Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a testvéremmel?

Mit csináljak a testvéremmel?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 24 éves bátyám aki még mindig velünk lakik.A gond az hogy semmi terve nincs az életben,egyetlen dolog amit csinál egész nap,hogy ül a szobában és játszik,ebből áll egy napja. A saját lakás gondolata tőle nagyon messze áll.Ami idegesít de nagyon az az,hogy 24 éves létére abszolút nemcsinál semmit a házimunkában,úgy hagy mindent ahogy van,ha pl.csinál valamit a konyhában a kést, morzsákat szanaszét hagyja,nem mosogat maga után.Senkivel nem kommunikál még velem sem pedig az öccse vagyok.Nem introvertált vagy ilyesmi de egyszerűen nincs életcélja se semmi.

2020. ápr. 14. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudsz vele mit csinálni. Életképtelen ember.
2020. ápr. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Igazából itt nem neked lenne vele dolgod. A szülőknek kellene ultimátumot adnia, hogy milyen feltételekkel lakhat tovább otthon...és annyit hozzáfűznék, hogy itt nem a pakoljon el maga után lenne az alku tárgya..
2020. ápr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lyukóvölgyi válasza:

Példa mutatásod lehetne egy kulcs, pl:azt látja Te, elpakolsz, rendet hagysz magad után talán követi. Lehet kevés siker élménye van.

Beszélgetést kezdeményeznék irányába, érdeklődnék felé.

Közös program, mint közös takarítás, s úgy beszélgetnék...

Első lépések,

2020. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Van egy saját életed. Mi lenne ha azzal foglalkoznál? Biztos meg van az oka miért ilyen. Esetleg ha nagyon zavar ülj le vele és kérdezd meg tőle ahelyett, hogy itt szidod. Szerintem most a járvány alatt van időd rá. Nem?
2020. ápr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonymousreview60 ***** válasza:
62%

1. A szüleid b@ßták el. Legelőször őket kell figyelmeztetni.

2. Te építsd, szépítsd az életedet! Mutass példát! Ahol tudsz, kérj a tesódtól ehhez segítséget, de sose dicsekedj az eredményeiddel neki! Ha tanácsot kérni látszik, akkor nagyon finoman adj neki tanácsot!

3. Ha a szüleid nem próbálkoznak vagy ők hatástalanok, akkor pszichológust kell bevonni.

4. Ha az nem hat, akkor el kell fogadnod, hogy amint vannak születési rendellenességben meghaló gyerekek, vannak kívülről egészséges, de mentálisan menthetetlen emberek is.

2020. ápr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló Foglalkoznék én a saját életemmel de nem könnyíti meg higy közös szobánk van.Most a karantén alatt távoktatás folyik ugye és megkértem hogy most kicsit mennyen ki a szobából de tényleg tök kedvesen kértem meg.Erre a válasz lenéző hangon hangon:"nem tudsz máshova menni,na jólvan de siess" mien válasz ez? Arra nem képes,hogy 1 órára elhagyha a szobát hogy tanulhassak elvégre az én szobám is,jogom van ott lenni Pl.ez a sztori nagyon felidegesített és egy csomó dologhoz így áll hozzá
2020. ápr. 14. 20:21
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Én biztos, hogy amikor csak lehetséges, megaláznám és gúnyosan, lekezelően beszélnék vele. Egész nap szívnám a vérét, hogy mekkora mamahotelos életképtelen csicska. Nő vagyok és rettenetesen lenézem a mamahoteles hapsikat.
2020. ápr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem érte trauma?


7-es te már saját ingatlannal rendelkezel?

2020. ápr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
nő vagy te :D kislányka vagy nem nő :D
2020. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anyádék cseszték el. Pontosan olyan lett, amilyennek nevelték. Költözz albérletbe.
2020. ápr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!