Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom összejött egy idősebb...

A húgom összejött egy idősebb palival, mit (ne) tegyek?

Figyelt kérdés
A testvérem 22 éves, összejött egy 50 éves elmúlt kollégájával, 1,5 éve vannak együtt. A pasi elhagyta érte a családját (feleség + 2 gyerek, az egyik felnőtt, a másik 16). Most együtt laknak kettesben, szépen el vannak egymással, a testvérem elmondása alapján szeretik egymást. Én bevallom az elején is ellene voltam, próbaltam a húgomat lebeszélni erről leginkább a korkülönbség és a pasi családossága miatt. Nem hallgatott rám, végül belenyugodtam és ráhagytam, gondoltam ez egy múló szeszély, majd elmúlik. Hát nem múlt, most a húgom kitalálta, hogy gyereket akar tőle... magamban totál kiakadtam, hogy hogyan juthat eszébe egy ennyi idős, már amúgy is gyerekes pasinak szülni. Tök csinos, értelmes csaj, bármikor találhatna magának palit. Amúgy nem gazdag kifejezetten a csávó, nem él rosszul, de semmi extra. Külsőre is átlagos. Óvatosan elmondtam az ellenérveimet, meg hogy gondolja át meg ezt. Nem tudom elképzelni, hogy ebből ne lenne tragédia. Van esetleg másnak - a történet bármely szereplője szempontjából - tapasztalata? Nem akarok belemászni a húgom magánéletébe, de úgy érzem nagy hibát igyekszik elkövetni. Nem hiszem, hogy az erőszakosság segítene, de gőzöm sincs, mit tehetnék. Köszönöm mindenki véleményét a témában.

2020. ápr. 27. 14:19
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
80%

engem inkább az zavarna, hogy szép a szerelem,de ott a pasi excsaládja és az mindig ott is lesz.

A második hogy odaszüli a gyereket és a fickó már csak öregebb lesz és végül egy 70 éves tata támogatna egy kamasz nevelésében?:S

Nekem ez nem lenne az igazi.

2020. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
66%
Hát ő tudja. Nevelhet két gyereket mert az egyik még az lesz a másik meg már. Nekem nem fáj de én biztos nem vállalnám be.
2020. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem elmondtad a véleményedet, és ennyi elég.

A húgodnak semmivel sem rosszabb a helyzete, mintha "korabeli" valakitöl akarna gyereket, aki pánikba esik, ha ott a gyerek és lelép, vagy éppen agresszív lenne, stb.

Ma a kapcsolatok jó része nem tart tovább, mint 10 év, utána a nö egyedül marad a gyerekkel.

Inkább örülj annak, hogy ezzel a férfivel jól megvannak, és ha csak 10 év maximum, akkor sem járt rosszabbul, mint az átlag az idöt tekintve, viszont ez alatt boldogabb, mint a többség.

Igazán nem tudom, konkrétan milyen tragédiára gondolsz, ami szerinted ebböl lenne, de nem hiszem, hogy nagyobb esély rá, mint egy átlag kapcsolatban. A húgod felnött nö, nem most kezdödö fellángolásról van szó, szóval bízz meg benne annyira, hogy tudja, mit akar.

De ha idövel tényleg valami rosszul sül el, akkor legyél mellette, nem most ellene.

2020. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
69%

Apukátok él? Veletek él(t)? Anyukáddal együtt neveltek föl titeket?

Csak mert a legelső gondolat, ami eszembe jutott, hogy ez vastagon apakomplexus.

A korkülönbségnél sokkal jobban zavarna, hogy húgod széttúrt egy házasságot. Milyen jellemű ember az, aki nős férfiként kapcsolatot kezd egy másik nővel? És milyen nő az, aki nem nézi azt a másik nőt, akitől elszerette a férjét?

És ugyebár a férfi gyerekei gyakorlatilag a húgoddal egyidősek. Ez még bizarrabbá teszi ezt a kb. 30 év korkülönbséget.


Szerintem annyit mondj neki, hogy ez az ő döntése, de ne várja, hogy te ehhez tapsolni fogsz.

Egyébként mást nem tehetsz.

2020. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
56%

Igazából szánalmasnak találom az ilyen nőket, mint a testvéred.

Az 50 es fickó meg pár év és tényleg tata lesz.

Nagyfokú apakomplexusa lehet.

Ráadásul kollégák, tehát pluszban idióták.

Van az a mondás, hogy házi nyúlra nem lövünk, bár sokan választják ilyen téren is a belterjességet.

Az ilyen párok eleve, ha végig mennek az utcán is röhejesek.

2020. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
42%
Apakomplexus
2020. ápr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
74%

Másfél éve együtt vannak, együtt élnek. Ez egy komoly kapcsolat. Semmit se kell tenned. Csak összevesznétek.

Csalódás ugyanúgy érheti hasonló korú párral is.

2020. ápr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
62%
Ez az ő döntése ha jót akarsz ne ártsd bele magad mert még utálhat.és másfél éve együtt vannak még sem lehet annyira rossz húzódnak.
2020. ápr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
73%

A lány most 22 a bácsi meg 50. Van köztük 28 év. Ha most elkezdenek gyermeken gondolkodni, akkor a pici születésekor anya 23 a papa meg 51. Imádkozhatnak, hogy minden rendben legyen, de az is tény, hogy egy 50 éves férfi spermaszáma és a spermák minősége sem olyan mint egy 20 évesé tehát sokkal nagyobb az esélye arra, hogy természetes úton nem (azonnal) lesz vagy ha igen akkor beteg lesz a kicsi. Ezt lehet vitatni de a statisztkai esélye sokkal nagyobb.

De vegyük azt, hogy minden megy mint a mesében.

Amikor a gyerkőc gimibe megy a papa éppen akkor megy nyugdíjba. Ha a gyerek egyetemre megy statisztikailag a papa már nem fogja megérni a diplomaátadót. Persze ekkor jelentkezik majd a másik két gyerek az örökség miatt és szétkapják a családi fészket (ha csak nem lesz annyi esze a hugicának, hogy ráirattatja magára vagy a gyerekre). De ez nem is számít annyira. Az inkább, hogy a gyerek elveszti az apját anya meg magára marad. Ekkor a gyerek 21, anya még csak 44. Aztán lehet kezdeni mindent előről. Csak egy 44 éves nőnek egy gyerekkel nem olyan könnyű párt találni. És ez még a jobbik eset. Mert ha papa még húzza pár évig akkor exponenciálisan nő az esélye annak, hogy ápolásra szorul. Ha ez megtörténik akkor vagy anya marad otthon és a gyerek tartja el őket ahelyett, hogy a saját életét építené vagy bevágják egy elfekvőbe és akkor valahogy összedobják az árát. Persze anya egyedül lesz ugyan úgy de reménykedjünk, hogy a papa iránti szerelme erős lesz és kitartanak. Aztán kb 48 évesen, megtört kiégett nőként lehet nézegetni, meg sírdogálni papa sírjánál.

Szép dolog a szerelem, hajrá fiatalok.

2020. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Bellatrix:3 ***** válasza:
54%

Nagyon le leszek pontozva de vállalom.

Én nem látok benne problémát. Első és legfontosabb, hogy nem a te életed és nincs beleszólásod a felnőtt húgod életébe. Véleményed persze lehet de nem kötelessége adni rá. Ha ő így boldog neked is annak kellene lenni. Az meg, hogy apakomplexus szerintem szimpla marhaság, hiszen nem tudod megparancsolni magadnak, hogy kibe szeress bele. Láttam már olyat hogy szidták a nőt mint a bokrot, mert közel 40 évvel idősebb párja van mégis boldog évek óta vele. Nem minden a pénz aki azzal jönne, hogy csak azért jön valaki össze idősebb emberrel mert pénzes. Plusz ha házas is volt sem lehetett olyan jó a házasság ha most váltott a faszi.

Szerintem mindneki úgy éli az életét ahogy neki tetszik. Én is voltam már olyan helyzetbe, hogy nem volt szimpatikus a tesóm valasztotja mégsem pofáztam bele abba ami nem az én dolgom max elmondtam a véglényem innen az ő döntése mit tesz. Alapjaraton nem vagyok ítélkező inkább leülök az illetővel normál hangnembe beszélgetni ha már a család tagja és megpróbálom megismerni.

Én pl soha nem utasítanék vissza valakit (hosszabb távon) ha egyszer már szeretem, csak mert 10en, 20on, 30 esetleg közel 40 évvel idősebb mint én. Lehet, hogy van benne valami ami vele egykorúakban nincs meg és ha már megtalálta azt akit szeret miért ne lehetne boldog? Plusz nem gondolkodhatsz egész életedben azon, hogy mi lesz majd ha a másik beteg stb. Annak kell örülni ami van később meg kialaku. 1,5 év alatt meg sok minden kiderült.

2020. ápr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!