Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem jövünk ki a nővéremmel?

Miért nem jövünk ki a nővéremmel?

Figyelt kérdés
A családunkban anyukámnak mindig is nővérem volt a kedvence. Mindig vele van, vele beszélget esténként a szobájába, velem nem igazán. Nővérem azt mondja otthon, hogy még jár az egyetemre, de már rég úgy vettem észre, hogy nem. Nem jár el itthonról, a rendszerben sincs benne. Egy vita során ezt fel is hoztam, engem szidtak le, hogy gondolok iylet. Nővérem sose örül a sikereinek. Az OKJmnak vagy annak hogy fel ettek az egyetemre. Meg csak nem is gratulál, figyelmen kívül hagyja. Anyának egyfolytában rólam beszél, pedig én nem mondok róla semmi rosszat. Facebookon is egész nap anyának írogat rólam. Mindenre irigy a sikereimre, hogy nekem van barátom, életem. Ő egész nap itthon ül és csak a macskajaval foglalkozik. A minap megjegyezte, hogy üljek el a székről, az a macska helye. Többször is volt már iylen. Ha akarok valamit, nővérem a szüleimet lebeszeli róla, de ha neki kell valami egyből megkapja. Sajnos ameg tanulok nem tudok elmenni itthonról, de ez már felemeszt. Mit tehetnék?

2020. jún. 21. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Azért nem jöttök ki a nővéreddel, mert anyukád megkülönböztetéssel nevelt titeket. Ez ellen nem tudsz mit tenni. Számtalan családban van ilyen. Egyszer majd elköltözöl otthonról és ha úgy tetszik, akkor max. ünnepekkor találkozol velük.
2020. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos az anyukádnak fontos szerepe lenne abban, hogy ne érezd azt, amiről írtál... :(

Mivel rá nem támaszkodhatsz, ezért próbálj meg négyszemközt a tesóddal beszélni és megkérdezni nyíltan, hogy mi baja van veled, és elmondani, hogy neked ez így nem jó. Nem hiszem, hogy ő magától felhozná ezt a témát.

2020. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nővérem szinte úgy viselkedik, mintha szerelmes lenne anyába. Folyton fogja a kezét, rajta lóg. 24 éves.
2020. jún. 21. 20:48
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Anyukaddal nem ulsz le kettesben beszelgetni errol? Vagy apukad?
2020. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Mielőbb elköltözöl, aztán lesz...rod őket. Majd amikor Anyukátok idős lesz, akkor is bújjon a nővéred s...ggébe.
2020. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
A nővéred elmebeteg. Kár haragudnod rá, keserves élete lesz.
2020. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:
0%

Egyszer ülj le anyukáddal beszélni erről! Visszafogottan tedd,ne mocskolódj! Ha a nővéred nem jár egyetemre, azt igazolnid is kell. A szerintem nem elég.

Ha ekkor sem tudtok anyáddal zöldágra vergődni, akkor igyekezz mihamarabb önállósulni és elköltözni.

2020. jún. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
Kémkedsz a nővéred után, ellenőrizgeted facebookon, vádaskodsz és nem tudod miért nem jöttök ki? A hiperszupcsi életed meg a pasikád mellett egyáltalán hogy van ennyi időd a nővéreddel foglalkozni?
2020. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ő féltékeny rád, te pedig őrá, rivalizáltok édesanyátok figyelméért és elismeréséért, miközben egymásra nem figyeltek csak magatokra.


Gyerekkori haverom és a testvére jutott eszembe: a srác jól tanult, a húga meg jól sportolt. Ki lehet találni... "Én vagyok az osztály legjobb tanulója, fényes pálya áll előttem húgom meg sz**ik a világba, összeszed pár fényes medált a nyakába, oszt ő otthon a király", a csaj meg ugyanez fordítva.


Persze megértem én ezt, csak az zavar, hogy bár a kérdésed úgy szól, "miért nem jövünk ki", a leírásodban magad 100%-ban áldozatnak tűnteted fel, míg a tesódat agresszornak. Ha ő írná a kérdést, valószínűleg teljesen fordítva lenne mindez.

2020. jún. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!