Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megtehetem, hogy nem adom el...

Megtehetem, hogy nem adom el az örökölt házat?

Figyelt kérdés

Dióhéjban a sztori: kijöttem külföldre dolgozni, a házunkat rábíztam a nagyobbik bátyámra, aki a kintlétem alatt teljesen kiürítette a házunkat, eltűnt minden bútor, tárgy, cucc, levágta a fűtésrendszert, a gondatlanság miatt beázott, tönkrement a tető, stb. Próbáltuk szép szóval visszakéri a dolgainkat, végül rendőrségi ügy lett belőle, de a rendőrök azt mondták, hogy ez nem bűncselekmény, mert én bíztam meg a bátyámat, hogy a ház dolgait intézze, míg nem vagyunk otthon.

Ha majd megörököljük a szüleink házát hárman, dönthetek úgy, hogy addig nem egyezek bele az eladásba, amíg vissza nem kapjuk a dolgainkat? A bátyám már nagyon számít a ház árának harmadára (3-an vagyunk fiúk). Éntőlem ott omolhat össze, akkor sem egyezek bele az eladásba. Megtehetem? Ő mit tehet?



2020. júl. 8. 12:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%
Csak akkor ha kifizeted a többieket.
2020. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

O elindit egy pert a közös tulajdon megszuntetesere. Es a birot nem fogja erdekelni a velemenyed.

Bar azzal ő is veszit, mert kevesebb penzt kap.

2020. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

ezt most nem teljesen értem...

Hol vannak a szüleid, ha nem a szülői házban, és még csak "majd" fogtok örökölni...???

2020. júl. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%
A rendor meg csonthulye, a lopas es rongalas miota nem buncselekmeny?
2020. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
0%
3#, gondolom a kerdezo a sajat hazarol beszel, nem a szülői oroksegrol.
2020. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
27%
5: köszi, most már értem. szóval két külön házról van szó. OK! :)
2020. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

4-es, a rendőrök azt mondták, hogy mi hibáztunk, meg a bátyám kapott egy meghatalmazást, hogy járjon el a ház ügyeiben, amíg távol vagyunk. Gondoltuk, nyírja a füvet, ürítse a postaládát, fizesse be a számlákat (arra utaltunk mindig pénzt). A rendőrök szerint ebbe az is belefér, ha kipakolja a házat.

3-as, szerintem érthetően írtam le mindent, olvasd el mégegyszer.

2020. júl. 8. 12:27
 8/33 anonim ***** válasza:
91%

A rövid válasz: nem, nem teheted meg.

A közös tulajdon megszüntetését fogják kezdeményezni.

2020. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
89%

Saját házáról biztos nem beszél, mert az az ő halála után lesz örökség, tehát ő nem lesz örökös benne.

Én is csak úgy tudom érteni, hogy a szülői házról van szó, és nekem sem világos, hogy most élnek-e a szülők vagy sem. Ha élnek, akkor pedig miért nem ők gondozzák a házat (vagy legalább miért nem törődnek azzal, ha egyik gyerekük leamortizálja).

2020. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Én továbbra is állítom, hogy érthetően írtam le mindent. A bátyám leamortizálta a mi házunkat, s ezért úgy döntöttem, hogy a majdan megöröklendő szülői házat nem engedem eladni addig, amíg engem nem kártalanít. Ezen mi nem világos?
2020. júl. 8. 12:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!