Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsémnek megengedtem, hogy...

Öcsémnek megengedtem, hogy nálam lakjon, de nem tud viselkedni. Milyen lehetőségek vannak arra, hogy "kitessékeljem"?

Figyelt kérdés

Édesapám halála után eladtuk a családi házunkat. Édesanyám, öcsém és én, megkapta a saját részét, majd én és édesanyám vettünk egy lakást közösen (de nem fele-fele arányban, nekem több pénzem van benne és az én nevemen van egyedül). Mivel édesanyám külföldön dolgozik, néha jár haza, teljesen evidensnek tűnt számomra, hogy azt a lakás egyik szobáját ő fogja majd használni, ha hazajön. Öcsém pedig a saját részével kezd majd valamit.


Édesanyám és Öcsém viszont megkérdezték, hogy néhány hónapra nem lakhat-e nálam az öcsém. Erre igent mondtam, de a néhány hónapból másfél év lett. Csak tételesen felsorolnám, hogy mi a baj általában:


- Ha édesanyám hazalátogat, akkor szerintem logikus, hogy esetleg öcsém átjön az én szobámba, addig is. De általában nem így van. Öcsém kijelentette, hogy neki szüksége van a privát szférára, így anya az én szobámban van általában két-három hétig is. Szerintem édesanyámnak kellene külön lennie a szobában.


- Haviszinten össze szoktam írni a rezsit, aminek a felét szoktam jelezni, hogy az öcsém rendezze. Ő nem szokta kifizetni, hanem többszöri veszekedések után anya rendezi, de mindig megpróbálják megmagyarázni, hogy öcsém nem használ biztosan annyi áramot, vizet stb, mint én, ezért ne is kérjem el a felét. Például a fűtést, mert öcsém télen is 0-ra tekert radiátorral van nyitott ablaknál, mert szerinte az egészséges.


- Öcsém egész nap otthon van, nincs munkahelye


- És nem is tanul


- Állítólag tippmixből van pénze, meg édesapám régi dolgait adja el néha


- Édesanyám most vásárolt magának egy lakást, amit szeretne kiadni albérletbe, amit én teljesen logikusnak is látok, sőt, ha öcsém elköltözne innen, akkor itthon van nálam, míg hazalátogat, de legalább addig is van plusz bevétele


- Öcsémnek próbálom jelezni, hogy menjen el dolgozni és menjen albérletbe, de nem akar


- Édesanyám szerint erre az az egyetlen megoldás, hogy öcsém beköltözik az újonnan vásárolt lakásába, mert szerinte nem hagyok más lehetőséget > azaz nem tudja majd kiadni a lakást, amiből lehetne plusz bevétele


- Az öcsém ráadásul állandó jelleggel fura dolgokat csinál: este 10 órakor edz 25-30 kilós súlyokkal, nagyon hangosan, könyörögni kell neki, hogy alapvető háztartásbeli dolgokban segítsen, stb.


Lassan úgy érzem, hogy nincs más választásom, csak az, hogy erőszakkal vitessem el innen, de azt sem látom megoldásnak, hogy anyám engedje, hogy rajta éljen.


Én egyébként jelenleg a doktorimat csinálom, bőven elég stressz, nem tudom meddig bírom idegekkel.


Mit lehetne tenni?



2020. márc. 6. 23:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy 2 hónap múlva zárat cserélsz, ő már nem kap kulcsot úgyhogy kezdjen el albérletet keresni magának. Anyádat meg majd beengeded.
2020. márc. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Magyarázd el neki, hogy muszáj beszállnia a rezsibe,mert nem megy úgy az együttélés, hogy te ki vagy zsigerelve, ő meg hát sajnos hasonlóan, mint valami élősködőhöz, nemigen járul hozzá a háznak a mindenféle kiadásaihoz. (Nemtom egyébként) De szóval valahogy rá kéne venni, hogy keressen állást. Az első lépés pl biztos nehéz lesz, ha mondjuk depressziós, de muszáj meglépnie, muszáj kilépnie ebből a függésből, ebből a függő szerepből. Te sem tudod végtelenségig eltartani; ő nem a te gyereked; viszont később lehet,hogy szeretnél, és azt a pénzt amit most a őrá, a tesódra költesz, félretehetnéd a gyerekedre is, hogy ne nulláról indulj; vagy valami. De ha mondjuk pl ő nem látja a problémát, akkor nem tudom, hogyan lehet rábírni, hogy megértse; viszont ha legalább érti,ha legalább felfogja, akkor az már jó kiindulásnak.
2020. márc. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem, sőt igazából ezt ő teljesen jogosnak érzi, ugyanis szerinte "anyám" megengedte neki (mivel neki is van pénze a lakásban), hogy itt legyen és így éljen.
2020. márc. 6. 23:35
 4/22 A kérdező kommentje:
Illetve tavaly, amikor anyámmal beszéltem telefonon arról, hogy mekkora probléma is ez, a telefonomat elvette és összetörte, hogy neki ne parancsolgasson senki.
2020. márc. 6. 23:37
 5/22 anonim ***** válasza:
15%
*mert tudod, az is lehet, hogy nincs belekényelmesedve a helyzetbe, hanem folyamatosan stresszel; és mondjuk lehet még akár neki szociálisfóbiája is; de ez nem feltétlenül van; de szóval arra gondolok, hogy esetleg mi van, ha fél, hogy csalódna önmagában. Hogy eddig pl magában mindig bízhatott, hogy amit elvállalt- és csak olyat vállalt el - amit meg tudott mindig csinálni; és akkor tehát ettől meg lehet, hogy retteg, szabályosan fél, hogy csalódna önmagában, mert lehetségesnek tartom, hogy brutálisan önbizalomhiányos az illető;és fél, hogyha elmenne interjúra, és nem vennék föl, akkor akkorát csalódna önmagában, hogy összeomlana. És ezért nagyon nehezen veszi rá magát már eleve arra is, hogy beadja a jelentkezését állásokra; tehát fél, hogy csalódna magában. És ehhez kell nagyon nagy lelki erő, ezt leküzdeni,tehát nem feltétlenül élősködni akar, meg nem feltétlenül kényelmes szituáció neki ez az eltartott helyzet; szerep; csak nem meri meglépni. Szerintem nagy esély van rá, hogy így van. De közben meg amúgy lehet, hogy amikor meg nem látod, akkor időnként böngészi az álláshirdetéseket; csak nem mer jelentkezni rájuk. Hogy 1X-2X azért rámegy; hogy most már kellene kezdenie valamit az életével. Mert ez a teng-lengés nem jó, adnia kéne valami értelmet az életének; meg kéne találnia azt a tevékenységet, szerepet, amiben kiteljesedhet, és boldog lehet, és nem kell mások eltartására rászorulnia; hanem ha kell valami, akkor meg tudja ő venni saját magának pl. Meg be tud segíteni pl a lakbért fizetni, számlákból kivenni a maga részét, amit ő fizet be; stb.
2020. márc. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rendes volt tőled, hogy befogadtad.


A helyedben hagynám, hogy anyukád új lakásába költözzön. Anyukád sem téged támogatott a rezsi elosztásánál, úgyhogy akkor nyugodtan szenvedjen vele ő is egy kicsit.

2020. márc. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Na. Testvéremet pont emiatt nem fogadtam be. A rokonok nem értették. Az egyikük be is fogadta, pedig családos.

Anyagilag kb ugyanez volt, szüleim fizették ki helyette a dlgokat, ő teljesen természetesnek vette, hogy a hűtőben étel terem és ingyen van minden. Fel is kúrtam magam, ahogy olvastam a történeted.

A mai napig hallgatom, hogy én mennyire gonosz tudok vele lenni, nem értem meg, nem vagyok türelmes MI A F..SZT LEGYEK TÜRELMES EGY FELNŐTT EMBERREL, aki alapvető emberi-szocializációs dolgokkal nincsen tisztában, de neki jár minden, mert megszületett.


Elnézést, nem akartam szétoffolni.


" mert szerinte nem hagyok más lehetőséget " Nem tudom, az anyák agya komolyan ilyen szinten elborul, hogy nem látja mi a helyzet?


Ha gondolod, írhatsz privátot, kipanaszkodhatod magad.

2020. márc. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
8%

Kételkedem,hogy a doktoridat "csinálod".

Művelt ember nem így fogalmaz.

2020. márc. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit csinált az öcséd a részével? Hol van az a pénz?

Hány évesek vagytok?

2020. márc. 7. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
15%
"Édesapám halála után eladtuk a családi házunkat... én és édesanyám vettünk egy lakást közösen... Öcsém pedig a saját részével kezd majd valamit." Jól elintéztétek az öcsit.
2020. márc. 7. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!