Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgommal mit lehetne tenni?...

A húgommal mit lehetne tenni? Hogyan lehetne rávenni arra, hogy csináljon valamit és tanuljon?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves húgom, aki hozzám költözött, mivel a szüleink meghaltak fél éve. 5 hónapja lakik nálunk. 4-en élünk egy házban: a húgom, a férjem, a kisfiam és én. Itthon vagyok a fiammal, nem dolgozom. Én csinálom a háztartást, gyereket nevelek. A húgom mindig 4-5-ös tanuló volt, talán volt 1-2 hármasa, de azon kívül év végén 4-5-ös tanuló volt. Mióta digitális oktatás van, nem csinál semmit. Jött értesítő, mert kiküldte az iskola, mert az órákra nem jelentkezik be, a házikat nem csinálja meg. Hiába mondom neki szépen vagy csúnyán, nem csinál semmit. Volt, hogy órákig ültem felette, csinálja meg a leckét, ő csak ült karba tett kézzel. A házit nem csinálhatom meg helyette, nem is akarom. Amiből eddig 4-es vagy 5-ös volt, azt mostanra lerontotta 3-masra, amiből 3-mas volt az 2-es lett, mert a sok el nem készített házifeladatra beírják neki az 1-est. Tényleg én már mindent megtettem, elvittem pszichológushoz is, de az 5. alkalom után azt mondta, hogy nem megy, mert nem akar. Kényszeríteni nem kényszeríthetem. Én is nagyon sokszor leültem vele beszélgetni, nekem nem nyílik meg, pedig a testvére vagyok. Mondtam, hogy tanuljon, mert az év végi bizonyítvány nagyon fog számítani a tovább tanulásnál, és ha nem tanul, akkor nem fogják jó helyre felvenni. Beszélgettem vele anyuékról, azt mondta, hogy hiányoznak neki, ami természetes, nekem is nagyon hiányoznak. Nem várhatom el egy 13 éves gyerektől, hogy felejtse el azt, ami történt, de már nem bírom tovább. Nekem sok ez így egyszerre. A gyerek, a háztartás, a húgom. Pedig én tényleg próbálok és igyekszek megtenni mindent, még a házimunkába se várom el, hogy segítsen, mert megcsinálom én, meg amúgy sem segítene. Próbáltam már elvenni a telefont, a laptopot, de az sem hatja meg. Egyedül amit szeret az a foci, dekázni szokott mindennap fél-1 órát. Már egész ügyesen tud dekázni. Volt, hogy a labdát is elvettem, de az se bírta rá, hogy tanuljon. Ha jövőre is így folytatja a tanulást, akkor meg fog bukni, idén csak annyi szerencséje volt, hogy az első félévben jól tanult.

2020. máj. 31. 09:17
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
97%
Megkérdezném az iskolát, hogy ismételhet e évet. Szerintem ez gyász, csak elég rossz fajta. Kérnék tanácsot én magam pszichológustól és iskolától, hogy kezeljem. Biztos, hogy el fog ez múlni és kár lenne emiatt bukni a tanulmányait de azért 13 évesen nem jó átélni ennyi változást, és elveszteni a szülőket. Sajnálom őt is és téged is, mert biztos nagyon nehéz.
2020. máj. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
96%
Gyászol. Amikor kibillenünk a balanszból, mindennapokból és adódik valamilyen probléma a magánéletben, az iskola századrangú lesz. Nincsen abban a mentális állapotban, hogy lekösse, motiválja a tanulás. Megértem, hogy aggódsz, a továbbtanulás fontos és ezeket az éveket nem lehet bepótolni. Szerintem mindenképpen folytatni kéne a pszichológushoz járást, akár keressetek egy másikat, aki segít feldolgozni a történteket. A húgod még nagyon fiatal, egy felnőtt is nagyon nehezen bírkózik meg a gyásszal, hát még egy gyerek.
2020. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
8%
Mondd meg neki, hogy ha így folytatja, akkor az később az élete rovására is mehet, vagy elveszít egy évet (évismétlés miatt) amit soha nem fog visszaszerezni.
2020. máj. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
90%

Gyászol...13 éves, meghaltak a szülei,akkor amikor még a legnagyobb szüksége lenne rájuk..

Pszichologus kell neki.

2020. máj. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
91%
Vidd pszichológushoz. Összeomlott az élete, nem tudja kezelni.
2020. máj. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
95%

gyász..


a cseszegetés helyett szerintem is jobb ötlet az év megismétlése, hacsak nem ragaszkodik különösebben az osztálytársaihoz. lehet, hogy ők kimozdítanák.


a halál sose jön jókor, ezt még meg is fejelte ez a nyomorult karantén

2020. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
97%
Osztályfőnöke ennyi ésszel pedagógus? Szerintem keress egy gyászfeldolgozásra szakosott terapeutát.
2020. máj. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
3%
Mond meg neki, hogyha nem változtat, akkor lemondasz róla. Mivel te vagy az egyetlen kapaszkodója, így érted fog tenni. A saját érdeke. Nem szép módszer, de néha muszáj piszkos munkát végezni a siker érdekében.
2020. máj. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
93%
Ne hallgass az utolsóra: ez csak dacot fog szülni, még jobban magába fordul majd, rosszabb esetben agresszív lesz tőle. Már bebizonyosodott a próbálkozásaidból hogy a kényszer csak még nagyobb ellenállást vált ki nála.
2020. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
6%
9: akkor babusgassa, majd biztos jó lesz valami takarítónak, mert annál többre nem viszi mikor észhez tér
2020. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!