Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni egy magára...

Mit lehet tenni egy magára igénytelen 18 éves lánnyal?

Figyelt kérdés

Én vagyok a bátyusa. Hamarosan megyek külföldre dolgozni és a szüleimnek kevesebb bosszúságot szeretnék.


Ott kezdem, hogy egy enyhén értelmi fogyatékos tesóm van, még az órát sem tudja, sőt szinte szerintem már semmit, max. azt, hogy jobb oldal meg bal oldal. Sajna ritkán beszélek vele mert nem lehet, telefonozik, tik-tok alkalmazást nézi meg 12-13 éves gyerekekkel beszélget, vagyis amit hallok az kimerül anyázásba meg b+ és kutyázásba, ja és a " te gyász " kombinációba.


Iskolába jár, de ott fél, mert állítólag bántják, nos ő még arra is azt mondja ,hogy bántják, hogy ha én megkérem, hogy mosson kezet, amit persze nem tesz meg soha :D. Szüleim lemondtak róla, olyan szinten, hogy 2 éve nem kértek tőle semmit, se egy takarítást se azt , hogy locsolja meg a virágokat, csak ő kér, de elég rendesen, van 3 telefontja, ő sem tudja miért, de nem az olcsók, az almásból van kettő. ( én sem panaszkodhatok, nekem a kamionos jogsimat fizették ki a szülők, vagyis csak a a jelentősebb százalékát úgymond érettségi ajándék- ) szóval a tesó koszos, rendetlen, én takarítok a szobájába mert penészes lenne, és nem akarom ,hogy bogarak legyenek a házba, meg penész. De ha én nem leszek mert 4 hétig biztos nem, akkor baj lesz. Volt, olyan ,hogy reggel átront a szobámba és kérdezi, hogy hova raktam a ruháját , mert én ellopom, mert homár vagyok ( ezt a b betűssel helyettesíti ) , majd mondja, hogy kihívja rám a rendőrséget és feljelent mert én lopok.


Szerencsére a szüleim a ház másik végébe laknak így a szagokat és a koszt ritkán látják/érzik , mivel már nem érdekli őket, hogy mit csinál a tesóm, mert nekik is anyázik, meg mint a kocsis, úgy beszél. Monda szakember, hogy nem lát rajta semmi problémát, persze mert házon kívül egy angyal.. videóval nem bizonyítom ,hogy milyen, az már nagyon kellemetlen lenne neki is.


2020. márc. 8. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Ezt már leírtad egy párszor. Költözz el, a szüleid dolga a fogyatékos tesódról gondoskodni. Ha nem teszik, legyen az ő gondjuk. Nem értem, ezt ők nem látják?
2020. márc. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Gondolom a szülők belefasultak.

Már rá hagyják.


Én pedig akkor is vinném orvoshoz, ha kell videóval.


Nem akarja, vagy tényleg nem tud magáról gondoskodni?

2020. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
A húgod nem a te dolgod. Költözz el, amint tudsz, és sz*rd le, mi van a húgoddal. Ne foglalkozz vele, "engedd el".
2020. márc. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Videoót kérünk, de legalabb egy képet a húgodról, addig nem tudunk érdemben tanácsot adni..
2020. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor értelmi fogyatékos, vagy az orvosok szerint nincs semmi baja? Nem mindegy.
2020. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
jópárszor ki lett már írva e kérdés, nem te vállaltad húgodat, hogy foglalkozz vele ilyen szinten. Fura nekem hogy sok-sok év alatt semmit sem vettek észre a szülők, akik nevelték.
2020. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Még nem írtam ki kérdést ebbe a topikba meg még erről sem. Általában autókról kérdezek, " mi lehet a baja" ?


Orvos szerint nincs mentális problémája, de 68-as az iq-ja két éve 72 volt.

2020. márc. 8. 12:47
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ki nézte ezt az IQ-t.


Nem is számít. Milyen suliba jár?

2020. márc. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
43%
Be kell adni valamilyen otthonba.
2020. márc. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!