Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most azért, mert a nővérem...

Most azért, mert a nővérem szakított a barátjával, komolyan elvárná, hogy én se legyek boldog?

Figyelt kérdés
Amióta szakított a barátjával borzalmas. Nem hosszú kapcsolat volt csak fél éves, nyilván persze attól lehet nagyon kiakadva, de amit csinál az már sok. Ha beszélek a barátomról valamit, akkor már rögtön azzal jön hogy neki most nincs senkije és segítsek neki keresni valakit. Ha felhív a barátom telefonon akkor azzal jön, hogy neki nincs kivel beszélni, őt nem keresi most senki, szerezzünk neki valakit. Már nem merek semmit sem beszélni róla meg már teljesen úgy érzem, hogy szégyellnem kell magam miatta, hogy én boldog vagyok, ő meg nem, mert állandóan a fejemhez vágja, hogy neki nincs senkije. Anyukámmal valami anyósvicces oldalt néztünk egyszer és akkor is jött oda és mondta, hogy neki nincs kin nevetni mert nincs anyósa. Már nagyon unom. Anyukámnak mondtam és azt mondta rá, hogy szegény meg van kattanva mert nagyon fáj neki azért csinálja ezt, majd rászól valamikor később, de még hagyja, hogy ezt csinálja. 1 hónapja szakítottak, azért egy hónap után még mindig ezt csinálni túlzás. Nem neki beszélek róla természetesen meg sosem vágom a fejéhez, hogy nekem van barátom, de ő viszont folyamatosan mondja, hogy hát neki nincs és szerezzek neki. Mar teljesen olyan, mintha elvárná, hogy én ne legyek boldog, mert ő éppen egyedül van. Mit csináljak? Próbálom figyelmen kívül hagyni, de nagyon nehéz, mikor olyat is csinál, hogy csak úgy random a fejemhez vágja, hogy jó nekem, hogy van barátom, neki meg nincs.

2020. máj. 5. 12:29
1 2
 1/11 tajnai.esztike.hunga válasza:
97%
Majd elfogadja és beletörődik. Nem tehetsz mást, mint vársz. Sajnos, ez ilyen.
2020. máj. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem óvatosan jelezhetnéd felé, hogy ne csinálja ezt, azért nem gyerek már. Egyébként meg ne érdekeljen, nem rosszindulatból mondja, hanem mert sérült. Majd elmúlik idővel, és nagyon fogja magát szégyelni.
2020. máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Nekem úgy tűnik, valami baj van a tesód fejével, nem normálisan kommunikál.
2020. máj. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Hát ne figyelmen kívül hagyd, mert abból soha nem fogja megtudni, hogy téged zavar, hanem közöld vele. És nem baj, ha megsértődik, akkor legalább nem mondja többet.
2020. máj. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Írj egy cédulát, hogy "... éves nővéremnek férfit keresek, telefonszám:..." És írd oda az ő számát. Aztán tedd az orra alá, hogy így megfelel, ha pasit keresel neki? Mert akkor kiragasztgatod a környékbeli oszlopokra.
2020. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs itt baj.

Mellette kell lenned egy kicsit. Persze neked pont most van barátod mikor neki szüksége lenne rád, ami nem baj.

Nehogy félre érts,csak ez megviseli kicsit a lányokat. Te még sosem szakítottál/szakítottak veled? Ezt nem lehet 1-2nap alatt lezárni.

Lehet még ez fordítva is. Amikor neked kesz rá szükséged.

Viszont az ,hogy mpndogatja nektek ,hogy szerezetek neki valakit az jó jel. Hát miért nem viszitek néha magatokkal,ismerkedni? A ti batátikörötökbe együtt menni. Hátha találna magának valakit.

2020. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem hugom hasonló.. Mi 7 éve vagyunk együtt, neki közben most a 2. sráccal van kapcsolata, de az elsővel ilyen szakítós kibékülős időszakok voltak. Ezekben az időszakokban amikor egyedül volt, mindig az én párom volt a szar szemét, mindenért is. Több alkalommal ki is jelentette, hogy szakítanunk kellene.


Szerintem ezek a dolgok nem a szakítás fájdalma miatt vannak, hanem mert irigy, én legalábbis inkább így veszem észre. Sok nem családtagtól is hallani hasonló megjegyzéseket,hogy "jó neked, neked van párod", csak az ilyen emberek azt felejtik el, hogy mindkét félnek dolgozni kell a kapcsolatért, nincs ilyen, hogy "szerezz nekem", ha ő meg sem akar mozdulni, csak siránkozik. Mi próbáltunk a párom hugának "szerezni", tényleg tök normális intelligens pasikkal szerveztünk neki randikat, egyik sem felelt meg a kisasszonynak, még második randira sem, nemhogy komolyabbra. Eléggé túlértékeli magát, de tenni nem tesz semmit,hogy legyen kapcsolata. Azóta is ezt hallgatjuk, hogy szerezzetek nekem pasit. Hát inkább már nem is próbálkozunk :D

2020. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Megkell neki mondani, hogy állítsa le magát, mert már unalmas. Menjen vmi társkeresőre azt keressen ott.
2020. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Miért lenne a te dolgod, hogy szerezz neki valakit? Menjen programokra, ismerkedjen, vagy regisztráljon társkeresőre, ha jobbat nem tud. Én egy idő után biztos megmondanám neki, hogy bocs de ez a viselkedés már túlzás.
2020. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az elején még nyilván türelmesen voltam vele, mert mégis csak nagy fájdalom, hogy elhagyta a srác, de most már nagyon rossz, hogy mindig ezzel jön ha az én barátom szoba kerül. Fordított helyzet még nem volt nekem ez a barátom az első, egyszer volt, hogy nagyon összevesztünk és úgy nézett ki, hogy szét fogunk menni, de akkor a nővérem nem volt túl megértő. Akkor még egy másik sráccal járt, itt volt hétvégén és ott előttem beszélte, hogy majd amikor összeházasodtak és lesz gyerekük majd én vigyáztak rá, ha el akarnak kettesben menni valahová. Akkor mondtam neki, hogy most nekem nem igazán van kedvem ilyen beszélgetéshez, de folytatta és nem mondtam többször, hogy fejezze be.

Mondtam neki, hogy tudok egy srácot, aki egyedülálló, ha szeretné, nagyon rendes, van rendes munkája is meg minden, tervezi, hogy majd szeretne családot, szerintem megérné megismernie, de azt mondta, hogy neki szolíd jó fiúk nem kellenek, mert azokkal mit kezdjen, neki vagány rossz fiú kell. Na olyanokat meg speciál nem ismerek, szóval nem hiszem, hogy nagyon ki tudnám segíteni.

2020. máj. 5. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!