Valamit tehetnék?

Figyelt kérdés

Otthon az egész család mindig érzelmileg bántalmaz. Olyanokat mondanak, hogy nem érdemlem meg, hogy éljek, mind utálnak engem, bárcsak meghalnék stb.

Ezt mind nyílván nem ok nélkül mondják teljesen (de azért elég túlzás) mert kicsit bunkó vagyok de próbálok változni de szinte hányok magamtól, ha úgy viselkedek mint Teréz anya vagy nem is tudom. Nem akarom mindig megjátszani magam. A testvérem mindig megfenyeget, hogy kiszúrja a szemem, ezzel-azzal halálra ver stb. és meg is szokott verni kemény tárgyakkal, ok nélkül. Utána meg anyám még őt megy támogatni, hogy jól tette stb. emellett gyakran fogdos, és olyan dolgokat mond nekem amiket egy testvérnek nem kéne. A barátaimnak (akikhez általában menekülök ezek után) sem merem elmondani, annyira nehéz nekem ez az egész. Ide azért merem kiírni mert név nélkül megtehetem. Elköltöznék, de az még messze van, szóval inkább meg akarom ölni magam, azzal úgyis mindenki jobban jár.

Ennyi, csak le szerettem volna írni a történetemet.

16/L



2020. jún. 28. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ez borzasztó. Anyád ilyet mond, hogy bárcsak meghalnál? Nincs valaki rokon nagyszülő, ahová elmenekülhetnél?
2020. jún. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Fordulj egy olyan nagykorú rokonhoz vagy baráthoz, akiben bízol és aki hisz neked. Ha ilyen nincs, közvetlenül a hatóságokhoz is fordulhatsz, keresd meg a településeteken illetékes gyermekjóléti szolgálatot és hivatalból segíteniük kell. Ami veled történik, az nem elfogadható, segítségre van szükséged. Az öngyilkosság nem megoldás erre, támaszkodj a barátaidra és kérj segítséget már holnap!
2020. jún. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
78%
Egyáltalán nem tehetsz róla, hogy így viselkednek veled, akkor sem érdemled ezt, ha ne adj isten "bunkón" viselkedsz. A családnak támogatnia, szeretnie kell, nem az ellenkezőjét csinálni, ez pedig az ő szegénységi bizonyítványuk. Szerintem nyugodtan mondd el a barátaidnak, ha tényleg a barátaid, segíteni fognak, és te is jobban fogod majd érezni magad, hogy legalább kibeszéled a dolgokat. Nekem is van barátnőm, akivel nem bánnak jól otthon, de mi a barátai igyekszünk ott segíteni, ahol csak tudunk. Egyébként én is azt ajánlom, hogy más rokonoknak beszélj erről, költözz hozzájuk. Két év és nagykorú leszel, továbbtanulás miatt elköltözhetsz. Fel a fejjel, meg fognak oldódni a dolgok, az öngyilkosság tényleg nem megoldás!
2020. jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Vedd fel az egészet telefonnal, és küld el annak akitől anyád tart,vagy szeret.


Nem tudóm, testvére nagymamad vagy valaki.

2020. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Jézusom,ez nem normális dolog sem anyukád részéről sem a tesód részéről,az a szemét nem elég,hogy megver de még molesztál is téged. Én helyedben menekülnék onnan,kérj segítséget és ne szégyelld,ez nem a te hibád!!!!

Ha nincs családtag aki segítene akkor csinálj videót vagy valami és nyomás a rendőrségre! Sok sikert!🙏

2020. jún. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Még ma jóval később, hogy kiírtam a kérdést, elmentem nagymamámhoz és mindent elmondtam neki. Nem volt megkönnyebbülés viszont mondta, hogy ezt velük meg kell beszélni, emellett egy kulcsot is adott a lakásához szóval akkor megyek fel hozzá amikor csak akarok. Beszéltem a testvéremmel és anyukámmal is, bocsánatot kértek. Remélem, hogy ezek után már nem nagyon fog ilyen előfordulni. Ha igen akkor elköltözök nagymamámhoz. Egyébként szerintem ez még nem számít molesztálásnak amit ő csinál/csinált, vagy nem is tudom. Az is lehet, hogy viccből csinálja csak nekem ez akkor is egyáltalán nem úgy jön le és utána rosszul érzem magam... Az öngyilkos tudat meg szerintem sosem fog elmúlni... már több éve szoktam arra gondolni, nem is keveset.

Feljelentést sosem tudnék tenni...

(max ha komolyabbra fordul a helyzet). Nekem nem menne, mégis csak a családom.

2020. jún. 28. 22:26
 7/8 1Léna ***** válasza:

Viselkedj úgy a hozzátartozóiddal, ahogyan szeretnéd, hogy Veled viselkedjenek!

Szeresd Őket a saját szeretnyelvükön, és avasd be őket a Tiedbe!

5 féle szetetnyelv van. Dícséret, ajándék, érintés, szolgálat, minöségi idő. Aki szereti az ajándékokat, az nem biztos, hogy nagyon szereti ha szolgálnia kell, stb.

2020. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megértelek! De öngyilkos ne legyél! Élj mert azzal a saját problémádat oldod meg, majd meglátod idővel!
2020. júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!