Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni egy kisebbségi...

Mit lehet tenni egy kisebbségi komplexusos, önző (iker)testvérrel (hosszú)?

Figyelt kérdés

Az ikertesóm mindig is hozzám hasonlította magát már a gimiben is, holott anyukám sose mért össze minket, mindkettőnket egyformán támogatott mindenben, mindig elfogadó volt mindkettőnkkel, szóval nincs oka rá, hogy így érezze, de mégis így érzi - gondolom saját magát nézni le...

És a probléma az, hogy elképesztően önző - de csak velem. Filléreskedik, egy 120 Ft-os csokira elkéri azt a 120 Ft-ot, ha csak 100 van nálam, a maradék 20 Ft-ot is elkéri később. Sosem oszt meg velem semmit/kínál meg semmivel, nem lehet megkérni a párját szívességre (pl jöjjön értem a vonathoz, mert anya nem tud, a pasi itt lakik szinte ingyen amúgy), ellenben amíg nekem volt párom, ő rendszeresen megkért minket, hogy ugyan már menjünk el érte ide-oda, vigyünk neki ezt-azt ha olyan helyen jártunk, ahonnan akart valamit, stb. Amikor jött hozzám Pestre, az természetes volt, hogy az én dolgaimat használja, a hűtőben lévő dolgokat megegye, de egy 200 Ft-os tej árát elkérte. Sorolhatnám még ezeket napestig, a lényeg az, hogy neki mindent lehet, neki minden természetes, mindent adjak/csináljak puszira, nulla viszonzásért. Anyukánkat is nagyon bántja ez a dolog, és engem is, nagyon sokszor úgy bánik velem, mint egy lábtörlővel. Most is elkezdett egy tanfolyamot, amiben támogattam és bíztattam, ecsetelte nekem a tanfolyamot és a lehetőségeket, erre amikor olyanja van, hozzám vágja hogy lesz*rja hogy mérnök leszek, őt egyáltalán nem érdekli, hogy mit csinálok.

Én ezt már nem bírom elviselni, mondtam anyukámnak hogy én elengedem őt, ha neki jó az egyik testvére nélkül (hárman vagyunk tesók, a másik tesónkkal nem bánik így), akkor legyen, nem bírom idegekkel. Anyát viszont rettentően bántja a dolog, de nem tudok ezzel mit csinálni.

Bármi ötlet? Elvilág jár pszichológushoz, igaz más indíttatásból, de elvileg mindenféléről szoktak beszélni...



2020. máj. 23. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Rá kell hagyni. Majd rá jön.
2020. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Állj ki magadért, és amikor kér valamit, akkor mondd meg, hogy nagyon bánt ahogy bánik veled, aztán ne segíts neki. Tarthatsz neki négyszemközt egy lelkifröccsöt hogy mennyire bánt a helyzet, és milyen rosszul esik, hogy nem figyel rád és nem örül a sikereidnek, de szerintem nem fogja érdekelni, mert irigy. Esetleg beülhettek ketten egy pszichológushoz, de szerintem nem lesz benne partner.
2020. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez rendszeresen megtörténik. Amikor nem segítek/nem adok valamit, akkor rendszerint felkapja a vizet, hogy milyen egy önző disznó vagyok, ő bezzeg sose viselkedik így velem.

A lelkifröccs dolog is megtörtént már többször is, az esetek 90%-ában szerinte csak képzelem, én vagyok állandóan bunkó és irigy vele, minden az én hibám, ezért olyan velem, amilyen. A maradék 10%-ban meg bocsánatot kér és hogy hát ő nem úgy gondolja..

Olyan szinten irigy és nemtörődöm velem, hogy képtelen a karácsonyi ajándék listámról venni nekem valamit, zoknival és olcsó édességgel "szúrja ki a szemem" (az utóbbi 3 évben elkezdtünk család szinten karácsonyi ajándék listát írni, a többiek arról tudnak így ajándékot venni, és nincs az, hogy hasztalan/nem tetsző dolgot veszünk egymásnak), pedig a listámon sosincsenek drága vagy nehezen beszerezhető dolgok. Persze, lehetne jönni azzal hogy ajándék lónak... de inkább ne adjon semmit nekem, ha ennyire nem akar, mert erről a hülye zokniról is süt az, hogy mennyire lesz*rta az egészet. A többiek ajándékára azért nagy gondot fordított...

2020. máj. 24. 11:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell tenni a kérdést neki

hogy mi a bajod velem? És ezt először magának kell megválaszolni neki


Ha meg nem érti akkor elengedni idegennek tekinteni...

2020. máj. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmi különös. Anyukám tanít ikreket (több is megfordult már nála) és ő azt látja, hogy mindig van egy gonosz iker vagy ha nem is gonosz, de elnyomó iker.

Többnyire igenis a szülő tehet róla, mert itt is anyukád nem leszólja a tesódat, hanem sajnálja, hogy így alakult, ergo anyukád picit sem véd meg és nem szidja le őt, szinte elfogadja, hogy ilyen.

A testvéredet hagyják érvényesülni (mert mindig a gyengébb/butább iker kap több figyelmet).

Mondd el, hogy mit gondolsz és ha megint azt hozza fel te vagy szemét, akkor közöld vele, hogy felejtse el, hogy te kirángatod a sz..rból vagy hogy meghallgatod a tanulmányait stb. Jó tesó maradsz de semmi több, ezek után.

Férjem is testvérének Karácsonyra valamit lekap a polcról és kész , amióta a tesója egy 500 ft-os kaja kupont adott neki borítékban, hogy " Juj nézd mit kapsz", miközben a testvére beadta a kívánság listáját és drága cuccot kért-.-" Ja és a kupon pár nappal Karácsony előtt lett megvéve (rajta volt a dátum).

Mindig annyit adj amennyit kapsz, ez a mottóm.

2020. máj. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Öööö miért is támadod az anyukámat? Nem volt szó eddig a szülők szerepéről a kérdésben, csak annyit mondtam, hogy anyát bátnja nagyon a dolog. Ennek ellenére anya próbált vele beszélni többször is, szokott is vele időnként, de semmi haszna kb, akkor is engem hibáztat meg "neki is mondod hogy viselkedjen normálisan??". Már mondtam neki egyébként, hogy rám ne számítson ezek után, de nem hatja meg.
2020. máj. 24. 18:49
 7/8 A kérdező kommentje:

Jah, a kérdésre, hogy mi baja van: korábban is és most is azt mondja, hogy idegesítő vagyok. De mióta egyetemre mentem, 3-5 hetente 1 hétvégét vagyok itthon, alig látjuk egymást, szóval nem is tudnám mikor idegsíteni, sokszor ő hétvégén is dolgozik. Amíg odavagyok, sose beszélünk se telefonon, se írásban, kb lesz*rja a létezésem. Amikor hazajövök, ha néha olyanja van, akkor érjek rá, reggelizzek vele, hadd mutogassa a (szerinte) vicces videókat, beszélgessünk, kávézzak vele, de ha én szeretnék neki mutatni valamit vagy beszélgetni vele, akkor hirtelen fáradt/nem ér rá/dolga van/ez őt nem érdekli/stb.

Amíg volt párom, sokszor odapofátlankodott hozzánk, a filmezéshez, a sétához, amikor elmentünk pl egy helyre beülni oda is jött velünk, ellenben én nem mehetek velük soha sehova, nem csinálhatok velük soha semmit.

Szóval állítása szerint az a baja, hogy "idegesítő és elviselhetetlen" vagyok.

2020. máj. 24. 18:54
 8/8 anonim ***** válasza:

"Szóval állítása szerint az a baja, hogy "idegesítő és elviselhetetlen" vagyok"

Mondott példákat hogy mikor és miért vagy idegesítő?

2021. júl. 12. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!