Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit szólnának a fél testvéreim...

Mit szólnának a fél testvéreim ha szeretném megismerni? Te örülnél?

Figyelt kérdés

Van két 40 és 41 éves lány testvérem, az édesapám elvált az anyukájuktól majd édesanyám lett a felesége, 9, 10 évesek lehettek kb. Azután az édesanyjuk meghalt, anyám pedig szégyen de nem akarta őket nevelni.

Én 27 éves vagyok, nagyon rég ismerősök vagyunk facebookon valószínűleg tudják hogy én vagyok a fél testvérük.

Viszont sem ők sem én nem kezdeményeztem. Nekem van egy bátyjám is aki a fél testvérem vele nőttem fel, viszont sokat gondolok a lányokra is. Szivesen megismerném őket de fogalmam sincs ők hogyan gondolhatják, valószínűleg ők nem hiszen azért ők korukból adódóan bölcsebbek is (lehetnének) és soha sem jelentkeztek.

Ti mit tennétek? Hagynátok vagy keresnétek?

Mit írnátok nekik, illetve fordított esetben ti mit szólnátok?



2020. máj. 18. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnéd keresd őket, nem számít mennyi idő telt el, akkor is a testvéreid

Veszteni nem veszithetc

2020. máj. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld meg, látszik a jószándék rajtad. Csak nyerhetsz vele, legrosszabb esetben nem lesz belőle semmi, de szerezhetsz két testvért is :)
2020. máj. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is azon gondolkodom hogy keresem e a fél tesóm, annyi, hogy mi ismerjük egymást
2020. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nem keresném meg a helyedben, de ez én vagyok. Ez lehet, hogy csúnyán hangzik, de számomra nem bírnak nagy jelentőséggel a családi kapcsolatok. Ez alatt azt értem, hogy nekem nem mond sokat, hogy xy az unokatestvérem, xy a testvérem, xy a nagynéném stb., mert ezeknek szerintem emberi kapcsolatok minőségében nincsen jelentősége. Nem azért szeretem a féltestvéremet, mert a féltestvérem vagy nem azért jó a kapcsolatom a nagybácsikámmal, mert ő a nagybácsikám. Ezek a dolgok szerintem a személyes érintkezés, kommunikáció, emlékek, élmények stb. alapján alakulnak ki. Például nekem van 4 unokatestvérem, mindegyiküket ismerem (ki ő, mi ő, mivel foglalkozik stb.), viszont egyikükkel sincsen semmilyen személyes kapcsolatom és meg sem tudnám mondani, hogy mikor láttam őket utoljára. Eleve nagy közöttünk a korkülönbség (a legfiatalabb 16 évvel idősebb nálam), teljesen más életszakaszunkban vagyunk, teljesen más a környezetünk, nem nagyon van közös pont az életünkben, ami mentén bármit is kezdhetnénk egymással. Viszont pl. ott van a féltestvérem, aki szintén sokkal idősebb nálam (14 év korkülönbségről van szó), más élethelyzet stb., de mégis jó a kapcsolatunk, mert gyerekkorom óta az életem része. Szóval én azok után, hogy nem ismerem az egyik rokonom és nincsen hozzá semmilyen kapcsolódási pontom, én nem keresném fel csak úgy a semmiből, mert nem sok értelmét látnám.

Ugyanakkor, ha ilyen helyzetben lennék és engem keresne fel egy soha/rég nem látott rokonom, akkor valószínűleg nem venném rossz néven és beszélgetnék vele, belemennék a találkozóba, ha azt látnám, hogy neki ez fontos. Azért nyilván az embernek jó érzés ez, hogy valakinek eszébe jut. Úgyhogy, ha neked ez fontos és szeretnéd, akkor szerintem nyugodtan. Ha nem is lesz belőle semmi, akkor is megpróbáltad.

2020. máj. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Azután az édesanyjuk meghalt, anyám pedig szégyen de nem akarta őket nevelni."


Szegyen? Mi ebben a szégyen? Kb 100 nőből 1 ha vállalná, higy más gyerekeit neveli. Semmi szegyen nincs ebben.


Amúgy meg nem, nem keresnek meg senkit 30 év után és nem is értékelnem azt se, ha valaki engem keresne meg ennyi idő utan

2020. máj. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szóval a 9-10 éves gyerekeket nem volt hajlandó nevelni az apjuk, miután meghalt az anyjuk, mert az új nőnek ez derogált? Az is egy szülői kiválóság akkor...


Nézd ha gondolod írj nekik. Legrosszabb esetben nem akarnak veled beszélni.

2020. máj. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6!


Tökéletes szülő lehet még ettől. Neveloszulonek, örökbefogadó szülőnek nem mindenki való.

2020. máj. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én értelmezésem szerint nem nevelőszülő lett volna, hanem a saját vér szerinti apja. Annak az aktuális nője meg bax magával amit akar, attól még a gyerekeknek papíron létezett apjuk az anyjuk halálakor.


De itt mindenki szerint kva rendben van egy új nő miatt kukázni a korábbi kölyköket, még ha azoknak meg is hal az anyja, szóval annyira nem is bánom, hogy nem tervezek szülni. Ennek a hulladék generációnak full fölösleges.

2020. máj. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8!


Ja, az új nőt meg az új gyereket kellett volna kukázni, ugye? Az is meg van ugye, hogy hiába az apa vérszerinti gyerekei, a családok 99%-ban a nő neveli és latja el őket.

2020. máj. 20. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na kerested őket?
2020. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!