Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem értem, miért csinálja ezt?

Nem értem, miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
21 éves vagy, heti 40 órát dolgozok, azért, hogy mi hamarabb elhagyjam a családi házat és végre saját magam életét tudjam élni amibe nem akadályoz senki. A bátyám 26 éves, egyetemre jár, de semmit nem csinál, csak egész nap játszik a gép előtt és élhetetlenné teszi az életemet. Családi házban a szülőnkkel élünk, a bátyámnak nagyon kényelmes, hogy ki van nyalva a segge, de nekem ez nem fekszik nem birok ebből az egészből kiszakadni. Nem érdekli, hogy az embernek van magánn szférája, bejön a szobámba szó nélkül bejön a hátam mögé és nézi mit csinálok, bele pofázik véleményezi, és mindig mondom neki hogy ne váleményezzen mert senkit nem érdekel mit mondd nem adok a szavára de nem érdekli mert pszichopata, azt élvezi hogy engem zavar és őt ez boldoggá teszi, a wc az én szobám melett van, el kell mennie előttem hogy oda menjen, és akkor direkt halkan jön, leskelődik a sötétből, ha odanézek dirák elfordul és vissza fordul mikor direkt nem veszek róla tudomást, akkor elkezd hangokat adni hogy nézzek oda, de természetesen a fényes szobából hiába nézek a sötétbe nem látom hol van..megint csak élvezi, hogy ez engem zavar. Egy ideje direkt becsukom magam után az ajtómat, kulccsal bezárom, olyankor a kulcs lyukon keresztül nézett és direkt hangokat ad hogy felfigyeljek rá. Azóta leragasztottam a lyukat, már teljesen bele betegedtem és félek már egyedül a szobámba menni sötétben meg fényt kell kapcsolnom emiatt. Szokott olyat, hogy éjszaka csukva van az ajtóm, kimegyek wcre, persze hallja ha kinyitom az ajtómat és mire vissza megyek a szobámba addigra bemegy halkan és az ajtó mögül elő ugrik hangosan és megilyeszt direkt. ugyan ez van ha éppen ynitva van az ajtó és nem az ajtó felé nézek akkor belopodzik a hátam mögé amíg tud, ha felfigyelek és meglátom akkor rámordít, hogy megijesszen, vagy ha nem vezsem észre akkor hirtelen megbök hátulról, vagy a hajamba tép. Többszőr volt hogy fizikilag próbáltam úgymond neki menni, pl vissza ütüttem, de persze ő erősebb nálam és kiélvezi azt hogy én gyengébb vagyok, plusz hát annyira irigy a sikereimre, hogy direkt 2x nagyobb ad vissza, így értelmetlen adni egy pofont neki vagy valamit, mert a dupláját kapom vissza. Többszőr beszéltem vele erről de leszarja nem érdeklimert beteg elméjű az teszi boldoggá ha engem zavar vagy bánt valami. Nem tudom mit tegyek már megörülők, félek egyedül sötétben lenni vagy egyedül lenni. Szülőnkkel is beszéltem erről ő is beszélt már vele nincs semmi megoldás. Természetesen a beteg elméjű sose fogja belátni hogy beteg elméjű. 26 évesen ilyet művelni és nem tudok szabadulni dolgozommindden nap heti 40 órát és nem sikerül egyelőre elkezdeni egy saját életet. De persze ő nem dolgozik és élvezkedik, alig várja hogy meghaljona szülőnk éés megürükölje a házat meg minden, erre hajt. semmi élet célja nincs. sose volt egyetemet is a szülő fizette 4 félévig aztán elege lett és azt mondta vagy dolgozni fog vagy nem fog egyetemre járni, helyette a diákhitelt választotta. Bocsi ha érthetettlen de muszáj voltam már kiírni magamból és lehet nem tudtok mit mondani erre.

2020. máj. 19. 21:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Kezdj edzeni meg járj kuzdosportra. Egyrészt jót tesz a lelkivilagodnak, másrészt fel tudod majd verni az állkapcsát.
2020. máj. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy amikor iígy viselkedik, akkor félelmetesen mosolyog mint az AZ a filmben az a bohóc. Vagy mint a Joker. Ilyesztő. nem értem miért csinálja ezt...Beteges szerintem. Szerintetek?
2020. máj. 20. 12:55
 13/20 anonim ***** válasza:
70%

Csapd pofán. Jó sokszor.


Az meg nem kifogás hogy "2x adja vissza fizikailag fenyegetve vagyok". 5 évvel nagyobb nálad és már mindketten felnőttek vagytok. Nem 10-15 évesek vagytok.


Ezt én meg úgy mondom hogy 156 cm vagyok, 52 kg, az osztálytársaimat meg fenékre csapásért elvertem...


A szüleitek ehhez mit szólnak? Az ok, hogy rátok hagyják, de azt csak lássák, hogy úgy viselkedik 26 éves létére, mint egy 6 éves...

2020. máj. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Kérdező azt tudja a tesód hogy nem fogja megörökölni a házat? Hanem felesben fogjátok örökölni te és ő?
2020. máj. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
66%
Miben hátráltat kérdező? Azzal vet vissza a megélhetésben hogy úgy viselkedik mint egy debil hat éves? Ne hisztizz már...
2020. máj. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ne haragudj, de egy ingyen élő 26 éves nem vet engem vissza azzal, pl hogy én meg fizetek rezsibe? Az ő által elhasználni gáz, víz áramot ki is fizeti ki?
2020. máj. 22. 00:08
 17/20 A kérdező kommentje:
De persze a szülő ezt nem látja, vagy nem akarja látni, hisz ez az ő szégyenük is. Inkább tudomást sem vesznek erről, mintsem cselekednének és kidobnák őt a f@szba...
2020. máj. 22. 00:09
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Es mi lenne, ha te sem fizetnel a rezsibe?! Most nem azt mondom, hogy a szulokon kell eloskodni az idok vegezeteig, de legyenek mar korrektek!


En nem foglalkoznek vele! Elso korben lepten nyomon kulcsra zarnam az ajtot. Nem is ertem, hogy miert ucsorogsz sotetben, ha tudod, hogy mire keszul...Tegyel fel fulest..es egyaltalan ne reagalj ra! Szerintem nagyreszt azert csinalja mindezt, - amellett, hogy tenyleg kattant, mert latja, hogy fosol tole es, hogy mennyire bosszant. Ot pont ez elteti..


A diakhitelt a suli vegeztevel fizetni kell, ha nem fejezi be, akkor legkesobb 35 eves kortol el kell kezdeni a torlesztest! Szoval olyan nem lesz, hogy a nagyurasag elete vegeig otthon mereszti a valagat!

Milyen orokseg? Felteszem a szuleid nem 70+ ok, szoval arra meg boven varhat. Ha egynap odajuttok, akkor eladod a reszed es kesz!


Esetleg egyszer amikor ilyen korahoz nem illo viselkedest tanusit, csinalj rola titokban egy felvetelt..En korbe mutatnam akinek ernem, hogy eszbe kapjon..

Ha bantalmazna feljelentenem. Ezek lennenek a mar legvegso intezkedesek.

2020. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
"Utolsó! Ne haragudj, de egy ingyen élő 26 éves nem vet engem vissza azzal, pl hogy én meg fizetek rezsibe? Az ő által elhasználni gáz, víz áramot ki is fizeti ki?" Ha van eszed nem vet vissza . Ne fizesd a rezsi harmadát, csak a rád eső részt. Ha a szüleidnek nem tetszik, akkor jelezd hogy az idősebb gyerekük is kereshet pénzt. Pont.
2020. máj. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Savlekotő ***** válasza:
Utolsónál a pont.
2020. máj. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!