Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A legnagyobb ajándék, amit...

A legnagyobb ajándék, amit anya adhat a gyerekének, hogy testvért szül neki?

Figyelt kérdés

Valamelyik híresség szájából hallottam ezt, azóta nem tudom kiverni a fejemből. Nekem egy kisgyerekem van, nagyon nehéz vele, nem részletezem, így megfogalmazódott már bennem, hogy nem szeretnék testvért.

Tényleg olyan rossz annak, akinek nincs testvére?


2020. jún. 24. 21:18
1 2 3 4 5 6
 1/59 A kérdező kommentje:
Ez a személy arra gondolt pontosan, hogy ezáltal a gyereknek lesz később családja akire támaszkodni tud.
2020. jún. 24. 21:19
 2/59 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Annak rosszabb akire nem figyelnek, mert a testvére körül forog minden. Annak is rosszabb, aki húsz éven keresztül hallgatja hogy "persze a testvéred..." Annak is rosszabb, akitől elveszik az esélyeket, mert úgy vállalnak második gyereket hogy kettőt már nem tudnak jó körülmények között felnevelni. Félreértés ne essék, normális családban jó ha az embernek van tesója. De nem kéne túlmisztifikálni hogy BIZTOSAN csodás ha valakinek tesója van. Többet ismerek akik utálják a tesójukat mint akik szeretik...
2020. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
95%
Én szeretem a testvérem de ha egyke lennék akkor sem érezném elveszettnek magam. Párom egyke és soha nem hiányzott neki testvér. Ne a gyerekednek szüljél még egy gyereket, szerintem nem jó ez az elgondolás.
2020. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
100%
Igen lesz családja, férje, felesége, gyermeke(i) majd. Nem tudja milyen testvérrel felnőni, ezért nem hiányzik neki. Nekem is egy gyerekem van.
2020. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
92%

Nincs testvérem, nem is vágyok tesóra. Anyám féltestvérével jól elvan, ellenben a vér szerinti testvérét kizárta az életéből, mert egy áspiskígyó, aki kavarta a xart.


Csak mert ugyanonnan pottyantak ki, nem kell szeretni a másikat. A szeretet nem lehet azzal indokolni véleményem szerint, hogy egy vérből vagyunk. Kit érdekel? Nagyanyám lesötétezett engem 13 évesen, apámnak mondta, én is ott voltam. Mindig osztotta az észt, mindig magát állította be áldozatnak mindenben. Nos, az volt az utolsó kínszenvedéses nyaralásom nála. Nem szeretem nagyimat, de már nem utálom. Amikor meghal, akkor sem az fog végigmenni bennem, hogy jajj de hiányzik és sírás, hanem anyámat fogom vigasztalni, pedig neki se felhőtlen vele a viszonya a mindentudása és az állandó áldozat játszása miatt.

2020. jún. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
96%

Nem. I mean,


1.nem biztos, hogy a gyerek szeretne testvért. Lehet, hogy nem lennének jóba(ezt nem lehet előre tudni).


2. A szülőnek nem testvért kell adni a gyermeknek, mert nem a gyereknek kell szülni, hanem magadnak. Ha a gyereknek szül valaki, akkor a második gyereket nyűgnek élheti meg (még a nagyobb tesó is). Nem mellesleg a testvérke meg érezni fogja, hogy az apuka-anyuka nem teljesen akarta.



Mindenkinek annyi gyermeket kell vállalni, amennyit fel tud nevelni, úgy, hogy a gyerek ne szenvedjen hiányt.

2020. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
95%
Őszintén? Egyedül őszinte szeretetre van szükség, elfogadásra, megértésre. Egy testvért akkor érdemes bevállalni, ha tudjátok, hogy egyikőjük sem érzi majd elhanyagolva magát. Fel kell készíteni rá. De tényleg a törődésen van a hangsúly. És arról, hogy te milyen vagy. A gyerekek mindent látnak, nem fogalmazzák meg, nem tudják megmagyarázni, de jóval többet értenek a körülöttük lévő világból, mint sokszor hinnénk. Szóval mindenben azt fogja utánozni, amit a felnőttektől lát. Ezért fontos, hogy a szülő példaképpé tudjon válni :) Nem tökéletesnek. Azt kell megmutatni, hogy midn emberek vagyunk, de törődünk egymással és igyekszünk kijavítani a hibáinkat.
2020. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
17%
A gyerek ajándék
2020. jún. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
84%

Tudod van az a mondás, hogy van akinek testvére van, van akinek meg szerencséje...

Nekem van egy 3 évvel fiatalabb testvérem, de az egész gyerekkorom a vele való csatározásról szólt. Én szerettem volna a saját dolgommal törődni, de folyton a nyakamba volt lőcsölve. Mindenen osztozni kellett, hiába én kaptam valamit, mindig el kellett osztani, mert hát a testvérem. Ő mindent "előbb" kapott, például nekem hónapokig, évekig kellett könyörögni, hogy kapjak mondjuk telefont, számítógépet, és mikor végre kaptam, akkor rögtön tesóm is kapott, "mert így igazságos".

Nem is vagyunk jóban. Már nem harcolunk, de magamtól eszembe nem jutna megkérdezni mi van vele és ő sem keres. Családi alkalmakkor köszönünk és annyi.

2020. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem sokat tud adni egy gyereknek, ha van testvére. VISZONT, amire egy gyereknek még inkább szüksége van, az az, hogy foglalkozzanak vele. Hiába van valakinek testvére, ha a szülei egyáltalán nem foglalkoznak vele. Testvér ide vagy oda, a gyereknek nem lesz boldog kiskora.


Nekem vannak testvéreim, és őszintén, el se tudnám képzelni, hogy mi lenne, hanem lennének. Örülök, hogy vannak. De ez az egész "testvért szül neki"... az anya ne a gyerekének szüljön testvért, hanem azért, mert ők úgy érzik, hogy jó döntés lenne még egy gyerek.


Amúgy meg, hogy írtad, hogy "Ez a személy arra gondolt pontosan, hogy ezáltal a gyereknek lesz később családja akire támaszkodni tud." ez így butaság. Mármint, testvér ide vagy oda, attól, hogy még van testvéred, nem jelenti azt, hogy mindenképp jóban kell lennetek. Nagyon sok olyan testvérpár van, akik pereskednek, meg minden fene. Szóval attól még, hogy valakinek van testvére, az nem feltétlen jelenti azt, hogy tud majd rá támaszkodni.


Szóval a lényeg az, hogy az anya ne csak azért szüljön még egy gyereket, hogy legyen a másiknak tesója. Azért szüljön, mert ő is szeretne még egy gyereket.

2020. jún. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!