Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Fogadjam el így a nőveremet?

Fogadjam el így a nőveremet?

Figyelt kérdés

Nagyon makacs, kontrollmániás, okoskodó nő.

Mikor terhes lettem, láttam örül neki, odáig van most is a babáért, de mindenbe beleszólt, most legutóbb lecseszett a páromat miért hívtam apunak. ( viccesen a baba nevében mondtam vmit) nővérem kiakdt, később írta, nagyon csúnya az apu szó, apának hívjam, ez csak egy jó tanács, mert szebb. Miközben ő is apuzza apánkat, a párom is az apját. Miért ettem tiramisut? Felpörög a baba tőle... meg ilyenek.

Miért sétáltam X helyen, ott sok a cigány, meg fognak támadni. ( egyet se láttam ) bárhol bármikor megtámadhatnak, mondtam én. Egyik szombaton ebédre mentünk apumhoz, nővérem mikor megtudta, megint adott egy "jó tanácsot". Vasárnap menjünk a párom szüleihez, mert úgy "illik". Na én erre durvábban reagáltam, ez már sok(k) volt. Egész életében ilyen volt. Anyukámmal, apukámmal is. Ők elfogadták, mondjuk anyukámat néha zavarja. Úgy érzem hülyének, butának néz engem és a férjemet. Irányitani akar. Tudom még jobban a sarkamra kellene állnom, de vmiért nem tudok. Azt mondják, ne foglalkozzak vele, ő ilyen.

De engem idegesít. Tudom hogy nem normális, de mégis a testvérem. Hogyan tudnám "okosan" kezelni az ilyen szituációkat?



2020. júl. 12. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Oroszlán. Nem fog megváltozni.
2020. júl. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem fogsz tudni "okosan" viselkedni. A húgom pont ilyen, ahogy leírtad a nővéredet. 40 évig tűrtem a sértegetéseit, lenéző, okoskodó,lesajnáló beszólásait akár az életvitelünkre, akár a családi életünkre, gyereknevelésünkre. Azonban pár éve eljött egy pont, amikor már sehogy nem tudtam figyelmen kívül hagyni a letaglózó mondatait. Szó szerint kidobtam és bánom, hogy nem tettem meg már sokkal régebben.
2020. júl. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon egyszerű: innentől kezdve meg lehet vele minden kapcsolatot szakítani! Problem solved
2020. júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "de mégis a testvérem"? Azt gondolom, hogy Te is a testvére vagy. Biztos neki hiányzik vmi, vki, család, gyerek, mit tudom én. Nem fog élni hagyni, örökösen a nyakadon fog lógni. Azért mert a testvéred, nem kell eltűrnöd mindent. Eljöhet az az idő, amikor a pároddal miatta fogsz veszekedni, mert hogy "de mégis a testvérem". Igen, nekem nincs jó kapcsolatom a testvéremmel, mindegy az ok, lehet, ezért gondolkodom így. Van az a pont, amikor elég volt, kinek 40 év kell hozzá, 2#, ki meg folyton vitázik a párjával a testvére miatt.

Nem azt mondom, hogy most dobd ki, de adj egy ultimátumot mindenképp, hogy foglalkozzon magával, kiléptél a gyerekkori életvitelből, van saját családod.

2020. júl. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Legközelebb, a lehető legnyugodtabb hangnemben:


- Kata, értem én, hogy frusztrált vagy, mert még egy numerára sem kellesz senkinek, de ne az én életemen próbáld kiélni magad!

2020. júl. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Neki nincs családja, párja, bárki, akit irányíthat? Ezt nem lehet szépen lezárni, mondd meg, hogy terhes neked az állandó véleményezése. Ha érdekel, kérdezni fogod,de addig úgy rontod el az életed és a gyereked nevelését,ahogy jónak látod, felülvizsgálat nélkül.
2020. júl. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Téged zavar, rászólhatsz minden alkalommal, és megkéred, hogy ne tegye; vagy hagyhatod figyelmen kívül, de akkor ne is problémázz rajta (ezek szerint nem sikerül). Elfogadni nem kell, ha nem tudod. Sokkal egyszerűbb, ha megmondod, hogy nincs szükséged kéretlen tanácsokra, ha nem tudja visszafogni magát, akkor pedig ne beszélj/találkozz vele, ehhez nem kell feltétlenül összeveszni.
2020. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6!


Van neki párja évek óta, de még nem költöztek össze. Ha kérdezzük, mindig jön valami kifogással. Mikor házasodtam, előtte pár nappal jegyezte el a barátja. Tavaly közöltük, babát várunk, egy hónappal később már tervezni kezdte. Egész életében versengett velem. Sose akart gyereket, se házasságot. Már ki is futott az időböl. Van egy hobbija, amiben sikereket is elér.

Szerintem, össze kellene költözniük, hátha lenyugodna.

2020. júl. 12. 17:43
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem biztos, hogy versengés ez a részéről, inkább az, hogy magának nem akarja ezeket a dolgokat, de másét irányítva kicsit megéli. Aztán kiszáll, amikor unalmas vagy munkás rész jön.

Eddig csak olyan ismerős próbált beleszólni kéretlenül a családi dolgaimba, aki köztudottan önszántából egyedülálló vagy maximum együttélés a párjával. Szakértőként beszélt olyan helyzetekről,amit sosem élt át,de higgyem el, van egy unokahúga és ő... Inkább ritkábban beszélek vele, mert nem bírom a jóindulatú sértéseit.

Lehet, hogy segít, ha nem őt minősítve beszéled le erről a szokásáról, hanem a konkrét viselkedést kéred, hogy mellőzze.

2020. júl. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Legközelebb ha olyasmit mond, mondd meg neki határozottan hogy teli van a hócipőd azzal hogy mindenbe beleszól. Hátha észreveszi magát. Ha megint mond valamit, szépen az ajtóhoz kíséred és megmondod hogy akkor jöjjön legközelebb ha tud viselkedni. És nincs de, eleged van és pont.
2020. júl. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!