Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsém kezességet kértem tőlem...

Öcsém kezességet kértem tőlem a lakáshitelükre. Elvállaljam, ha rossz előérzetem van?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a párjával mindössze egy év ismeretség után házasodtak össze, véleményem szerint azért, mert 35 körül már mindkettejüknek nagyon hiányzott a gyerek/család és féltek, hogy kifutnak az időből. Ezt azért gondolom, mert egyszerűen nem érzem köztük azt a ragaszkodást és összhangot, ami pl. az én élettársam és köztem megvan. Két gyereket akarnak legalább, ebből az egyik úton van, és most fognak lakást venni, 4 szobásat, ehhez kértek fel kezesnek.

Amikor azt mondtam, hogy gondolkodási időt kérek, már akkor láttam a meglepetést öcsém arcán, de szerintem ebbe nem kéne beleugranom, mert nem pár forintról van szó. Még úgy sem, hogy kiemelkedően jól keresnek a párjával, és én sem panaszkodom, de mi van, megvannak a gyerekek és pl. szétmennek? Azt sem értem, minek a 4 szobás lakás, mikor 3 szobásra kezes nélkül kapnának hitelt.



2020. júl. 24. 15:19
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
*öcsémék kértek
2020. júl. 24. 15:19
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Ne
2020. júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
A kezesseg azt jelenti, rajtad hajtjak be a hitelt ha valami gond van a fizetéssel.
2020. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
95%

Semmiképp ne vállald el. A bank akkor kér kezest, ha azt gondolja, hogy a hitelt valószínűleg nem fogják fizetni. És erre jó oka szokott lenni. Ráadásul téged senki sem fog tájékoztatni, ha nem fizetik a banknak a hitelt - csak a végén, mikor a bank úgy dönt, hogy behajtja rajtad a lóvét, késedelmi kamattal és plusz díjakkal együtt.


[link]


Inkább ajánld a tesódéknak a fenti blogot, nagyon jól meg lehet belőle tanulni, hogy addig nyújtózkodjon az ember, amíg a takarója ér. Meg azt is, hogy meddig ér az a takaró. Mert alapból sajnos a legtöbb ember 10 milliós házat akar, ha nincs semmije, 20 milliósat, ha van 10 milliója, és 40 milliósat, ha 20 milliója van. Nem túl jó stratégia...

2020. júl. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Ne, még családtagnak se. Ha nem fizetnék a hitelt és bedől, rajtad hajtják be.
2020. júl. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen se válald el! Ha elvállalod akkor utána tuti sírni fogsz éjszakákat.
2020. júl. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

Ne vállald el,semmiképpen . Én senkinek a világon nem lennék a kezese legalábbis .

Vegyenek olyan házat,amit megengedhetnek maguknak . Meg nem kötelező két gyereket csinálni ha nincs rá hely/pénz .

Mindegy is,a lényeg,hogy ez az ő bajuk,és család ide vagy oda,ne vállald ilyen rizikót azért mert nekik nem jó a 3 szobás és nincs pénzük !

2020. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
96%

Ambivalens érzéseim vannak. Nálunk egyikünk szülője lett adóstárs a lakáshitelünkben, kérdés nélkül, de más is vállalta volna. Nem is volt kérdés a mi családunkban.


Viszont annyiszor látom fórumokon, hogy azért válnak hitelképtelenné emberek, mert a rokonuknak vállaltak kezességet, aki tojt fizetni... Szóval ha rossz érzésed van, akkor ne. Ha kínosnak éreznéd, mondhatod hogy hitelt szeretnél te is a közeljövőben, és a kezesség foglalhatja a te jövedelmedet is.

2020. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
45%
ha éreznéd a ragaszkodást, jobb lenne? bármelyikkel bármikor lehet baj, és nem dolgozik vagy nem is él, akkor?
2020. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2020. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!