Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan híreszteli tesom hogy...

Jogosan híreszteli tesom hogy én kisemmiztem az örökségből?

Figyelt kérdés

Anyukámmal felesbe fizettük vissza a lakáshitelt. Mikor lejárt a hitel anyu rám iratta a lakást.


Én vettem fel utána hitelt és kifizettem tesómnak a lakás 25%-t. Felét megvettem ugye az által h a fele hitelt én fizettem. A másik fele pedig fele fele. Így 1/4 rész járt neki.


Most hogy szeretném eladni a lakást tesóm háborog h utcára rakom ki van semmizve. Most többet ér a lakás(persze mert közbe újitgattam az én pénzemből) több pénz jár neki. Ha eladom újra kéri a részét.


Akkor 5 éve puszira adtam neki csak úgy 5 milliót? Nem értem ezt hogy gondolja. Otthon lakott nem fizetett soha semmibe. Gyüjthetett volna simán.


Mikor anya kezdett eluszni a lakáshitellel se mondta h ad bele. Én meg mondtam anyunak meg neki is h jó fizetem a felét meg az eddig befizetett összeg felét is oda adom,de akkor ha lejár a hitel az enyém 100%ba. Tesómat is kifizettem már.


Azt mondja meg támadja az ajándékozási szerződést mert megteheti.


Anyu már nem tud beleszólni a dolgokba mert meghalt.



2020. júl. 30. 06:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem maradjon csendben, az elmúlt 5 évben neki kellett volna bérleti díjat fizetnie neked
2020. júl. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Jaja kerj tole hasznalati dijjat az elmult evekre visszamenoleg...
2020. júl. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
keres fel egy ügyvėdet ,ezel problėmåval.
2020. júl. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
96%

Elöször is, nem kellett volna eleve semmit fizetned, mert anyukád neked adta a lakást, az a te tulajdonod lett, a testvérednek jogilag nem járt belöle semmi. (Öröklésröl szó sincs ilyen esetben, mert amíg az "örökhagyó" még él, addig nem lehet örökölni!)

Másodszor ha te újítottad fel a lakást, az értéknövekedés kizárólag a te tuljdonod, neki semmi köze hozzá!

Harmadszor semmi esélye sincs megtámadni az ajándékozási szerzödést, mivel egyértelmü a helyzet, a kifizetett hitel fejében kaptad meg a lakás másik felét.

Negyedszer, te már kifizetted neki azt az összeget, ami elvileg járhatott volna neki, ha anyuakád után örököltetek volna, emiatt sem lehet semmi követelése.

2020. júl. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%
Nincs igaza, ő megkapta a saját részét. Persze jó kétszer-háromszor-négyszer is sorbaállni a húsosfazékál.
2020. júl. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Az a baj h nem irtunk erről papirt anyuval.

Ha utaltam pénzt se mindig irtam közleménybe h hitelre és volt h személyesen adtam oda.

2020. júl. 30. 07:25
 7/31 anonim ***** válasza:
82%
Megkérdezted már tőle, hogy miért egy f@*sz?
2020. júl. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen mindegy, neki jogilag nem járt volna eleve semmi, mert a fele lakást megvetted (a hiteltörlesztéssel), a másik felét meg ajándékba kaptad.
2020. júl. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
66%
Úristen de buták vagytok. Se papír, semmi, csak egyik hitel a másik után. Egyszer sem jártál utána hivatalosan semminek, vicc az egész.
2020. júl. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Hát azt gondoltam h leültünk 3an megbeszéljük nincs szükség papírra.


Tesom annak idején mondta h nem ad a hitelbe mert akkor alig marad pénze. A kajába és rezsibe nagy kegyesen adott anyunak 10.000ft-t. De azt is hol adta hol nem

2020. júl. 30. 07:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!