Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, ha már elegem van?

Mit csináljak, ha már elegem van?

Figyelt kérdés

A lényeg röviden az, hogy biszex vagyok és a bátyáim lehet sejtenek valamit, mert napok óta azt hallgatom tőlük, hogy a rövid hajammal leszbikusnak nézek ki, meg folyton mondogatják, hogy a fiúkat szeressem.

Az egész család homofób, viszont annyira nem gyakori téma ez azért általában nem zavar annyira, de mostanában egyre gyakoribbak a homofób megnyilvánulásaik. Egrészt nagyon zavar, hogy így szidják az összes lmbtq+ embert, másrészt félek, hogy tényleg rájönnek és megtudja az egész család. 110% hogy nekem onnantól itt nem lenne maradásom. Attól is félek, hogy bántanának, sokan mondják, hogy a homofób szüleik rájuk támadtak mikor megtudták.


Egyébként lehet ez bunkóság, de max, akkor akartam elmondani nekik, ha már befejeztem a tanulmányaimat, mert azután talán jobban el tudnám magam tartani, ha kidobnak.



2020. jún. 6. 19:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%

Azt írod biszex vagy, nem "csak" leszbikus. Vigyél haza egy pasit mikor otthon vannak és zárkózzatok be félreérthetetlen dolgokat csinálni, utána békén fognak hagyni.

Amúgy mi az az lmbtq+?

2020. jún. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%

Az előző hsz. Írójával egyet értek, hogy vigyél haza egy férfit, és csináljátok jó hangosan. Plusz: Nem kell hiresztelned irányultságodat, fogd vissza magad, mert ha visszanyal a fagyi, akkor az ciki.


Másrészről, ha már ilyen dolgok történtek otthon, és a levegőben is érezhető,akkor légy óvatosan és rendkívül körültekintő a nők iranti

2020. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Vagyaddal.


Bocs, elgépeltem. Szép napot szeretnék kívánni, bocs a kellemetlenségért.

2020. jún. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%
Na ezt amúgy pl sose értettem, ha valaki pl biszex, akkor miért nem él inkább hetero kapcsolatban, amit el is fogadnak plusz családja is lehet, az meg hogy közben pl megnézi a csajokat is az már úgyse érdekel senki
2020. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
8%
Provokatív kérdés, megkockáztatom, nulla valóságtartalommal. Mondd, arra nem gondoltál, hogy te eleve rosszul állsz hozzájuk? Hogy elítélő vagy velük szemben? Hogy lehet a saját családtagjaidat - ha igaz egyáltalán a kérdés - lehomofóbozni? Most akkor én is heterofóbozzalak le, mert gyűlölködsz?
2020. jún. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Esetleg úgy, hogy akármikor melegekról van szó pl tv-ben akkor b*ziznak, a bátyám rendszeresen hangoztatja, hogy ez undorító és nem fogja elfogadni soha az ilyen embereket. Azt mondják, hogy az ilyen emberek betegek, és undorítóak. Ezt az egészet egy mentális betegségként kezelik. Így már érted?
2020. jún. 6. 21:18
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem gyűlölködni akartam, de tudod milyen sz@rul esik, ha a saját családod szidalmaz téged, még ha nem is tudják, hogy ezzel téged is szidnak?
2020. jún. 6. 21:20
 8/21 anonim ***** válasza:
8%

És arra nem gondolsz, hogy talán azért ilyenek, mert nem tudják, hogy a családjukban is van ilyen? Ha megtudnák, talán egész másképp viszonyulnának a dologhoz. Talán megértők lennének, de te rögtön leírod őket. ("mert azután talán jobban el tudnám magam tartani, ha kidobnak.") Arra nem gondolsz, hogy idő kell nekik? Én is elég sokként élném meg, ha valamelyik családtagom ezzel állna elő, de biztos, hogy ki nem dobnám emiatt a lakásból, akármilyen viszonyban is vagyunk.


"Azt mondják, hogy az ilyen emberek betegek, és undorítóak."

Az utóbbit ("undorítóak") ők sem gondolják valószínűleg komolyan, egyszerűen indulatosak.

Az meg, hogy betegség-e jelenleg NINCS tisztázva, csak már lassan nem is meri senki kutatni a kérdést, épp azért, mert rájuk aggatják a homofób jelzőt.

2020. jún. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%

"Nem gyűlölködni akartam, de tudod milyen sz@rul esik, ha a saját családod szidalmaz téged, még ha nem is tudják, hogy ezzel téged is szidnak?"


Más miatt, de igen, egyébként tudom.

2020. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Aki azt írja, hogy vigyen haza férfit: szerintem nektek fogalmatok sincs, milyen biszexnek lenni. Ez nem úgy meg, hogy elhatározza, hogy most egy férfihoz fog vonzódni, és akkor az úgy is lesz. Ha nő tetszik meg neki, akkor nőt akar majd hazavinni. Ti se úgy ismerkedtek, hogy előre elhatározzátok, hogy most akkor xy tetszeni fog nektek. Egyszerűen csak vagy tetszik, vagy nem, de ezt nem tudjátok befolyásolni. Ha lehetne csak úgy befolyásolni, ki tetszik és ki nem, akkor sokkal kevesebb párkapcsolati probléma lenne a világban.


Kérdező: állítólag aki nagyon hangosan homofób, az csak addig ilyen, amíg nem ismer személyesen LMBT+ embereket. Ha egy közeli hozzátartozójáról van szó, akkor már egész más szemmel nézi a dolgokat. Én még nem mertem kipróbálni, hogy tényleg így van-e, de sok embertől hallottam, hogy náluk így volt.

2020. jún. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!