Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért viselkedik velem így a...

Miért viselkedik velem így a nővérem?

Figyelt kérdés

A nővérem nagyon lenéző és türelmetlen velem szemben, pedig alig van köztünk 1 év, de mégis úgy érzem, hogy nagyon lekezelően és rosszul viselkedik velem.

Én tényleg mindent megteszek neki, nem vagyok vele önző, agresszív (nyilván nagyon ritkán odaszólok neki) de utána mindig bocsánatot kérek, ellenben vele.

Olyan mintha emberszámba se venne, jobban szereti a barátait mint engem (+az anyukámat se szereti, mert úgy bánik vele, mint egy kapca rongyal).

Van amikor az anyukám megkérdezi tőle, hogy majd a férjével is így fog-e beszélni, és erre mindig az a válasza, hogy vele nem. Szerintem (a személyiségéből kiindulva) csak egy darabig lesz képes ezt betartani, mert ha velünk (a "szeretteivel") így beszél, akkor ezt fogja "megtanulni" és egy ugyanilyen élethelyzetben ugyanígy fog a férjével,gyerekével viselkedni.

(Egyszer hallottam, ahogy a barátaival beszél, és nagyon lekezelően bánt velük is, fogyatékosnak nevezte őket) nekem ha barátaim lennének soha nem beszélnék így velük.

Szerintetek rossz ember vagyok? Azért bánhat így velem? :( Meg akarom változtatni, mert ha így halad szerintem nagyon boldogtalan élete lesz :/



2020. máj. 10. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Tehát gonosz nővér fúj-fúj, meg szegény-szegény én. Ennyit írtál le semmi konkrétumot. Ezért kár volt koptatni a billentyűzetet, itt senki nem gondolatolvasó. Ezer oka lehet annak, hogy nem kedvel a nővéred.
2020. máj. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Egyetértek az elsővel

Valami oka biztos van

Nyilván ti tökéletesek vagytok

2020. máj. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt mondod mindenkivel így viselkedik, tehát nem veled van baja, nem azért csinálja, mert mindenki rossz körülötte. Megváltoztatni nem tudod, idővel lecsillapodik. Nyugodtan megmondhatod neki, ha nem tetszik a viselkedése, és nem kell neki mindent megtenned, ha köszönöm sem jár érte.
2020. máj. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Nekem például van egy stílusom. Az öcsémmel azért beszelek csúnyán, mert sokszor idióta, ilyenkor az ő beszéde is bicskanyitogató, az anyámmal azért mert xar anya. A parommal ennek ellenere remekül meg vagyunk, köszönjük szépen. :) Annak ellenere hogy anyam azt hitte engem soha senki nem fog szeretni, es ezt a szemembe is mondta.

Barátaimmal is szoktam nagyhangúan beszelni, es csúnya szavakat is használok, de ez nem azt jelenti hogy nem kedveljük egymast. Nalunk a tiszta bolond vagy, vagy epp a tiszta fogyaték vagy, mindennapos, így beszélünk egymással, mégis szeretjük egymást.

Tehát a te sztoridból nekem nem jön le semmi, csak hogy van egy csaj aki kimondja amit gondol. Ebből még nem ítélhetem meg hogy tényleg ő e a hibás, vagy veletek is van probléma.

2020. máj. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hany éves? Egy 15 éves akit nem enged éjszakázni az anyukád és ezért mérges, vagy 18-19? Ha mindenkivel így viselkedik nem veled van baja. Van hogy a testvérek teljesen más vermérsékletűek. Nekem a testvérem lázadó és önző, én voltam a csendes és engedelmes. Nem tudtam hogy miért van hogy lekezelő velem, felnőttkoromban jöttem rá hogy nem velem van a baj. Egy bocsánatkérés pedig csodákra képes, de vannak akik képtelenek rá, mert akkor belátnák hogy tévettek. Azt pedig nem tennék meg. Lehet hogy ő ilyen. Ha tini akkor még változhat. Ha nem érzed úgy hogy hibáztál ne kérj tőle bocsánatot.
2020. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!