Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Élettelen gyereket hogyan...

Élettelen gyereket hogyan rávenni egy kis önállóságra?

Figyelt kérdés

Édesanyám nagyon elkényeztette húgomat és szinte életképtelen.Ételt nem tud melegíteni magának és ha más nem csinálja meg helyette, akkor inkább nem eszik, utána meg sír, hogy milyen éhes.Inni sem önt magának,semmit nem csinál.Egész álló nap azt hallgatom,hogy anyaaa, anyaaa, anyaaa.Mindenért őt hívja ilyen nyálas, hisztis hangom.Akkor is visít utána, ha épp telefonál vagy beszélget és ha nem figyel,akkor egyre hangosabban.Most ugye anyáék dolgoznak és én vagyok vele itthon, de nem bírom elviselni.Visít,követ,ezt csináljam,azt csináljam.Szólt, hogy ő éhes, mondtam ott a kaja,melegítse meg.Hát ő azt nem tudja hogy kell.Megmutattam neki,hogy hogy kell,de elkezdett sírni, hogy inkább én csináljam,mert ő nem akarja.És ez megy mindennap.Takarítani nem takarít,segíteni nem segít semmit, várja mindig a sültgalambot.Piszkál,nyávog és visít, hogy ő unatkozik.Játszok vele, pár óra múlva mennék a dolgomra,de jön megint.Elfoglalni sem tudja magát semmivel,nem tud magával mit kezdeni.Próbálom tanítani itthon,de lehetetlen.Anyának meg azt meséli,hogy én őt dolgoztatom ,pedig csak azt mutattam neki, hogy hogy kell azt a rohadt mikrót használni. Még az evőeszközt sem tudja rendesen megfogni,de én ne szóljak bele, mert ki vagyok én? A testvére, aki jót akar.Milyen lány eszik úgy, mint Bendegúz az Indul a bakterházban?

Tudjátok hogy keres meg valamit? Megálló például a szekrény előtt és bámulja,hátha előmászik mondjuk egy könyv.Ha nem találja, akkor meg bőg, mint valami 5 éves.A hűtőben is így keresi a kaját.Hát ő nem találja a tejfölt,keressem meg én.Csak be kellene nyúlni egy kicsit és ott van, de hát ő nem látta.


Anyám szerintem én vagyok a rosszindulatú, mert piszkálom szegényt.Azt mondja majd megtanulja,de mikor? Már 15éves!!! És még itt tart.Én nem gondolom, hogy rosszat akarok neki és szekálom azzal, hogy megmutatom neki,hogy működik a mikró.

Hogyan lehet rávenni egy kis önállóságra?



2020. jún. 15. 13:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%

Életképtelen....

Az élettelen azt jelenti halott.

Amúgy nem kell neki segíteni, ez beteges.

2020. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk ugyanez volt.

Amíg anyád így ajnározza, addig nem fog változni. Miért is mozdulna meg, ha mindent a szájába tesznek?

Itt a hiba anyád készülékében van. De ezt te, mint a gyereke, sose fogod vele megértetni. Hagyd rájuk, és lépj le, amint lehet.

2020. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
98%
Úgy, hogy hadd bőgjön, hadd visítson, nem szolgálod ki.
2020. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
Élettelent már sehogy.
2020. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
99%
Élettelent sehogy. Az élettelen azt jelenti, hogy halott. Ami az életképtelenséget illeti: következetességgel. NEM szánod meg, amikor lusta megmelegíteni magának a papit, - ÉHEZZEN, ha ilyen lusta! Majd amikor kopog a szeme, mint az írógép, meg fogja melegíteni magának az ennivalót!
2020. jún. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
99%
Valahogy szembesiteni kellene vele hogy nem körülötte forog a világ. A módszer teljesen attól függ, szüleid hogyan viselkedtek eddig vele. Nem akarjuk hogy úgy érezze mindenki ellene fordult. Főként annak az embernek kellene változtatnia akiben a legjobban megbizik. 15 évesen nem tudom mennyire formálható még, de semmiféleképpen nem szolgálnám ki a helyedben és a szüleid helyében.
2020. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
96%
Elsősorban avval lehet őt rávenni egy kis önállóságra, ha te nem szolgálnád ki őt, semmit se tennél érte. Viszont ha a szüleid utána is ugranak, amint szól, akkor igazából tök mindegy, hogy te miképpen viselkedsz, akkor sem fog önállóbb lenni. A szüleidnek kéne felfognia, hogy ez így nem oké.
2020. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%
Ez olyan,mintha valami fogyatekossaga lenne a hugodnak.Tuti hogy nem szazas.
2020. jún. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
63%

Jézusom. Tegnap a szomszédban egy 9-es (15 éves kb.?) lány nyírta a füvet, miután 100 km-t vonatozott reggel. Csak összehasonlításképpen. Nem hiszem, hogy az a legnagyobb problémája, hogy hogyan kéne megmelegíteni a kaját, meg hogy mivel kéne játszani, hogyan kösse le magát. Na ez persze nem jelenti azt, hogy füvet kéne nyírnia, de na, tényleg lehetne életképesebb.

Anyukádnak nyugodtan mutasd meg ezt a kérdést szerintem.

2020. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Savlekotő ***** válasza:
65%
15 évesen már sehogy,El kúrták a szülők,de ott lesz nekik púpnak és 30 évesen majd rá zúdítják hogy milyen szar semmire se jó enni se tud egyedül,közben ő nevelésük miatt lett ilyen.. Amugy mai nevelés eredménye hogy a 10 éves is már szolgának nézi a családot..
2020. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!