Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, hogy el bírjam...

Mit csináljak, hogy el bírjam viselni a nővéremet?

Figyelt kérdés

Hazaköltözött hozzánk a nővérem, mert szakított a barátjával és félek, hogy mi lesz, mert nagyon erőszakos. Kiskorunkban nagyon sokszor bántott meg parancsolgatott, ha valamit nem akartam megcsinálni, amit mondott, akkor mindjárt mondta, hogy gonosz vagyok. Jobb tanuló vagyok nála, nem azért, mert nem jók a képességei, hanem, mert lusta tanulni, mindig csak bulizott volna. Persze ki is használta, hogy jobb tanuló vagyok és volt, hogy velem csináltatta volna meg az iskolai feladatát, amikor tanultam volna és ha mondtam neki, hogy most nem érek rá, mert tanulok, akkor közölte, hogy gonosz vagyok, hogy nem segítek. Ez a tipikus plázacica kinézetű, emiatt engem sokszor bántott, hogy hogy nézek ki. Mindig ugráltatni akar, mindennek úgy kell lenni, ahogy ő akarja, ha meg beszólok neki, hogy elegem van, akkor meg az van, hogy rossz testvér vagyok. Nagyon megjátsza magát a szüleim előtt, sokáig nem jöttek rá, hogy milyen, mert előttük nem csúfolt, csak amikor nem voltak a közelben és azt hallották, amikor én visszaszóltam neki. Nagyon ideges vagyok tőle, hogy hazajött, nem lehet tőle normálisan létezni. Félek, hogy majd megint elkezdi ezt. Tanulnom kellene sokat, de ha itthon van nehezen tudok, mert vagy hangosan telefonál, vagy zenét hallgat. És mindig valahogy megússza, mert ő a család kiskedvence. Mindig az van, amit ő akar, mert kb csak akkor van csend. Amíg nincs úgy valami, ahogy elgondolta, akkor addig hisztizik meg szekál engem meg a szüleinket, amíg el nem éri, amit akar. Nem hallgat a szüleinkre, mert azt mondja, hogy ő felnőtt ember, azt csinál, amit akar.

Mit csináljak, hogy el bírjam viselni? Nem tudok még elmenni itthonról sehová, mert még tanulok. Barátom mondta, hogy ha nagyon nem bírom, akkor menjek hozzájuk, de nem ülhetek a szülei nyakán, pláne nem most ebben a vírusos helyzetben. Suli nincs, tehát az sem opció, hogy nem jövök haza a koliból, meg eltartani még nem tudnám magamat, mert tanulok.



2020. ápr. 3. 01:30
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Mennyi idősek vagytok? Mert a felvázolt probléma szellemi szinvonala max 15 évesekre jellemző...qrni van eszetek, ellentétet megoldani meg nincs?
2020. ápr. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a szüleid tudnák helyretenni, ha már visszaköltözött a nyakukra. De kétlem, ha eddig nem nevelték, most már lenne bármi hatása is.


Egyébként meg ne hagyd magad. Érzi, hogy nincs erőd, tehetetlen vagy, ezért mindent megenged magának, pont úgy, ahogy a szüleiddel szemben is.

Mégis miért gond az, ha azt mondja, hogy gonosz, rossz testvér vagy?? Ő milyen? Ne törődj ezekkel a beszólásokkal és legyél határozott, tarts ki amellett, amit megmondtál neki, még ha ordibál is. Ez az eszköze, mert tudja, hogy nehezen viselitek.

Meg kell erősítened magad, küszködjenek vele a szüleid. Nem szakad le az ég, ha végre a sarkadra állsz. Csak tarts is ki az elhatározásod mellett, hidd el, rosszabb nem lehet, mint most.

2020. ápr. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fontos lenne tudni, online tanulsz-e jelenleg, mert ha igen, akkor az osztálytársaid, meg a tanáraid tudják is igazolni ezt a viselkedést! Nekik már csak hinnének a szüleid. Azt is írtad, hogy sokáig nem jöttek rá a szüleid a viselkedésére, ebből arra lehet következtetni, hogy már tudják. Semmit nem tesznek ezellen? Amúgy a helyedben elköltöznék a barátodhoz, vírusos helyzet ide-vagy oda. Nem mennél nagy társaságba a költözéskor nem?
2020. ápr. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Az érzelmi zsarolásának ("Gonosz vagy." stb.) ne engedj!

2. Az előbbieket é a szekálást vedd fel okostelefonnal (hangfelvétel) úgy, hogy ne vegye észre.

3. Ha külön szobád van, zárkózz el sokszor/mindig!

2020. ápr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem leszel csicska, ezt konflilktus vagy elköltözés nélkül nem tudod megúszni. vagy állj a sarkadra és küldd a fenébe vagy költözz át
2020. ápr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Próbálok fellépni ellene, de a szüleim nem igazán hagyják. Mindig is ő volt mindenki kedvence pedig mindig ilyen durva és erőszakos volt csak megjátszotta magát nagyon jól. De hiába jöttek rá, nem változik semmi. Most azt mondták, hogy nekem nem omlott össze az egész életem, neki viszont igen. De nem hiszem, hogy az mentség lenne azokra, amiket azelőtt tett.

Kedves első válaszoló! Köszönöm a roppant értelmes hozzászólást! Miből gondolod, hogy csak azért, mert van barátom, másra sincs eszem, csak "arra"? Rosszindulatú dolog bántani valaki olyat, aki segítséget kér.

2020. ápr. 5. 13:52
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ki kell állnod magadért, akkor is ha konfliktusokkal jár. Akár a szüleiddel szemben is. És jaj istenkém, szakított a barátjával!? Ez rossz, de nem tragédia.
2020. ápr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!