Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális hogy féltékeny...

Normális hogy féltékeny vagyok húgomra? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem normális, főképp azért írom ki a kérdést, hogy esetleg mit tehetnék ellene.

Tehát 2 évvel vagyok idősebb húgomnál, mindketten egyetemre járunk. 2 dolog van ami miatt féltékeny vagyok rá:

1, neki van egy 4-5 fős lányokból álló baráti köre akiket idén ismert meg az egyetemen, nagyon jól kijönnek. Én sajnos, vagy nem sajnos külföldre járok egyetemre, kb 1 barátom sincs innen, csak haverok. Mindenki, aki a barátom az budapesti, max nyáron tudok majd velük találkozni. Viszont nekem a barátaim nem is 1 társaság, több helyről ismerek embereket ez igaz, de egyszerre nem tudok 3-4 emberrel találkozni mint egy társaság, max 2-vel. Húgomnak meg tök jó, egész nyáron tud majd a barátaival menni ide-oda menni, tegnap pl lementek a Balatonra. Én ha találkozom is velük, az max 1 nap, nem megyünk el együtt nyaralni meg semmi.

2, húgom jobban néz ki nálam, én magammal nem vagyok annyira megelégedve, sőt. Ez igazából még nem is zavarna nagyon, főképp az első pont az, ami miatt féltékeny vagyok. Én is szeretnék barátokkal jönni-menni, ehelyett a házban kuksolok a barátommal, ugyanis bulik/fesztiválok nincsenek jelenleg, ha van oda szoktunk eljárni. Másokkal viszont nem szoktunk eljárkálni, pl beülni valahová, inkább az van hogy átmegyünk valakihez, vagy hozzánk jönnek. Ez is hiányzik, hogy elmenjünk valahova a városba és beüljünk néhány italra.

Szerintetek mit tudok tenni? Nem direkt vagyok féltékeny, sőt ameddig nem lettek barátai az egyetemről egyáltalán nem voltam sose, a külseje miatt se. Így meg el kezdtem nézni, hogy mi mindenben jobb nálam.



2020. jún. 3. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem értem a "nekem a barátaim nem is 1 társaság, több helyről ismerek embereket" mióta kifogás. Nekem is ez a helyzet, de egész egyszerűen bemutattam mindenkit mindenkinek (tartottam egy házibulit és úgy) és utána szépen összebarátkozott mindenki mindenkivel és azóta is egyben van a társaság, néha valaki hoz magávan plusz 1-2 főt, akivel máshonnan barátok. Mutasd be őket egymásnak és szervezz meg valamit.

Ami meg a külföldi egyetemet illeti, ott is tudsz barátkozni, haverjaid már vannak, tehát már nem kéne problémát okoznia programokat szervezni, elhívni embereket ide-oda ami érdekel. Te akarsz barátokat szeretni, szóval neked kell jobban magadra venni a szervezői szerepet.

A húgod nem tehet arról, hogy éli az életét, te meg közben csak kifogásokat keresel és sajnáltatod magad. Ha akarsz valamit, tegyél érte, nem annyira bonyolult.

2020. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazad van #1, tényleg nem húgom tehet róla, hogy ilyen jó kis barátai lettek, ezt nem is állítottam. Tudom, hogy nekem is aktívabban kéne más emberek társaságát keresnem, ebben is igazad van. Valamiért mindig a más emberekre várok, hogy szervezzenek valamit/hívjanak lehet ez a baj. Köszönöm a választ, hasznos volt.
2020. jún. 3. 10:56
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Nem értem, mi a bajod. Ez csak hiszti.
2020. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Látod amíg másokra vársz, addig szépen elmennek melletted a napok. Te vagy az új a helyen, neked kell a kezedbe venned az irányítást. Tudom miről beszélek, kétszer is országot váltottam teljesen egyedül és kezdtem a nulláról, de mindenhol sikerült legalább 1-2 értékes emberi kapcsolatra szert tennem, neked is fog, csak aktivizáld magad és maradj kitartó. Sok sikert, első voltam.
2020. jún. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

És barátoddal mért nem mentek el valahova beülni?

Mondod neki is, hogy szeretnél elmenni valahova?

2020. jún. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem elég szar testvér lehetsz, nem féltékenységet, hanem büszkeséget kellene érezned. De ez legyen a te mellékszálas problémád. Mondjuk csatlakozhatnál hozzájuk, beszélj a húgoddal, hogy majd ha lesz olyan összejövetel, ahol nem zavarsz, szóljon, mert unatkozol. Ez egyáltalán nem gáz és ha normális a húgod, 1 héten belül szólni is fog.
2020. jún. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#4 köszönöm szépen, kedves vagy.:)

#5 sajnos ő nem nagyon szeret iszogatni, úgyhogy menni se szoktunk.:/

#6 te meg nagyon kedves vagy, hogy leszarozol, amikor nem is ismersz. Jóban vagyok húgommal, ő is szokott az én barátaimmal lógni, ha pl átjönnek, vagy elmegyünk bulizni. Valamint pénzt is szoktam neki rendszeresen adni, segítem mindenben amiben kéri, nem érzem magam szar testvérnek az érzéseim miatt. Az számít amit teszek, nem amit gondolok

2020. jún. 3. 12:49
 8/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értünk iszogatásnak.

Egy kávét, üdítőt szerintem senki nem utasít vissza. Vagy valahova kajálni elmenni néha. Ezek nem hú de nagy programok.

2020. jún. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem-nem, az számít, amit gondolsz! Pl. ha dugás közben másra gondolsz, akkor szar partner vagy, hiába mondod neki, hogy szeretlek. De mindegy is, fáj az igazság, ezért az én anyámat, tudom-tudom...
2020. jún. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#8 kajálni sűrűn elmegyünk. Úgy értettem hogy iszogatni, hogy alkoholt inni. Ne érts félre, én se vagyok nagy piás, több havonta iszom 1x, de max akkor ha valakinél vagyunk, vagy hozzánk jönnek. Én meg beülni szeretnék valahova, mert szeretek eljárni erre-arra, ez hiányzik nagyon. Az is benne van a dologban, hogy elég drága itt az alkohol egy beülős helyen, kocsmák nincsenek is, csak elegánsabb helyek. 100€-t legalább el kell költeni, hogy valami hatása is legyen. Néha szerintem beleférne, de ha másnak nem, akkor azt nem erőltetem.
2020. jún. 3. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!