarázattal tartoznék neki. De az idősporolós részt bizonyára tudja, hiszen épp amiatt kellett kulcsot otthagynom neki, mert annyit dolgozom én is és a férjem is, hogy nem találtunk olyan időpontot, amikor el tudott volna jönni úgy, hogy valamelyikünk itthon van és az nem egy kései időpont.

Hiába hívom, hogy hozza vissza a cuccot, nem veszi fel. Írt egy üzenetet, hogy én őt vérig aláztam ezzel a takarító témával, amin nem tud túllépni. Erre írtam vissza, hogy beszéljük meg, amikor visszahozza a cuccot. Erre nem válaszolt és a cuccot sem hozta vissza. :/

2020. márc. 2. 17:07
 4/62 anonymousreview60 ***** válasza:
97%

#3: "De az idősporolós részt bizonyára tudja" Naiv vagy, sértődötten ennyire nem képes az előrelátásra, belegondolásra. Kérd meg apátokat a mediálásra! A testvéred irígy, hisztis pitsa periódudban van.

Nem mellesleg az idő a legfontosabb.

2020. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos úgy néz ki , hogy a cuccot meg akarja tartani magának , megjátszva a sértödöttet , gondolja , ti tudtok venni másikat

Pofátlan , ennyi

Máskor ne adj neki kölcsön

Visszaadhatta volna a dolgot és megsértödhetett volna attól még

2020. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
95%
Magyarul : szüksége van a kölcsönkért dologra , azért a mübalhé
2020. márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
18%

Tőle nem volt szép, hogy megjegyzést tett, tőled meg ez az odaszúrás jött ki nagyon lenézően.


Mindketten hibásak vagytok, és mindkettőtöknek felnőttként viselkedve tovább kellene ezen lépni.

2020. márc. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
97%

"Mindketten hibásak vagytok, és mindkettőtöknek felnőttként viselkedve tovább kellene ezen lépni." - nem értek egyet! A testvére számonkérően beszólogatott a kérdezőnek, aki mellesleg épp szívességet tett neki (kölcsönadott neki egy nagyobb értékű dolgot, beengedte úgy a házába, hogy nem is voltak otthon). Te mégis hogy reagálnál az ilyenre?

Olyan dologról alkotott véleményt, amihez az ég világon semmi köze, hát, ez van, amikor úgy szólsz bele dolgokba, hogy nem kérdeztek.

Mellesleg a kérdező írta valahol, hogy írt neki, hogy beszéljék meg, amikor találkoznak, még ő tett lépést, pedig nem ő kezdte itt az undorító viselkedést, erre a testvére gyerekeskedik. Ilyen hülyeségen megsértődni felnőtt emberként... a helyében inkább elgondolkodnék, miért kaptam ezt a beszólást.

2020. márc. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
14%

Egészen az utolsó mondatig neked adtam igazat, de aztán kibukott, hogx téged az a nem kis értékű valami (ami ugye nem tudom miért titok)visszaszerzése a célod és nem az, hogy kibékülj a testvéreddel.

Te nem tartozol neki magyarazáttal ez igaz, ellenben olyat vágtál a fejéhez amiről te is tudod, hogy nem volt szép.

De igazából felnőtt nőként teljesen mindegy kinek van igaza, azon kéne dolgozni, hogyan tudok kibékülni és nem azt hgoy kapd vissza a cuccod.

2020. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem titok, amugy mit sikerült lenyulnia megsértödés cimén? Legalább megérös?
2020. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!