Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megcsinálnátok ezt, a rossz...

Megcsinálnátok ezt, a rossz testvéri kapcsolat miatt? Lemondani az örökölt ház részről az államnak?

Figyelt kérdés

Örököltünk tesómmal ketten egy házat. A becsült értéke 22 millió. Nagynénénk meghalt, nem volt gyereke így mi ránk hagyta a végrendeletében. Tesóm és a szüleim mindenhogy azt akarják, hogy ajándékozzam tesómnak azt. De ő nem akarja kifizetni csak, hogy úgy adjam neki. Csak mert neki 3 gyereke van. Nem én kértem, hogy annyi legyen neki, azt sem hogy a semmire építkezzen.

Mindig is bántott engem, anyámékkal együtt, folyamatos veszekedés volt. Most hogy leszakadtam róluk, jön anyám hogy adjak erre arra pénzt a gyerekeknek. 26 vagyok, albérletben lakom, doktorit csinálom. Nekem nincs erre pénzem, hogy 10-20 ezres játékokat vegyek.

A tesóm mindenre képes, és már visszahallottam hogy hitelt vennének fel a ház részre.


2020. jún. 21. 19:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
NEM! Ő csinált gyereket, az mindegy, hogy jó vagy rossz a kapcsolat. Nem a te felelősséged. Vagy kifizeti, vagy eladod, vagy megtartod, de ne ajándékozd oda. Az a te örökséged is, és az a pénz nagyon jól jön majd.
2020. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Hát, ez egy sajnálatos eset. Szerintem mindenképp konzultálj egy ügyvéddel, mert a végén még a hitelt is a nyakadra íratják. Egyébként még a szüleid is elmehetnek a bánatba...
2020. jún. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Házrészre szerintem nemigen kap hitelt. És valóban, semmiképo se ajándékozd oda!
2020. jún. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd meg , vagy fizessen ki .
2020. jún. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ne add ajándékba! Konzultálj ügyvéddel! Vagy vegye meg a testvéred vagy adjátok el! Ez kikényszeríthető jogi úton. Ha beköltözik, bérleti díjra vagy jogosult.
2020. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Fizessenek ki, aztán vihetik! Mindenképp menj el ügyvédhez, nehogy a végén ráfázz.
2020. jún. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Az allamnak? Miert pont az allamnak? Nem ertek ehhez, de mas opcio nincs? Ha van, a helyedbe eladnam valakinek, akinek van ideje es energiaja kihajtani a tesodbol a szart is. Persze gondolom eloveteli joga van, de ugyse tud kifizetni.
2020. jún. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
lezajlott már a hagyatéki?
2020. jún. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb az lenne, ha eladnátok az ingatlant, utána mindenki megkapja a részét, és azt csinál vele amit akar. Kizártnak tartom, hogy ő kifizetne téged. De ne engedd el és ne add neki oda a részed.
2020. jún. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Most lesz a hagyateki szerdan. En megkerestem mit szeretne, es csak azt, hogy en adjam neki. Eladni sem akarja a hazreszt nekem
2020. jún. 21. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!