Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A tesóm lop Apumtól? (Megint)

A tesóm lop Apumtól? (Megint)

Figyelt kérdés

Szóval feltűnt, hogy egy ideje Apum elég rossz passzban van, ami nála nagyon szokatlan, ritkán szokott olyan hisztisebb lenni, de mostanában az volt. Rá hagytam, úgy voltam vele, hogy majd megbékél.

3-an vagyunk tesók. A kisebbel (most 14, pár hónap és 15) előfordult már olyan 2-3 éve, hogy vett ki pénzt Apum pénztárcájából. Tudni kell, hogy azért elég jól élnek, a szüleim nettóban is olyan 1 millió körül keresnek, én egyetemen tanulok, a saját ösztöndíjamat + diákmelós pénzemet költöm, plusz szüleim adnak valamennyi pénzt (5000 Ft) minden héten kajára. Úgy képzeljétek el a családunk, hogy alapból szerintem egy tök okés, átlagos család, a szüleink jó fejek, segítenek ahol tudnak, támogatnak minket. Középső tesóm egyébként 10.-es, neki szinten van pénze, nyarakat általában végigdolgozza, plusz ha valami specko dologra kell pénz, akkor elkéri az árát, vagy elmennek és együtt megveszik. Ha bármire bármelyikünknek szüksége van, akkor rögtön "ugranak" , hozzáteszem, nem vagyunk elkényeztetve!

Tehát, a sztorihoz visszatérve. 2 hétig itthon kell lennünk mindannyiunknak (Apum, tesóim és én) Jövünk haza tegnap középső tesommal, Apum épp tesz-vesz a garázsban, behív minket, és megállít minket azzal, hogy kisebb tesonk nem-e vett valami nagyobb értékű dolgot mostanában, vagy ilyesmi. Mondjuk hogy nem, nagyon a házból sem ment ki, max.akkor, amikor kutyát sétáltatni ment. A lényeg, hogy a végén kibokte Apum, hogy eltűnt 2* is pénz a tárcájából, összesen 12 ezer forint, ami hát valljuk be, nem kis összeg. Egyből kisebb tesomra terelődött a gyanú, mivel vele már előfordult ilyen. Középső tesómba 100%-osan megbízok, nagyon érett gondolkodású, biztos hogy nem ő volt, értelemszerűen én sem és Anyum sem. Szóval maradt a kicsi. Hogy lehetne szerintetek tetten érni? Érdemes kivárni, amíg lebukik vagy gyanúsítsuk meg? (Úgyis letagadja...)


2020. márc. 9. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Ahol milliós fizetése van a szülőnek és egy 10.es gyereknek végig kell dolgozni a nyarat, ott valóban nem lehet elkényeztetésről beszélni...

Másrész ha 12ezer nektek nagy összegnek számít, akkor valószínűleg nem vagy teljesen képben a család anyagi helyzetével.

Csak hogy a kérdésre is válaszoljak, a vádaskodással kétlem, hogy bármit elérnétek. Beszélgetni kéne a gyerekkel. Nem csordában letámadni, hanem anyu és/vagy apu nyugodtan, kettesben.

2020. márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

12 ezer forint nagy összeg milliós fizetés mellett?

Elgondolkodnék, miért nincs olyan jó kapcsolatom a gyerekemmel, hogy kérni merjen lopás helyett.

2020. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 spok válasza:
33%

Azt gondolom hogy semmiképp sem szabad vádaskodni, gyanúsítgatni, még ha az a legvalószínűbb hogy a legkisebb tesód is volt. Ezzel csak azt érnétek el hogy még távolabb kerül tőletek. Mert hogy osztom az előző véleményét, valami nincs rendben ott a kapcsolatban, ha inkább elvesz valamit ahelyett, hogy kérne.

Az pedig lényegtelen, hogy 12ezer forint sok-e vagy kevés. Ha 500 Ft-ot nyúl le, akkor is megszűnt egyfajta kommunikáció apukátok és a tesótok közt.

2020. márc. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

A nyári munkáról és a 12-ezer nagyságáról nem írok. Nem ezt kérdezték.

Válaszolva: lépre kell csalni a tolvajt: tegyetek apu pénztárcájába pénzt (vagy valahol a lakásban "felejtsetek ott" pár ezrest) és mindegyiknek írjátok fel a sorszámát.

Ha eltűnik a pénztárcából, akkor gyorsan kutassátok át a tesó dolgait. Megtaláljátok, de egyelőre hagyjátok ott. Viszont, ha valahol elül hagyjátok, akkor ne azonnal támadjatok rá, mert azt fogja mondani, hogy azért vette fel, nehogy valaki látogató vigye el, tehát ő csak "megmentette és át akarta adni, csak még nem került rá a sor.

2020. márc. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!