Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Idősebb testvérek! Ti szoktato...

Idősebb testvérek! Ti szoktatok pénzt adni a kisebb testvéreteknek, aki nem dolgozik vagy csak részmunkaidőben?

Figyelt kérdés

Nekem nővérem mindig szokott pénzt adni, mert ő jól keres, én meg diákként részmunkaidőben dolgozom, de most pl a vírus miatt nem tudtam. Nagyon jól esik, hogy gondol rám, meg persze jól is jön a pénz. Általában 5-10 ezer Ft-ot szokott adni havonta 1-2x, ha valami alkalom van akkor többet. Ő 23 éves, én 19.

Kisebb testvérek ti is írhattok, hogy ilyen jófej-e a testvéretek.



2020. máj. 16. 14:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Persze. Szeretem az öcséimet. Már dolgoznak, de diákkorukban sokszor adtam nekik.
2020. máj. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Születésnapra, névnapra, karácsonyra adok neki kb 10.000 Ft-ot. Néha többet-kevesebbet. Most ötödikes általános iskolában.
2020. máj. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem adok pénzt, még nagyon pici, de minden hónapban kap vmi játékot.
2020. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Nekem adott nővérem többször, de én is adtam már többször hugomnak. Szerintem ez a normális testvéri kapcsolat, hogy kisegítjük egymást a bajban. Párom is szokott adni a húgának.
2020. máj. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
99%

Pénzt jellemzően nem adok. Alkalmakra se, olyankor alkalomtól függően vásárlási utalványt kap 15-30 ezer forint értékben, nyilván olyan helyre, ahová kéri.

Időnként megyünk közös programra (mozi, étterem, lézerharc, cyberjump...) ezeket természetesen én állom, eleve én hívom. Néha jön velünk akkor is ha a barátnőimmel iszunk, kávézunk, limonádézunk, ilyenkor szintén én állom a részét.

Ha éppen akkor vásárolok, amikor náluk vagyok (más városban lakik, a szüleimmel), akkor szoktam venni neki ezt-azt amit tudom, hogy amúgy megvenne (alapanyag az aktuális DIY projekthez, olyan termékek amiket kartonszám vesz/vetet anyuékkal).

Támogatásra nincs szüksége, mert anyuék tartják el, én ennek ellenére azzal "támogatom", hogy állom minden költségét ha nálam van, holott anyáék bőségesen adnak neki költőpénzt, belépőre, stb, ilyen formán azt a pénzt el tudja rakni magának.

2020. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Pénzt nem, nálunk ennek nem alakult ki a hagyománya. A szülők dolga eltartani a gyerekeket, amíg azok nem állnak a saját lábukra. Egy italra, vagy moziba stb. természetesen meghívom, illetve keresőként az ajándékoknál beleférnek az értékesebbek.
2020. máj. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
60%
Persze ,még a havernak is adok,és a szomszédnak mert sajnálom,szeretek segíteni bár hogyan is.
2020. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen szoktam adni a öcsémnek. Már dolgozik, de én jobban keresek. Akkor is adtam amikor én már dolgoztam, ő még suliba járt.
2020. máj. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem kaptam a tesómtól, aki idősebb nálam, pedig világéletében többet keresett, mint én. Többet is fog, ez bizti. De sosem jutott eszembe, hogy adnia kéne belőle. Ajándékot illetően is csak jelképes, olcsóbb ajándékot veszünk egymásnak.

Ha én keresnék többet, csak akkor adnék a tesómnak, ha már nekem mindenem megvan a jó élethez. Jó lakás, netán ház, hitelmentesen, félretéve elég pénz csak úgy, vagy családalapításra, akármire is. Nyugdíjas éveimre is. Akkor lehet, hogy időnként valamennyit adnék.

De valószínűleg ilyen sosem lesz. Egyrészt mert ő az, aki többet keres, másrészt meg jó lakásom sem igen lesz, csak valami kis lyuk egy nem túl jó környéken.

2020. máj. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!